Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Iron Sky | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 12.07.2012
režie: Timo Vuorensola
hrají: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner

Iron Sky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už není co popisovat...

...dost plků okolo...

...je to totiž konečně tu!

A vypadá to parádně! Náckové vítězí! A fanouškovské odhodlání s nimi...

Co na to domácí distributoři?

Iron Sky: Berlinale trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dotočeno! Hotovo! Už žádné další lákání na film, který možná jednou spatří světlo promítačky. Teď už je prostě všechno vyrenderováno a poslepováno do podoby, která nemá být vyloženě k smíchu. A pokud ano, pak k tomu uvědomělému fanouškovskému, k tomu znalému věci, seznámenému se všemi těmi brakovými popkulturními základy, ze kterých náckové vycházejí jako supercool monstra. Krátký trailer, napojený na stylovou berlínskou premiéru, nám ukazuje solidní materiál, jenž netřeba odsuzovat předem - jde jen o to, jestli v celovečerní verzi budou i další opulentní záběry, nebo okolo Udo Kiera už budou pobíhat jen děti v ručně spíchnutých nazi hábitech pro caparty. První recenze nám o radosti z hotového fanouškovského díla prostě prozradí víc.

Iron Sky: Teaser 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tudy nééé! Iron Sky je ve výrobě už tři roky a má za sebou dva povedené teasery, které slibují netradiční invazi na Zem. O to smutnější je, že teaser číslo tři spíše děsí. Poprvé výrazněji vadí, že se na nás řítí projekt s minimálním rozpočtem, protože na scénu vstupují herci. Přesněji řečeno banda děcek, jedna blonďatá učitelka a Udo Kier, který naposledy natočil dobrý film zatraceně dávno. Počítačové orgie se tentokrát objeví až na konci a musím říct, že bez nich bych to na druhou hvězdičku nedotáhl. Už ta necelá minuta s vizuálem jako ze špatné televizní pohádky mě nutila pomrkávat na křížek v pravém horním rohu obrazovky. Očekávaní výsledného filmu tak po dnešku o stupínek kleslo, a to v tom ani nehraje roli fakt, že odvrácenou stranu měsíce letos ovládnou Bayovi Transformeři.

Iron Sky: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Před víc než dvěma lety jsme zjistili, že mají nacisté tajnou základnu na měsíci a že v roce 2018 nasednou do svých létajících talířů a vrátí se nám vysvětlit, proč by mělo být na Zemi pod jejich nadvládou lépe než bez ní. První teaser Iron Sky sice vypadal levně a dost videoherně, mohl se ale chlubitt neotřelou zápletkou a byla krása na něj pohledět. Po dvou letech přichází druhý, který už obsahuje i stopáž ze samotného filmu, v působivosti s prvním ale soupeřit nemůže. Tak trochu mu totiž chybí onen moment překvapení, a navíc není zdaleka tak důsledný v lákání na příběh samotný. Ano, je v něm víc lidí i létajících talířů, a pořád to všechno vypadá moc pěkně. Avšak. Zaprvé se nechlubí tak vybroušeným hudebním podkresem, jaký hladil naše uši minule. A zadruhé možná na kratší ploše ukáže pár zajímavých nových záběrů, jenže jich je moc málo na to, aby dojmy vyhnaly někam závratně výš. Film samotný každopádně pořád vypadá jako nadmíru hodnotný přírůstek do finského filmařského portfolia (jsou to sakra černá komedie o nacistech na měsíci!), jestli na něj ale chcete být řádně navnazeni, svěřte se raději do rukou upoutávky číslo jedna.

Iron Sky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Vuorensola a jeho tým rozhodně ví, jak udělat dobrý první dojem. Ačkoliv upoutávka technicky není úplně dokonalá a je vidět, že peníze malinko chyběly, celková stylizace a atmosféra (snad bude takováhle i ve filmu) jsou rozhodně působivé. Iron Sky vypadá jako Svět zítřka říznutý troškou brakovitějšího steampunku a režírovaný někým, kdo má evidentně velký nadhled. Už samotná volba písničky, jež se na první poslech dokonale nehodí k tomu, o čem by film měl být, je velmi chytrý tah a nejspíš nebudu jediný, komu po prvním zhlédnutí téhle - pár měsíců staré - ukázky přišla na mysl herní série Fallout (postapokalyptický svět a příjemný jazz jako hudba). Každopádně stylově nekvalitní obraz v kombinaci se sametovým hlasem zpěvačky a hajlujícím kosmonautem je něco, čemu se dá jen těžko odolat. Navíc z těch několika záběrů na létající talíře a měsíční město to vypadá, že by Iron Sky mohla být hodně zajímavá podívaná kombinující Den nezávislosti, Mars útočí! a nejšílenější filmová scifi béčka všech dob. Na teaser k malému finskému filmu je tu toho prostě docela dost.

Odkaz na HD verzi vede na externí mirror.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace