Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jurský svět | Jurassic World | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.06.2015
CZ premiéra: 11.06.2015
režie: Colin Trevorrow
hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jake M. Johnson, Vincent D'Onofrio, Omar Sy

Jurský svět: Finálnější trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jo, premiéra už je vyloženě za rohem a první dojmy nahozené, ale pojďme si dát ještě jednu upomínku. Pozdní trailery Jurského světa totiž malují daleko věrnější obrázek filmu než ty počáteční. Zatímco první trailer a spol. vyzdvihovaly rodinnou zábavu, závěrečné kousky zdůrazňují, že se občas budete i bát. Hodně? Žádný krvavý masakr samozřejmě nečekejte. Jak ale Hlad s Civalem uznali v MZ Live, u pár scén nebude mladším divákům úplně hej (což je to, co jsem jim vtloukal do hlavy - ne že to je film bez zacílení na děti!). Ano, minulý trailer to reprezentoval o něco lépe. I tenhle ale nastíní pár výraznějších momentů, takže pokud stále nejste přesvědčeni, dejte mu šanci. Balanc thrilleru, opulence a odlehčené zábavy, který vás od čtvrtka čeká v kinech, totiž předvádí asi nejlépe.

Jurský svět: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Po tomhle traileru bych věřil. Upoutávka je vyrobená fakt náramným způsobem, a i když nepracuje s celými scénami a velkolepě podávanými popcornovými atrakcemi, ovšem jen se střípky a rytmizovanými náznaky, efekt je parádní. Bezmála hororová atmosféra přikurtuje oči i uši spolehlivě k obrazovce, nad rozporuplnou kvalitou triků ani nestihnete lamentovat, prostě se utahují šrouby způsobem, že na pochyby není místo. První (PR) reakce jsou navíc velmi pozitivní, takže pokud nebudou ubrblané ani ty od novinářů, není problém věřit tomu, že nás čeká slušný kotel letní zábavy. Hit to prý bude ale na každý pád....

 

Jurský svět: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak jsme se dočkali. Power of Pratt jede naplno, triky se nám přesunuly do koukatelné sféry a Trevorrow konečně vybalil dinosauří komando, které je přiznaně inspirované Vetřelci. "Star-Lord" tak vlastně není nový Alan Grant. Je nová Ripleyová, přičemž Isla Nublar supluje za LV-426 a ještěři za krvelačný šmejd z vesmíru, po kterém se vám ale bude trochu stýskat. Jurský svět totiž pořád nepůsobí jako must-see léta. Ano, má plně popcornové parametry a sem tam se objeví zajímavý záběr. Unikátnost materiálu ale odnikud nevyčuhuje a vůbec není pochyb o tom, že film táhne nahoru velmi zručný střihač. Je to na kino? Já se zastavím určitě. Pořád mám ale pocit, že jinak bude plnění kinosálů krapet problémové.

Jurský svět: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Šmarja, tohle vypadá fakt na obrovský průšvih. Už teaser byl nudný až běda a to čtyřhvězdičkové hodnocení od ostatních jsem vůbec nepochopil. Super Bowl Spot obavy ještě prohlubuje - když studio nedokáže vyrukovat ani s nabušenou minutkou a potvory prohnat úderným adrenalinovým divadlem, pak je to prostě velký problém. Nefunguje ani opakovaný pokus s roztahaným původním hudebním motivem a ani Chris Pratt není takový sympaťák, aby to tápání zvládl utáhnout, jak by to jindy zmákl Star-Lord. Můžeme mít radost z ozubených poletuch, velrybosaurů, blížícího se zmutovaného nějakého megaprasosaura nebo z Prattova vábení velociraptorů... ale suma sumárum je to prostě béčková bída, která by měla pokorně zmizet do televize.

Jurský svět: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jako chápu, že držet u podobné látky balanc není legrace, ale není to moc... stejné? Do poklidného parku zase přijedou dvě děcka a cool vědec, načež se zase urve ze řetězu nejnebezpečnější dinosaur a zase následuje dobrodružný útěk před nebezpečnými tvory? Jurský svět to bude mít zatraceně těžké, protože se 22 let po jedničce vrací ke kořenům tak okázale, že se málem může vydávat za moderní remake. První trailer tak vedle solidní dávky nostalgie servíruje i trochu obsahových rozpaků, hudba a střih jej ale přeci jen táhnou ke čtvrté hvězdě. Že triky ještě pokulhávají? O to se půl roku před premiérou není potřeba starat. Důležité je, zda bude Chris Pratt fungovat i bez rozjívených skopičin (snad jo) a jestli tu nechybí nějaká opravdu působivá postava. Zatím totiž není lidské ani dinosauří zaháčkování zdaleka stoprocentní...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace