Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Indiana Jones a království křišťálové lebky | Indiana Jones and the Kingdom of Crystal Skull | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 22.05.2008
CZ premiéra: 22.05.2008
režie: Steven Spielberg
hrají: Harrison Ford, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, John Hurt, Ray Winstone

Indiana Jones a království křišťálové lebky: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sakra, sakra, já to tušil. Když jsem před pár hodinami civěl na Chrám zkázy, popáté za posledního čtvrt roku, a jásal, že ten film je lepší a lepší, že neuvěřitelně šlape, až se na celou druhou hodinu promění v nekončící jízdu, jak v něm skvěle funguje chemie mezi Indym a jeho Indygirl, jakej sympaťák je Kraťas, jak strhující jsou vozíky a eskapády na člunu... ehm, kde jsem to byl... ano, říkal jsem si při pohledu na jeden z nových televizních spotů, že Spielberg s Lucasem by vlastně ještě klidně mohli překvapit a pustit ještě jeden trailer. Plakáty a bannery se totiž začínají zatraceně rychle rozlézat po metropoli, televize Jonese s chutí připomínají a kampaň se nám tak začíná rozbíhat na plné obrátky. Proč jí neopepřit? Vždyť stačí tak málo. Koumáci dirigující největšího hrdinu filmové historie (promiň, Johne McClane) řekli „Ano“: spojili teaser s trailerem a výrazně přidali na střihu. Rozsekaný úvod a razantní zvukové předěly vám můžou připadat samoúčelné, ale díky nim druhý trailer určitě líp vtáhne a brzo uspokojí esencí indiana-jonesovské atmosféry. Nevím jestli je to tím, že jsem mezi Chrámem zkázy a touhle upoutávkou ještě nezamhouřil oka, ale i při tom jemném řemeslném vedení na mě dýchl pocit, že PŘÍMO NAVAZUJEME na původní trilogii a skáčeme hned do dalšího dobrodružství. Snad v tom má prsty méně záběrů na důchodce v klobouku, snad více fórů a pečlivější rozlet pod bičem Williamsova hudebního motivu. Ať tak či onak, vrním si tu blahem. Indymu to rád spočítám. I když nemá trailery prvoplánově nářezové jako jinší letní adepti, i když si dovolí spoilerovat (alespoň myslím, při pohledu na pravý obrázek) a překvapovat nadbytkem trikových sekvencí (tamtéž). 

Indiana Jones a království křišťálové lebky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

„Hej kámo, Indy se nám vrací do kin!“ Toť hodnota traileru v jedné větě. Kromě suchého oznámení, že se děděk chopil biče a klobouku, nám Lucas se Spielbergem servírují pouhou řemeslnou jistotu. Ale vyčítejte jim to, když se chtějí držet slov Cate Blanchett a provést to „in old-fashioned way“. Proto krátce zatancují okolo mystických křišťálových lebek, protáhnou nás amazonskou džunglí a pak naservírují odleželý mix několika akčních scén a průměrných hlášek, do kterého atmosféru vhání zas a znovu Williamsova hudba (její první tóny mě budou pořád přivádět do extáze). Takže? Řeknu to takhle: Z traileru netřeba nic vysuzovat k filmu samotnému. Spielberg na ukázkách vždycky šetřil a i tady se zjevně snaží alespoň trochu brzdit a neplýtvat materiálem. Spořivost by se jiným blockbusterům nemusela vyplatit – trailer na Indyho vypadá ve světle jiných velmi obyčejně a, co si budeme nalhávat, kdo ho neuvidí, ten svůj cit pro estetično o nic zásadního neochudí – ale je to sakra Indy, největší blockbuster letošního roku, který z dálky volá i na diváky střední a „pozdní“ generace. Zpropaguje se i jinak. Prostě, lepší když do dějin vstoupí film, než aby se tam procpal luxusní trailer a celovečerák pak shnil na smetišti dějin.

Indiana Jones a království křišťálové lebky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tatadatá tátadá, tatadatá tamtatádádá ... nemusíte ani otevírat oči, abyste si byli jistí, že největší dobrodruh filmové historie zase zlobí. A v tom stejném stylu. Cílem první upoutávky není nic jiného než potvrdit spekulace o tom, že Harrison Ford ještě žije a že jeho Indy zvládne navázat přesně tam, kde posledně skončil. A my říkáme: Žádný problém! V elegantním klipu se nedočkáme ničeho originálního - ohlédnutí za předchozími třemi díly a významný detail na Indyho klobouk by k prvním záběrům navařil asi úplně každý - podstatné je ale hlavně to, že duch původních tří dílů nezemřel. Janusz Kaminski se při snaze „aby to vypadalo staře, jako dvacet let starej Indy“ vyřádil, klasická atmosféra Indyho dobrodružství na vás proto dýchne už z prvních frameů zahalených do charakteristických pískových odstínů. Doktor Jones do toho skáče na dodávky, hláškuje a rozdává rány. Cate Blanchett neruší a o křišťálových lebkách nebo mimozemské invazi zatím nikdo nemluví (i proto jsme zvolili označení Teaser – i v bláhové naději, že se do premiéry dočkáme plnohodnotného traileru). Všechno prostě sedí na svém místě. Všechno to spolu krásně ladí a ještě víc láká, i když ukázka samotná není vlastně vůbec v ničem výjimečná. Zjevně to ale nebyl její záměr. Takže, vítej zpátky Indy, už jsme tě ani nečekali!

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace