Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
John Carter: Mezi dvěma světy | John Carter | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.03.2012
CZ premiéra: 08.03.2012
režie: Andrew Stanton
hrají: Mark Strong, Willem Dafoe, Lynn Collins, Taylor Kitsch

John Carter: Mezi dvěma světy: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Burroughsův hrdina ušel dlouhou propagační cestu. Po atmosférickém traileru začal odhalovat víc a víc akčnějších pasáží filmu, až nakonec skončil především u prodeje jediné - Johnovi potyčky s velkými bílými opicemi, která kraluje i oficiálně poslednímu traileru. V tuhle chvíli už je to celkem okoukaná záležitost. i přes to v sobě ale pořád nese příslib velkoleposti, jíž by měl John Carter předvést v ostatních scénách. Ty budou zahrnovat jak velké pouštní bitvy, tak roztržky v sálech a na lodích. A i tahle upoutávka působí dojmem, že nám u DIsneyho ještě dost věcí tají. Až dnes nám totiž odhalují zcela nové scény, do příběhu naplno vstupuje záporák Marka Stronga, a vůbec se dá říct, že řízněji ozvučený trailer reprezentuje Cartera zatím nejlépe. Jestli mu to pomůže k vysokým tržbám, se zatím odhadovat nedá. Disneyovci každopádně ženou PR oddělení k co největšímu záběru, a při pohledu na absenci velkolepé konkurence se zdá, že by se to mohlo vyplatit.

John Carter: Mezi dvěma světy: Pětiminutový Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Konečně přesvědčen. Podezřívám sice disneyovské marketingové vykutálence, že vytáhli jednu ze tří nejatraktivnějších scén a prachsprostě ji propálili… ale najednou to prostě zabírá. Mohutnost a dynamika téhle hravé akční scény přebíjí nevýrazný styl filmu a plonkovou zápletku. Veliké bílé opice bude fajn sledovat na pořádném plátně, ideálně v IMAXu s burácivým zvukem za zády a megalomanskými záběry před očima. Těch se hodně ukazuje i po tříminutovém klipu, a i když tahle pasáž tolik netlačí na zaběhnutý trailerový rukopis, strhnout umí – a to hlavně v kýženém, těžce epickém podání. Slušné první ohlasy nám dávají naději, John Carter ale i tak musí bojovat takřka od nuly a věřit ve své kvality, které můžou pomoct napravit případné kasovní rozpaky z prvního víkendu. Přát Disneymu propadák tudíž nebudu: Ta snaha o nové Star Wars mi nejde úplně proti srsti.

John Carter: Mezi dvěma světy: Minutový TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

STREAM V TROCHU LEPŠÍ KVALITĚ

Konečně minuta s Johnem Carterem, která budí respekt. Když kampaň začínala teaserem, odhalili nám Disneyovci jen "chudě" vypadající výlet na Mars. OK, byla tam atmosféra a příslib velkého dobrodružství. Zatím jsme ho ale spíš tušili, než viděli. S každým dalším trailerem se potom přitvrzovalo, přičemž včerejší Super Bowl Spot (oprávněně) budil dojem, že tohle je to nejúžasnější, co nám John Carter nabídne. Omyl. Je trochu s podivem, že tahle nařvaná minutka nešla rovnou do amerických obýváků. Protože její obsah těžce válcuje všechno, co jsme viděli předtím. Carter až tady nabírá rozměry epické podívané, která sice bude cílit hlavně na děcka. Jenže dokud tam budou havarující vesmírné lodě, explodující bojiště a lahodně řinčící souboje, nevidím důvod zůstávat doma. Včerejší upoutávce chyběly jak přesvědčivější záběry, tak šikovné nastřelení příběhu. A protože dostala čtyři hvězdy, tady i přes trochu nepříjemnou monotvárnost sestřihu musím vytasit pátou. Snad ji potvrdí nějaký finální trailer, který by s nejnovějším materiálem ještě mohl provést velké divy.

John Carter: Mezi dvěma světy: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ty jsi ten John Carter... od Disneyho? No vypadáš na to, ale pořád je trochu nefér ti to mít za zlé. Tahle výprava na Mars nikdy neměla být drsnou podívanou pro ty, kteří v diskuzích pravidelně křičí: "Chci víc eRkových vojenských sci-fi, zlý Hollywoode!" Člověk se už u teaseru musel smířit s tím, že tu vážně máme dalšího Prince z Persie, u kterého se doufá v jediné - že se talentovaný režisér nesmíří se stoprocentně strojovým výrobkem. Výhlídky jsou samozřejmě pořád pochybné, protože pouští stylizace doteď nechytla tu pravou jiskru, Kitsch vypadá jako slabý odvar z Worthingtona a Lynn Collins překvapuje afektovaným herectvím. Střihač Super Bowl spotu by ale musel být totální lama, aby z opulentního materiálu nevytřískal čtyřhvězdičkovou podívanou, u níž si stačí pamatovat, že Carter existoval daleko dřív než Star Wars nebo Avatar. Že mu to v očích veřejnosti moc nepomůže? Pravda. Při troše štěstí z něj ale pořád může vylézt příjemné překvapení, které musí jen chytře využít svoji nebezpečně cheesy podstatu.

John Carter: Mezi dvěma světy: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Proč je ta paní tak podivně pomalovaná? Proč scény z Marsu vypadají podobně lákavě jako retro momentky z Anglie 19. století? A proč John Carter všude poskakuje sám? To fakt všechny pomlátí jen s pomocí jedné lepé ženštiny a toho usměvavého chrchlu, co mu leží u nohou? Otázek je hodně a odpovědi úplně neuspokojují. Takže zatímco pixarovský král Brad Bird si s Mission: Impossible připisuje velmi úspěšný hraný debut (o žádný jiný blockbuster letos v zimě takový zájem nebude), přešaltrování „příšerkáře“ Andrewa Stantona k epické sci-fi dost možná tak hladce neproběhne. Na paniku je sice ještě čas, ale když je největší disneyovské želízko i napotřetí jakési nedomrlé, zaslouží si to alespoň jedno obočí pozvednuté do výše hvězdy na vánočním stromečku.

John Carter: Mezi dvěma světy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kříženec nových Star Wars a Avatara. Toť označení, které musí na mysli vytanout i pětiletému děcku. Z první, druhé i třetí epizody Hvězdných válek si tu totiž půjčujeme prakticky celé scény, a to i co se týče výtvarného řešení. A abyste třeba nemuseli pochybovat o náchylnosti ke Cameronovu opusu, nalakuje se pro jistotu hlavní hrdina občas namodro. Což o to, záměry Disneyho jsou vcelku logické a v jistém směru i libé. Ale Carter má tu smůlu, že ze sebe nedokáže setřást image slepence… a kopie kopie. Nástrahy jsou přitom konstantní a pojmenovávali jsme je už po první upoutávce. Jednak „nový svět“ na Marsu ničím příliš nezaujme a příběh, jenž se v něm odehrává, působí zatím víc jako klišé než ultimátní archetypální story. Taylor Kitsch v hlavní roli je navíc stále matným hrdinou, jenž si prostě poskakuje a seká, jak se mu zlíbí (a v trikově podivných pasážích), ale blíže ho poznat asi většina z nás nepotřebuje. Takže i když je trailer řemeslně špičkový a Disneyho odhodlání udělat novou rodinnou sci-fi sérii enormní, pořád k tomuhle bijáku přistupujeme váhavě.

TÉMA: JOHN CARTER: DĚDA STAR WARS A AVATARA

John Carter: Mezi dvěma světy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Moc pěkná prácička. Trailerové řemeslo, proti kterému těžko mít jakékoli výhrady – osvědčený recept s neobvyklou, a přece dokonale padnoucí hudbou opět bezvadně funguje. Husí kůže se dostaví téměř okamžitě. Překvapuje to hlavně u Disneyho, od něhož člověk očekává jen nudnou chorálovou rutinu. Proč tedy není v hodnocení plná palba? Protože si ji necháme až na pořádný trailer, který se od představování celkového stylu posune k pořádnému epickému nátlaku. Nezapomínejme, že na digitálních zázracích se bude pracovat ještě pěkných pár měsíců a film bude nakonec vypadat asi tak stokrát výpravněji. Karel označil Johna Cartera za dědu Star Wars a Avatara. Ano, to sedí, a upoutávka tyto reminiscence zcela pochopitelně zúročuje se vší vervou. Pulpové počátky ale řadí Johna spíše ke Conanovi či rodokapsovým pistolníkům, a to je poznat též. Mnohé to zaskočí, mnozí se budou chechtat nedostatečné muskulatuře Taylora Kitsche v he-manovském kostýmu. John ale nebyl žádný barbarský hromotluk, ale „obyčejný“ důstojník americké kavalerie z dob Občanské války, kterého kariéra šermíře v mimozemském království potkala jen náhodou. Snad z toho kontrastu tvůrci něco vytěží. Po této ukázce mají naši plnou podporu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace