Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jednotka příliš rychlého nasazení | Hot Fuzz | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 20.04.2007
CZ premiéra: 07.06.2007
režie: Edgar Wright
hrají: Simon Pegg, Jim Broadbent, Nick Frost, Timothy Dalton

Jednotka příliš rychlého nasazení: Internet Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Miluju trailery pro jejich neomezené možnosti. Jedna a tatáž věc může být propagována z nespočetného množství úhlů, zkrátka podle toho, jak se třeba tvůrci vyspí nebo kolik pozřou barbiturátů. Může z toho být průměrný či nadprůměrný standard se vším všudy (trefný hlas komentátora, nástin děje, hlavní zlom a závěrečná koláž), okázalá nuda (teaser na Nativity story nezapomenu nikdy ;) nebo malý zázrak, narušující zavedené šablony a ohraná klišé – to když se tvůrci extra dobře vyspí nebo pozřou barbiturátů velké množství. Internet trailer k Hot Fuzzu je jedním z těch, kteří tahají za nitky originálních konceptů, kloužou po ladně po ledě dobrých nápadů a přitom jsou ve svém jádru prostí jako syn vesnického vidláka a televizní rosničky (ano, to jsem si půjčil, zase tak vtipný nejsem ;). Původní idea zní asi takto: Jak do ukázky narvat v-š-e-ch-n-o a přitom se vejít do jedné jediné minuty? Řešení je jednoduché – vyjmenovat všechny aktéry, zaměřit se na všechny zbraně (mají jména!), přihodit labuť, koblihy (důležitá součást policejní práce), Santu, jeden výbuch, dvě tři hlášky a je vymalováno. Sice z toho plyne pocit, že nic akčnějšího jste asi ještě v životě neviděli, ale… to je právě ono. Nový úhel pohledu, nový nápad, nová hudba = nový trailer na zdánlivě úplně nový film. Řemeslné sofistikovanosti není nikdy dost :).

Jednotka příliš rychlého nasazení: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Hot Fuzz je projekt, který vyhlížíme s očekáváním. Už minule chlapci od Shaun of the Dead bez bázně a hany ilustrovali, že se na nás chystá další vydatná směska akce a (černého) humoru ve striktně britském balení, až dnes se však pustíme do analýzy plnohodnotného traileru. Jak stylově a drsně se rozjíždí ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte a jak rychle se rozmělní ve chvíli, kdy tomu začínáte přicházet na chuť a chcete víc. Příliš britské angličtiny v předlouhých dialozích sice nezapře své slovutné původce (v Británii) jmen rozhodně hvězdných (Bill Nighy, Timothy Dalton, Jim Broadbent…), avšak jakmile jednou dostanete ochutnat akční výplň, řeči kolem vás najednou jaksi příliš nezajímají. A už vůbec si nepotrpíte na laciné situační fórky typu „tlustý chlapík proběhne plotem a spadne na zem“, které celou auru show napěchované adrenalinem táhnou hodně ke dnu. Situace se naštěstí v cílové rovince zase trochu narovná a tvůrci si šlehnou něco pekelně ostrého. A mně z pusy vypadlo jasné resumé: Vypadat to celé jako poslední půlminuta (včetně závěrečné střihové parádičky), neváhal bych za naši redakci vyřknout smělé tvrzení, že o jednom z pěti kandidátů na trailer roku podle MovieZone je rozhodnuto. Přísně stylová záležitost s nedopečeným vnitřkem, ale pekelně připečenými okraji. Dobrou chuť.

Jednotka příliš rychlého nasazení: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Druhý teaser už sice před nějakým tím dnem profičel v diskuzi, ale nám je jednoduše líto, zahazovat jej do klipů. Další milý příslib komediální potence pracuje se stejným nápadem, tentokrát jen okleštěným o explozivní koláž. Výbuchy, testy kadence a efektní střelbu obouruč zastupuje dovětek a vtipná pointa v jednom. O co vlastně běží? Premisa je primitivní, když nastoluje otázku, jak mají „švestky“ dohnat mladistvého delikventa. Simon Pegg navrhuje zkratku a nahazuje grimasu k pomilování, načež třemi ladnými skoky a jednou digitální vývrtkou překoná zahrádku rodiny Robinsonových, McCallových, Smithových a Greywoodových (neptejte se mě jak jsem na to přišel), a tím vyzve k vtipné maličkosti svého neohrabaného kolegu. Jednoduchý humor z éry grotesek, v nichž někdo srandovně padá na hubu, vytrhne i napodruhé alespoň na pár sekund z podzimní nudy. Proto se mi i takovéhle přímočaré teaserové combo zamlouvá.

Jednotka příliš rychlého nasazení: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jednoduché, účelné a účinné. Tak by se dalo charakterizovat prvních regulérních třicet sekund s buddy komedií (vzdělanější by asi ocenili slovo pastiš) od tvůrců Shaun of the Dead. Nic moc se oproti legračním zombíkům nemění, což platí hlavně a bezvýhradně pro styl humoru; snad jen někteří z nás (jako třeba já) doufají, že na rozdíl od Soumraku mrtvých si tvůrci nechají nějaké ty srandičky i do filmu samotného a nevyplýtvají všechnu munici na trailery. Primitivní koncepce s jedním fórkem a překvapivě výživnou akční koláží vás nemá čím odradit. Nebudu proto zbytečně vrstvit slova tam, kde klipy nenabízí příliš mnoho inspirace a vyzvu vás ke stahování, i k následnému souhlasu s průměrným - průměrně slušným - hodnocením. Tenhle dražší a snad i vyspělejší pokus přebrodit podruhé tutéž říčku si totiž zaslouží bedlivé pozorování při sebekratší stopáži ukázek...

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace