Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Insidious | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: James Wan
hrají: Patrick Wilson, Rose Byrne, Barbara Hershey, Ty Simpkins

Insidious: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Platí v podstatě totéž co o teaseru. Na první pohled nepříliš strhující materiál, který by si zasloužil preciznější trajlerové podání, a to včetně vyšší technické kvality videa samotného. Upoutávka se sune k třetí hvězdě odspodu, s maximálním vypětím všech sil – a to, že ve své snaze uspěje, je dáno zejména milou skutečností, že o výsledném filmu říká spíš věci příznivé a sympatické. Vypadá to na poměrně starosvětskou honbu za strachem, bez otravných a zbytečných digitálních číčovin, zato s přesným castingem vedlejších roliček a s úctou k potřebám žánru. Finální věta o zlu v synátorovi přináší přesně ten typ emocí, jaký jsme si navykli obdivovat u filmů jako Přichází satan nebo Vymítač ďábla – a jaký se v době ječících sexbomb, na které vyskakují digitální bubáci, už nedá příliš často najít. Jenže i kdyby z toho nakrásně ten dobrý žánrový příspěvek vylezl, Wan i tak dost pravděpodobně narazí. Trailerová kampaň nemá dostatečný drive a na Patricka Wilsona ani Rose Byrne (sluší jí to, o tom žádná) lidé sami o sobě do kina nechodí.

Insidious: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Jamese Wana máme rádi. Navzdory svému mládí má větší smysl pro stylový oldschool než kdejaký veterán. Už jeho Zlověstné ticho vypadalo jako esence Argenta, Carpentera a Cravena z dob, kdy jejich filmy ještě tvarovaly žánr. Insidious už zápletkou (rodina ve starém baráku, dítě v komatu, z démonické dimenze natahují nenechavé pařáty bubáci) naznačuje, že i tohle bude horor jako od maminky. Má ale tu smůlu (nebo štěstí – záleží na tom, ke které generaci hororových fanoušků patříte), že se na produkci podílel Oren Peli a tak se nám první teaser snaží vnutit dojem něčeho na způsob Paranormal Activity. Což je trochu ošidné, protože milovníky staromódních hororů to může odpudit. Když si ale upoutávku rozložíte na konkrétní výjevy, odhalíte spíš něco jako temnější remake Poltergeista. Hrozí tu tedy, že se film netrefí do správného publika. Ale kampaň je pouze na začátku, počkejme si na další trailery. Tohle jako první atmosférická ochutnávka úplně stačí

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace