Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jan Žižka | 2022
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 08.09.2022
režie: Petr Jákl
hrají: Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Ondřej Vetchý

Jan Žižka: Český teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Česká upoutávka je lepší. Nejen proto že vám titulky umožní trochu líp rozumět huhlavému voice-overu. Celkově je ale rytmus trochu vyváženější a po korunovaci Karla Rodena nabídne i půlminutu nových, trochu barvitějších záběrů z dalších poutavých kulis a s nějakou tou pištící ženskou hrdinkou. Tahle látka je ale samozřejmě hlavně pro chlapy, což se sympaticky projevuje na dalších jednookých záběrech na Bena Fostera a docela hezky zaťatého finálního výkřiku, který scenáristé určitě trochu opisovali od 300, Gladiátora a dalších historických klasik. Že by se s nimi ale mohl Jan Žižka rovnat? Nevypadá to. Na české poměry jde samozřejmě o výpravnou záležitost, v kontextu i levnějších historických látek z Hollywoodu ale přeci jen působí trochu suše a lacině. Třeba ale film tenhle stín překročí a něcím zvládne strhnout. 

Ne moc dobře dabovaný trailer tady:

Jan Žižka: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Dovolite mi jedno dlouhé hlasité meh. Popravdě by to ale nemělo být pro nikoho překvapením. Chápu, že některým lidem se Jáklovy filmy můžou zamlouvat, režiséra považovat za sympaťáka, a na příběh o Janu Žižkovi se vřele těšit, ale jestli někdo zároveň čeká středověkou řežbu blížící se aspoň levelu hollywoodských béček, natož třeba Království nebeského, tak ho podle mě čeká ošklivý probuzení. Materiál za mě vypadá ještě levněji, než jsem čekal, ušpiněný komparz, modrý filtr, pár zapadlých zahraničních hvězd a zatoulaný Michael Caine to bohužel v mých očích nikam nezvedají, a že by v teaseru bylo cokoliv unikátního, za co bych mohl tvůrce pochválit, to se prostě říct nedá. Ale možná jsem jen zbytečně přísnej a je fakt, že ten český teaser už na ty slabší 3* je.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace