Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jumper | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.02.2008
CZ premiéra: 06.03.2008
režie: Doug Liman
hrají: Hayden Christensen, Samuel L. Jackson, Jamie Bell, Teresa Palmer

Jumper: DVD


ikona
imf
 

Ten film vypadal sexy. A točil ho workoholik s duší třináctiletého kluka. Pořád body k dobru, i přes prkenného Anakina a Samuela L. Jacksona, kterému někdo na hlavu vysypal pytel heroinu (to by vysvětlovalo nejen barvu vlasů, ale i ty děsivé hlášky, co musí pronášet). Méně už chatrnou zápletku, ve které se opravdu skáče sem a tam, až se z toho zamotá hlava nejen zkušeným teleportátorům, ale i trpělivým divákům. Ok, náš hrdina David má být cool... ale proč je to taková nerozhodná chudinka, co musí balit holku na výlet do Říma a tahat nás za nos devadesát minut, aby nám na konci slíbila pokračování o které nikdo nestojí?

Christensen svého floutka nedokáže obdařit potřebnou sympatií, Limanovi zas chybí peníze na dobré triky a čas na piplání se scénářem. Mladí, staří,  dobří i špatní herci tak padají pod tíhou (nebo spíš dutou lehkostí) dialogů a dějových zákrut. Už ani ty metrosexuální ohozy a rádoby stylové cestování prstem po mapě jim nepomáhá. Sledovat posledních třicet minut je tak přes veškerou snahu vyčerpávající, protože všechno víte předem a stihnete si to navíc vybájit mnohem efektněji, než by omezený rozpočet dovolil. Jumper vypadal sexy... z dálky. 

DVDčko vypadá sexy i zblízka. Třpytí se a když ho roztočíte (v mechanice), nabídne kromě obrazu a zvuku na úrovni (zkrátka standard, v době modrých disků už odmítáme chválit DVD, jakkoliv je ostré... zvlášť když Jumper vychází současně i na českém blu-rayi) i velké množství velmi dobrých bonusů. V audiokomentáři vám sice Liman a spol. nevysvětlí, proč natočili takovou připitomělost, ale nadšení z nich jenom čiší, takže nakonec stejně podlehnete. Inu, dobré úmysly a spousta rozesmátých tváří na place, kdo by si to nechtěl užít s nimi? Povedený audikomentář doplňuje i vyčerpávající film o filmu, ve kterém Liman dribluje všude možně a, naprosto podle očekávání, skvěle se baví.

Škoda, že to nedokázal přenést na diváky. Škoda, že ve vystřižených scénách není alespoň jedna, která by napravila pošramocený dojem. Škoda, že ti trikoví experti jsou tak pyšní na efekty, jež nesnesou přísnější srovnání s konkurencí. Škoda, že ta knížka je pravděpodobně hrozný brak a že jí podle krátkého srovnání ještě stihli vykuchat, přeskládat a oživit jako Frankensteinovo monstrum. Spousta škody a nakonec je z toho velmi povedené DVDčko. Co teď s tím? Skočte si pro něj... do půjčovny.

Obraz: 16:9
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky, polsky
Titulky: české...
Datum vydání: 11. 8. 2008
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace