Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jánošík: Pravdivá historie | 2009
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 10.09.2009
režie: Kasia Adamik, Agnieszka Holland
hrají: Václav Jiráček, Ivan Martinka, Michal Zebrowski, Saraz Zoe Canner, Bolek Polívka

Jánošík: Pravdivá historie: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Slovenská produkce se při střihu trailerů na Jánošíka zjevně vyblbne. Ono je také něco střihat ukázku na historický "velkofilm" a něco jiného trailer na českou komedii o obyčejných lidech. Zatímco z té nevyždímete ani pár vteřin zajímavých okamžiků, s historickým filmem se při šikovné kamufláži dá pracovat jako s nadupaným blockbusterem. Nahodit patřičně epickou hudbu, volume doprava, pustit k tomu nějaký drsný voice-over a napsat mu zatraceně cool monolog. Hlavně neprozradit, jak film vlastně vypadá, takže rychle střihat a naházet tam grafiku s nicneříkajícími jmény. Jistěže to funguje, vždyť takhle se střihají velkolepé trailery zpoza velké louže! Za minutu a půl vám střihači stihnou vnuknout myšlenku, že těch stopade za film vlastně s radostí dáte, protože Jánošíka znáte ještě ze základky, budete tomu rozumět a navíc to vypadá, že film jako takový bude vypadat poměrně dobře. Což asi nebude, ale čtyři hvězdičky traileru za to, že se mu na pár okamžiků povedlo přinutit mě myslet si pravý opak.

Jánošík: Pravdivá historie: TV Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Chlapce a děvčata ze slovenských televizí jsem vždycky obdivoval. Grafikou deset let před námi, stejně tak úrovní, na jaké se vyrábějí reklamní předěly a upoutávky. Velký respekt za ty dlouhé roky upřímné závisti! Teď se ujali i Jánošíka. A z vysmívaného materiálu upletli, co jen šlo. Snad se i dotkli maxima, které jde z téhle prokleté produkce vytěžit. Stopáž je znovu minimální a z filmu se ukazují opravdu jen kratinké fragmenty, tak aby se podařilo zakamuflovat lacinost (dobře je to vidět v pasáži po slovu Voják) a celkovou bezvýraznost prezentovaného materiálu. A docela se daří. Grafické předěly rozhodně nesmrdí středoevropskou trailerovou nouzí a krátký spot jak se patří ženou chorály. I Marián Labuda možná nevěří vlastním očím, že se ocitl v klipu, který nebudí smích. Přejme mu to, protože je to asi naposledy. I když je ukázka vyrobena opravdu excelentně, nenacházím v ní jediný nový záběr, který by mohl rozbít obecnou představu, že se blíží „televizní nepodarek“, jenž bude ještě méně „historicky rozmáchlý“ než legrační Bathory. Proto „pouze“ silné tři – holt sebelepší střih sám o sobě zázraky nesvede. Anebo svede… ale nadšení vydrží sotva minutu. Každopádně v rámci souboje dvou rádoby velkolepých historických trailerů Jánošík jasně poráží Jménem krále.

Jánošík: Pravdivá historie: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Slovensko to zase zkouší s velkou historickou podívanou. Nesmějte se předem. Jánošík se zaštiťuje slušným rancem peněz. Do ambiciózní koprodukce jej nakonec vysypali hlavně polští bratři. Otázkou je, jestli eura budou na výsledku vidět, jestli nepadla hlavně na náročné znovunastartování natáčení, jež se na nějakých pět let ocitlo v limbu. Václav Jiráček mezitím zestárl, ale tvůrci to zjevně hodlají kamuflovat. Z teaseru nemůžeme pochytit, zda se jim to daří, nebo ne, protože první video čítá osm záběrů a jednu podivnou animaci, prolínající hák s letopočtem 2009. I taková troška umí jindy navnadit, ne tak v případě Jánošíka, který vizuálem připomíná spíš televizní inscenaci na historické téma. Teaser jako „dráždič“ moc nefunguje, i když dojdou na slovo šohajky a hrdinské pózy s fajfkou. Zvědavost se nešponuje. Za Agnieszkou Holland navíc v posledních letech mnoho opravdu dobrých filmů nezůstalo a první ukázka neukazuje byť jen náznak toho, že by se to mělo změnit. Koneckonců, při takových produkčních patáliích, jaké si prožil slovenský Robin Hood, je na opatrnou skepsi nárok.

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace