Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jupiter vychází | Jupiter Ascending | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.02.2015
CZ premiéra: 05.02.2015
režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski
hrají: Channing Tatum, Mila Kunis, Eddie Redmayne, Sean Bean, Tuppence Middleton

Jupiter vychází: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jako by se propagoval sequel. Warneři se vytasili s prvním trailerem po šokujícím přesunu Jupitera zprostřed letní sezóny na zimu a je v něm spousta nových záběrů. Více transexuálna. Více potvor. Ale i více výjevů z epesní trikové akce. Bude to dohromady fungovat? To pořád nevíme, protože zápletka stále vyznívá podivně a třeba záporák je častěji k smíchu, než že by děsil. Tatumovy digitální skopičiny ale vykazují tu klasickou kombinaci kinetiky a adrenalinu, na jakou jsme od Wachowských zvyklí, proto je na místě zvědavost. V rámci chudšího povánočního menu se prostor pro Jupitera určitě najde.

 

Jupiter vychází: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Asi netřeba opakovat, že se budou proinvestované dolary vracet hodně těžko. Pokud ale odhlédnu od finančních hledisek, osobně s Jupiter přichází nemám výraznější problémy. Wachowští jsou zkrátka pořád svoji a vytahují jeden nápad za druhým, přičemž je vůbec nezajímá, že to celé není mainstreamová sci-fi klasika. Elfí Channing v raketových botách je prostě něco, co tu nikdy nebylo a nikoho jiného by to nenapadlo natočit, takže buďme rádi za to, že podobný experiment někdo vůbec dokáže dotlačit do výroby. Upoutávka pak veškerou jinakost cpe do celkem běžného trailerového nadprůměru, pořád z toho mám ale pocit, že se tu může stát něco nečekaného. Rozhodně větší než u x konkurenčních blockbusterových jistot.

Jupiter vychází: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Je to výpravné a některé scény jsou vyloženě velkolepé. Graduje to velmi slušně a Wachowští evidentně nehodlají točit film, jenž by vypadal jako další generické epické sci-fi, ale zase nám naservírují hromadu věcí, které můžeme vidět jen u nich. Bohužel tomu pořád něco chybí. Možná by to chtělo začít pomalu představovat svět a vesmír, jehož velikost je tu opět jen naznačena tím, že Channing Tatum vypadá jako veverka a létají tu divně vypadající vesmírné lodě, nebo se vytasit s nějakým kulervoucím záběrem, po kterém si člověk řekne, že to jednoduše chce vidět. Doufejme, že ty nejlepší a nejlákavější atrakce si tvůrci šetří do dalších upoutávek, protože samotným prostředím, byť vypadá sebelépe, zatím asi nikoho nenalákají. Slušný trailer, ale nějak si nedovedu představit, že si po něm někdo řekne, že se v létě těší do kina právě na Jupiter vychází.  

Jupiter vychází: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Na poměry Wachowských celkem zívačka. Nevýrazný casting v ambiciózním scífku, které za sebou nemá silnou značku, to obvykle nedopadá dobře. Channing Tatum a Mila Kunis se tu pohybují v příběhu, který není na první dobrou příliš chytlavý. I když ale poskakují ve vizuálně vypulírovaných záběrech, které po trikové stránce strkají většinu konkurence do kapsy, vyloženě kulervoucí momenty tu tentokrát chybí a dechberoucí eye-candy krmivo, kvůli nemuž byste si zakroužkovali v kalendáři den premiéry, nepřichází. Od tvůrců Matrixu ho ale tak nějak očekávám - Jupiter totiž takto připomíná spíš následníka Johna Cartera, než novou progresivní sci-fi.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace