Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jak vycvičit draka 2 | How to Train Your Dragon 2 | 2014
csfd  imdb
US premiéra: 20.06.2014
CZ premiéra: 19.06.2014
režie: Dean DeBlois
hrají: Jay Baruchel, Gerard Butler, Jonah Hill, Kristen Wiig, Craig Ferguson

Jak vycvičit draka 2: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Vážně bych se na to chtěl těšit! Strašně moc! Jenže ani tentokrát se dračí kampani nedaří zabrat naplno. Nejnovější trailer přitom ukazuje nejvíc, paradoxně je ale nejhorší, protože ze všech sequelových přídavků nedokáže vydestilovat nic moc zajímavého. Prostě je tu víc draků, hlavní megadrak je ještě větší než megadrak z jedničky... a tím to hasne. I ta rodičovská linka jde zatím mimo, největší přečin ale spatřuji v laciném tahu z 30 Seconds of Mars. U Legendy sovích strážců to bylo originální a celkem poetické, tady jde spíš o vyvařenou kopírku, která nastavený feeling zbytečně unáší jinam. Zkrátka mě hodlám nadchnou první spokojené recenze, protože bez nich se do kina nepohrnu.

Jak vycvičit draka 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Druhý Dráček je jeden z mála animovaných sequelů, na který se těší i diváci nad 6 let. První atmosférická upoutávka proto vykouzlila úsměv snad na každé tváři, trailer ale taková stoprocentní trefa není. Příběhově totiž fasujeme dvě velice provařené berličky (nový rodinný příslušník a válka), které doprovází podobně vybledlý vizuál jako trailery jedničky. Cate Blanchett přitom do obsazení příliš nesedí a obří bojové tažení hraje vyloženě na efekt. Všechno tak musí zachraňovat ústřední duo a brilantní gradace (ač s totálně ohraným podkresem z Avatara), bez níž bychom se asi příliš neradovali. Ano, Bezzubka se Škyťákem jsou pořád super a zručně vystavěná upoutávka docela vtáhne, aby potěšila téměř infarktovým finále. Ty 4 hvězdy ale skrývají slušnou dávku pochyb, jež by měly další upoutávky urychleně zahnat. Konkurence je totiž veliká a nemá slitování!

Jak vycvičit draka 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jo, takhle to má vypadat. Do premiéry druhého Dráčka zbývá necelý rok, což je (trochu bolestivě) ideální čas na první teaserové navnazení. A když říkám navnazení, vážně tím nemyslím dvě a půl minuty vykecávání zápletky. V DreamWorks se rozhodli pro odhalení jednoduché letecké sekvence, která má vlastně všechno, co by se v tuhle dobu mělo z filmu kázat. Odlehčená dobrodružná atmosféra je cítí z každého filmové políčka. Hlavní hrdina je pořád sympaťák. A stačí jeden úsměv Bezzubky a člověk má tendenci vyndat z poličky blůčko s jedničkou. Zkrátka moc milé dvouminutové potěšení, které jasně dokazuje, že má tahle animovaná značka pohodový sequelový potenciál. Už abychom zase létali v kině!

P. S.: Mezi prvního a druhého Dráčka patří (mimo seriálu) dva kraťasy. V Legend of the Boneknapper Dragon je salutující velryba a v Dragons: Gift of the Night Fury probíhají vikingské Vánoce. Oba (obzvlášť ten druhý) jsou super!

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace