Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jan Žižka | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 08.09.2022
režie: Petr Jákl
hrají: Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Ondřej Vetchý

Jan Žižka: Trailer Romance


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tvůrcům asi vyšlo v nějakém průzkumu, že se do kina nechystají žádné ženy, ale jen krvežízniví chlapíci. Jinak si těžko vysvětlit, proč distributor poslal novinářům tiskovku, kde ujišťuje, že na divačky bylo myšleno ve velkém, vypustil se featurette (viz embed níže), kde sám svalnatý režisér vábí zástupkyně něžného pohlaví, a k tomu se zjevuje ještě trailer vystavěný okolo náznáků romance. Inu, reálné romantiky tu zas tolik není, ale žena se nepochybně zjevila a je s ní zacházeno všemi možnými hezkými i ošklivými způsoby. Sympatické ale je, že záběry okolo ní vypadají veskrze nadstandardně a pár momentek je vyloženě cool. Ale je jasné, že naplnit půlminutu je trochu snazší než dvě tučné minuty...  

Jan Žižka: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Chudák Benny Cristo, takový osud si nezasloužil. A řada ctitelů odkazu Jana Žižky, kteří bědují nad historickou nepřesností vize Petra Jákla, si jistě pomyslí, že takový osud si nezasloužili jakbysmet. Jako by totiž nestačilo, že tamta helma pochází z jiného století a tamten chlápek má na sobě příliš mnoho pigmentu, ukazuje americký necenzurovaný trailer trochu divočejší povahu Jáklovy velkoprodukce - do rytmu hiphopu se rozjede krvavá řežba, která spíš než jako historické drama působí jako prvoplánová středověká řezničina, kde mají chlejstance krve zakrýt absenci vyšších žánrových kvalit. Je trochu smutné sledovat nejdražší film české historie, jak leckdy smrdí cosplayem v lomu Velká Amerika a vypadá jako chudý příbuzný i proti lowcostovým historickým rachotám, ale... žijme ještě pár dní v naději. Krvavý trailer vás každopádně pobaví, byť trochu nepatřičně. 

Jan Žižka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Chtěl jsem tomuto projektu vlastně fandit, ale za mě tam ta velká událost prostě není. Naopak, v zahraničním srovnání (což je i Jáklův cíl) vypadá Žižka pořád jako nízkorozpočtové středověké béčko, jemuž se může ve světě dařit max. někde na VOD službách. Zatímco teasery měly ještě říz a drajv, plnohodnotný trailer se rozplizne do celkém fádního příběhu se zbytečnou romantikou. Žižka samotný je navíc dost upozaděn a je jen pouze jednou z mnoha důležitých postav v tomto výletu do středověku. Což by vzhledem k zahraničnímu názvu v podstatě dávalo i smysl. Na druhou stranu je znát, že Jákl i jeho tým mají světové vzory poctivě nakoukané a sestříhat trailer moderního střihu jim nedělá problém. Jenže samotný materiál prostě vůbec nestrhne, i přes řemeslné kvality mi přijde prázný a ukázka navíc bůhvíproč provalí moment, na který se mělo do kino lákat nejvíc – ztrátu Žižkova oka. Uvidíme, jsem celkem zvědavý, jaký úspěch bude Jáklův velkofilm v tuzemských kinech slavit.

Jan Žižka: Český teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Česká upoutávka je lepší. Nejen proto že vám titulky umožní trochu líp rozumět huhlavému voice-overu. Celkově je ale rytmus trochu vyváženější a po korunovaci Karla Rodena nabídne i půlminutu nových, trochu barvitějších záběrů z dalších poutavých kulis a s nějakou tou pištící ženskou hrdinkou. Tahle látka je ale samozřejmě hlavně pro chlapy, což se sympaticky projevuje na dalších jednookých záběrech na Bena Fostera a docela hezky zaťatého finálního výkřiku, který scenáristé určitě trochu opisovali od 300, Gladiátora a dalších historických klasik. Že by se s nimi ale mohl Jan Žižka rovnat? Nevypadá to. Na české poměry jde samozřejmě o výpravnou záležitost, v kontextu i levnějších historických látek z Hollywoodu ale přeci jen působí trochu suše a lacině. Třeba ale film tenhle stín překročí a něcím zvládne strhnout. 

Ne moc dobře dabovaný trailer tady:

Jan Žižka: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Dovolite mi jedno dlouhé hlasité meh. Popravdě by to ale nemělo být pro nikoho překvapením. Chápu, že některým lidem se Jáklovy filmy můžou zamlouvat, režiséra považovat za sympaťáka, a na příběh o Janu Žižkovi se vřele těšit, ale jestli někdo zároveň čeká středověkou řežbu blížící se aspoň levelu hollywoodských béček, natož třeba Království nebeského, tak ho podle mě čeká ošklivý probuzení. Materiál za mě vypadá ještě levněji, než jsem čekal, ušpiněný komparz, modrý filtr, pár zapadlých zahraničních hvězd a zatoulaný Michael Caine to bohužel v mých očích nikam nezvedají, a že by v teaseru bylo cokoliv unikátního, za co bych mohl tvůrce pochválit, to se prostě říct nedá. Ale možná jsem jen zbytečně přísnej a je fakt, že ten český teaser už na ty slabší 3* je.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (26)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace