Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jednotka příliš rychlého nasazení | Hot Fuzz | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 20.04.2007
CZ premiéra: 07.06.2007
režie: Edgar Wright
hrají: Simon Pegg, Jim Broadbent, Nick Frost, Timothy Dalton

Jednotka příliš rychlého nasazení: DVD


ikona
imf
 

Ostrovní bořiči bránic útočí na DVD v bleskurychlém sledu. Ještě jsem ani nestačil vychladnout z promítání v kině a už je můžu mít doma na DVD? Tomu říkám servis. Eskapádám Nicholase Angela jsem možná v DVD trochu ukřivdil, ale napodruhé ve mě rozechvěly nejen vzpomínky na spoustu akčních hříchů mého mládí, ale také poodhalili spoustu nových detailů. Mýlil jsem se hoši, byl jsem příliš opatrný... co jsme, to jsme si. Na DVD si to užijeme do třetice všeho dobrého. Se všemi odkazy na blockbusterové klasiky let dávno minulých, britské detektivky, Wrightův Soumrak mrtvých a další tunu filmů, které pravděpodobně nakoukáte až v následujících letech a budete vždy nadávat na to, že autoři Jednotky je viděli před vámi. Inu, jsou to filutové a umí stříhat tak rychle, že se vám z toho bude točit hlava.

Měli byste si pořídit DVD? Pohled na trh vysílený ultralevnými, bonusuprostými a všelijak jinak zmršenými edicemi by odkazoval k rozhodnému "Yarp", ale je tu malý háček. Ačkoliv bonusová výbava a audiovizuální stránka budí zasloužený respekt, ve skutečnosti se k nám dostává jen ořezaná jednodiskovka. V rodné Británii film vychází na dvou plackách a má hotové moře bonusů. Ani my však nepřijdeme úplně zkrátka. Ze čtyř komentářů dostáváme ten nejzajímavější, při kterém se u mikrofonu sešel režisér Edgar Wright a představitel hlavní role Simon Pegg. Ti dva jsou velcí kamarádi už dlouhá léta, je to poznat z jejich pošťuchování i neuchopitelné chemie, díky které se vhodně doplňují a prostě jim to “odsejpá”. Komentář režiséra si užijete i u kolekce vystřižených či rozšířených scén, které obsahují další narážky na akční konkurenci i předchozí Wrightův film Soumrak mrtvých. Zábavným doplňkem jsou pak nepovedené záběry, ve kterých pořád něco padá, nebo se tam alespoň hodně nadává. Pokud máte s nadávkami problém, můžete si pustit klipovou koláž, ve které jsou všechny ostřejší momenty filmu předabovány do rodinné mluvy. Je to k popukání, stejně jako jedna ze scén odehraná ve stylu Seana Conneryho a Michaela Cainea. Simon Pegg a Nick Frost už něco podobného udělali v bonusové sekci Soumraku mrtvých, ale funguje to i napodruhé. Pak vás ještě čeká hromada storyboardů, ukázek a fotek, takže se rozhodně nebudete nudit.

Pokud chcete víc, poohlédněte se po již zmíněné britské superedici, na níž jsou čtyři audiokomentáře (jeden dokonce i od opravdových policistů) nebo dlouhý film o filmu, rozdělený do tematických kapitol. Jednotka příliš rychlého nasazení je ale především o připoutaných bránicích, zapnutých reprobednách a správně vyladěném obrazu. To všechno tu je, takže nezbývá než to pořádně rozjet. Než vám tenhle slibný pokus v žánru parodie nenávratně zmizí za obzorem.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 1. 10. 2007

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace