Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mariňák | Jarhead | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.11.2005
CZ premiéra: 16.02.2006
režie: Sam Mendes
hrají: Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Peter Sarsgaard, Chris Cooper

Mariňák: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Same shit, different day... takhle by možná tuhle ukázku odbyli američtí hláškaři. Stačí se ale dívat trochu pozorněji a zjistíte, že na druhý pokus přináší Mendes ve stejném hudebním zarámování spoustu nových záběrů, především tréninkový úvod, paintballové blbnutí a parodii na Darth Vadera - to je vtípek na jistotu. Jakmile se začne v pozadí rapovat, startuje válečné peklo a s ním i důvěrně známé záběry hořících ropných polí, tříštících se aut a domů, záběry jejichž dominantou je nezdravě klidný Jake Gyllenhaal, kterého už to všechno štve - ať už jde o pohřební rozhovory po večerce, nebo krví nasáklý pouštní vzduch. I druhý trailer dodává napjatou atmosféru, při které zapomenete na základní životní funkce (třeba na dýchání), což krom jiného dokazuje, že Mendes má v rukávu hodně trumfů a nebojí se je odhalovat. A hláška o konfekčních velikostech pytlů na mrtvoly se už teď může vytesat do síně slávy. Právě ona definuje to, co od filmu očekáváme. Místy cynický, ale jinak krutě realistický příběh, který zaleze pod kůži. Jako náborový materiál do kin tahle ukázka funguje dokonale a navíc ani nepůsobí jako "levný" výpad proti armádní mašinérii. Uvidíme o kolik v tomhle ohledu Mendes přitlačí na pilu v samotném filmu.

Mariňák: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kdybyste to nevěděli, tak válka je těžká pohoda. Kouřit si v zákrytu doutníky, vyrábět žvýkačkové bubliny u hledáčku obří sniperovky a dostávat za to hodně příjemnou výplatu. Ale s prvním výstřelem naostro přijde těžké vystřízlivění. Ruce se začnou potit a voják v duchu děkuje za každou minutu strávenou na cvičišti. Tak přesně tenhle emocionální zlom si vychutnáte v tomto nabušeném traileru, který místy hodně hraničí s videoklipem. A přesně při přechodu z nasládlé pohodovky „Don’t worry, be happy“ do vyhecovaného hip-hopu si začnete říkat, že tohle je tedy zatraceně cool. Co se týče vizuální stránky a skladby některých záběrů… nemůžu si pomoct, ale hodněkrát mě napadalo slovo úchvatné (třeba u většina sekvencí, kde do vzduchu stoupají ohnivé gejzíry) a osobně bych do režiséra poměrně komorních příběhů něco takového prostě neřekl ;). Přelety stíhaček, vybuchující Hummer, i prostý přechod po vyprahlé poušti vypadá okem Mendesovy kamery tak nějak umělečtěji než bývá v žánru zvykem. A hned v dalším záběru následuje Bayovský půloblouček kolem nasávajícího hrdiny. A pak ukecaný Jamie Foxx, jehož moudro u ohně je jediná věc, kterou tu vůbec nebaštím. A mimochodem, Gyllenhaal ušel od Dnu poté velký kus cesty a jako holohlavý mariňák se ztracenými iluzemi uprostřed bitevního pole působí hodně věrohodně. Co z toho tedy nakonec bude? Art nebo čistá akce? Po tomhle překvapivě dobře sestříhaném (i poslední hláška padne do beatu jako ulitá ;) spotu, který mimochodem neukazuje vůbec nic uceleného z dějové linie, může výsledný produkt vypadat úplně jakkoliv ;). Tak se nechme překvapit.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace