Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Insidious: Červené dveře | Insidious: The Red Door | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.07.2023
CZ premiéra: 06.07.2023
režie: Patrick Wilson
hrají: Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins, Hiam Abbass, Andrew Astor

Insidious: Červené dveře: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Hororová série Insidious se snaží vrátit zpátky ke kořenům a po mnoha letech uzavřít příběh rodinky Lambertových. Já si ale vlastně pořád nejsem jistý, zda to bude opravdu tak děsivé a osudové, jak se upoutávky snaží tvářit. Trailer sice jede poctivý žánrový standard, proti němuž se toho nedá zase tolik namítnout, zároveň ale postrádá strašidelnou atmosféru a s démonickými výjevy si tu tvůrci pořádně nevyhrají. Celé to zkrátka působí dojmem, že i když se Patrick Wilson za kamerou snaží přiblížit prvním dvěma dílům, nápaditost a tvůrčí fištrón Jamese Wana mu prostě chybí. Finální upoutávku na film, jenž se označuje za děsivé rozuzlení této série, bych zkrátka čekal o něco hutnější a tajemnější. Něco mi ale říká, že lidé i přesto do kina přijdou.

Insidious: Červené dveře: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Mám pocit, že zatímco ještě tak deset let nazpět se šikovný tým kolem Wana snažil (také si vybavujete nezapomenutelný trailer k prvnímu Conjuringu, který kdysi ukončilo velmi efektní škrtání sirkou ve sklepě?), tak dnes už se pouze ždímou zbytky vyvanulého producentského kreditu hororového maestra. Ani jedna scéna u traileru na pátý Insidious mi nerozbušila srdíčko, nebál jsem se a při sledování halabala poskládaných lekaček s tou nejklasičtější kakofonií hororových pazvuků jsem si chvílemi připadal jako v nějakém laciném strašidelném domě na Mrkvancové pouti v Polné. Jasně, od dalšího Insidious se další hororová pecka počínaje třetím dílem jaksi nečeká. Po traileru, míříčím odnikud nikam, však čuchám zoufale (pod)průměrnou žánrovou spotřebku, která má dost možná nejméně děsivou upoutávku ze všech filmů rozvětveného hororového universa Jamese Wana. Včetně Sestry. Na tři hvězdy se prostě nevydrápu, byť se zase jednou hraje na vděčnou nostalgii a fanoušky franšízy jistě potěší návrat vícera známých tváří.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace