Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Karel | 2020
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 07.10.2021
režie: Olga Malířová Špátová
hrají: Karel Gott

Karel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Sázka na dokumentární jistotu. Zatímco v první polovině upoutávka láká na klasické ohlédnutí za neskutečnou kariérou hudební legendy, v níž dojde i na setkání s mnoha dalšími ikonami (objeví se i nedávno zesnulá Eva Pilarová), v té druhé už se samozřejmě sází na mnohem emotivnější a osobnější notu, jelikož se v ní ukázka zaměřuje na poslední měsíce Mistrova života. V traileru pak toto spojení vlastně funguje, i když se jeho tvůrci nemusí ani příliš snažit. Celé to totiž za ně utáhne osobnost a galantnost Karla Gotta i jeho životní příběh. Ve výsledném filmu se však stále obávám přílišného ždímání slziček a až velkého útoku na divácké emoce. Ano, s tímto materiálem se tato možnost automaticky nabízí, snad ale dokument nakonec naservíruje i mnohem víc a bude opravdu důstojným ohlédnutím.

Karel: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Karel Gott je jedním z největších zpěváků naší doby, vzor uměleckého profesionalismu s neskutečně pestrým životem. V jeho kariéře a osudu lze najít tisíc poutavých příběhů, mapování jeho posledních měsíců života, v něžném objetí ratolestí a manželky, k nim ale nejspíš zrovna patřit nebude. Je to vlastně skoro to nejméně zajímavé, sledovat dědouška, jemuž ubývá sil a řeší rodinné banality, ale... třeba nás ten teaser jenom mate a dočkáme se dokumentu opravdu strhujícího a nadupaného. Materiálu je na miliony hodin, vhled do soukromí byl zjevně výjimečný, takže pokud nezůstane jen u polobulvárního dojímání se v soukromí, může být dokumentárně hezky. Jen to chce alespoň trochu sofistikovanější reflexi. 

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace