Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Jack Reacher: Poslední výstřel | Jack Reacher | 2012
csfd  imdb
US premiéra: 21.12.2012
CZ premiéra: 27.12.2012
režie: Christopher McQuarrie
hrají: Tom Cruise, Rosamund Pike, Robert Duvall, Werner Herzog, Richard Jenkins

Jack Reacher: Poslední výstřel: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Potřetí a zase přinejlepším celkem OK. Jack Reacher má sice papírově předpoklady být vynikajícím thrillerem. Je tu málokdy zklamávající Cruise, proti němuž sice brojí fandové předlohy, ovšem jinak působí celkem fajn, oscarový scénárista, jenž už potvrdil své kvality i jako režisér, řízná devadesátková atmosféra a docela dobře vypadající střílení. Ale dohromady to pořád nedokáže přesvědčit. Jack Reacher se i tentokrát tváří překvapivě mdle a druholigově. S odhadovaným rozpočtem padesát mega sice člověk nemůže čekat zázraky, ale přesto je toho i v nejnovější upoutávce pořád překvapivě málo na to, abychom se těšili. Zvlášť, když si člověk vzpomene kousky, které Cruise předváděl před dvanácti měsíci v M:I4. Doufejme, že McQuarrie má v rukávu připravené nějaké pořádné eso, ale jelikož i čtvrtá upoutávka pracuje víceméně se stejným materiálem, je jistá nervozita docela na místě.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Jack Reacher: Poslední výstřel: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Na mě to pořád nefunguje. A vím přesně proč. Rozhodně ne kvůli Cruiseovi. Ten se sice typologicky úplně nezapadne, nejde mu stoprocentně věřit, že uhýbá kulkám, kosí trojičky padouchů a ještě cedí vražedné one-linery, ale Tom si zvládl svoje vždycky odehrát a jde jen o to ho správně naštelovat. Tady průšvih asi nehrozí. Důvěru ve mně ale nebudí režijní vedení Christophera McQuarrieho, které je prostě statické až běda. Všechno je to až příliš suché, málo dynamické, žádná ruční klepatika a až na automobilovou honičku žádný pořádný drajv. Chci více kinetiky, zápalu, zuřivosti… nebo aspoň atrakcí. Jenže tady není nic, co by zvedlo ze sedla, nic co by mi řeklo, že mám McQuarriemu fandit, aby mu přiklepli pátou Mission: Impossible.

Jack Reacher: Poslední výstřel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak tohle je nečekaná odbočka. Ale proč vlastně ne? Jack Reacher se zpočátku profiloval jako nekompromisní náhul, ve kterém bude Tom Cruise řídit a lámat kosti s přibližně stejnou elegancí. Plnohodnotný trailer ale odhaluje, že se druhý film Christophera McQuarrieho možná vydá poněkud jinou cestou. Jistě, pořád se v něm propálí dost pneumatik a někdo sem tam skončí s rozbitou sanicí. Nová upoutávka ale místo tuny akčních záběrů sází spíš na budování Reacherovy tvrďácké aury, aby v závěru nabídla vynikající úkrok ke stylovému humoru. Výměna scénky s policisty za tradiční nabitou koláž je vlastně docela osvěžující. A jestli film i dál ponese známky odlehčenějšího tónu, mohlo by to alespoň trochu smazat dojem z jinak nepříliš výrazné akční stránky. Jedno je každopádně jisté: Chudáci fandové knih se stále nemají proč těšit...

Jack Reacher: Poslední výstřel: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Toho, že Jack Reacher na první pohled připomíná Drive s hudebním podkresem jak z Mission: Impossible, si musel všimnout každý. Od marketingového oddělení Paramountu to sice není úplně fér, na druhou stranu si studio svou investici nějak pojistit musí. Ono je důležitější, že pokud člověk přehlédne tyto nedostatky, začne na něj Jack Reacher působit příjemným dojmem. Zatím ne sympaticky, na to jsme viděli příliš málo materiálu (po teaseru vědí nečtenáři knižní předlohy stejné kulové jako před ním), ale kdyby vám teď někdo nabídnul lístek na předpremiéru, asi byste zbystřili. Přitom Tom Cruise jako mstitel, který potírá zločin na ulicích, rozhodně nevypadá a bude ještě muset pracovat na tom, aby nás přesvědčil. První teaser navíc působí dojmem, jako by byl šitý horkou jehlou z prvních pořízených záběrů, aby studio stihlo film začít prodávat ještě během letní sezóny. Takže nás žádná úchvatná práce nečeká, o první polovině by se dokonce dalo říct, že je dost nudná. Ale ono to pak jde rychle nahoru. McQuarrieho jméno v kolonce režie v nás navíc vzbuzuje naději, že se z Jacka Reachera vyklube parádní thriller, na který třeba budeme jednou vzpomínat v dobrém stejně jako na to Drive. Doufejme. Jestli je v Hollywoodu nějaký člověk, kterému úspěch opravdu přeji, je to právě scenárista Obvyklých podezřelých a režisér božích Únosců.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace