Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Indiana Jones a nástroj osudu | Indiana Jones and the Dial of Destiny | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.06.2023
CZ premiéra: 29.06.2023
režie: James Mangold
hrají: Harrison Ford, Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Boyd Holbrook, Thomas Kretchmann

Indiana Jones a nástroj osudu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Úplně nás to v redakci nerozemlelo. To asi neznamená, že bychom se hodně netěšili a nebyli na maximum zvědaví. A nebyli rádi, že na režijní stoličce sedí James Mangold, jenž by si měl pohlídat hezkou dramatickou výstavbu a poctivě pečovat o postavy, a to jak ty proslulé, tak i nové. Trailer mezi nimi bohužel přeskakuje víc, než by bylo zdrávo, takže ukázka pohříchu nenese ten osudový nebo maximálně působivý feeling, a ani akční atrakce nelítají v absolutních hodnotách. Celkový dojem je ale hodně fajn a na rozdíl od rozpačité pětky vyznívá jako to správné rozkročení mezi nostalgií, updatem a rozlučkou, byť s ponděkud nevyrovnanou trikovou výbavou při řádění v ulicích i při omlazovací kúře (místy se jeví dokonalé, na vlaku je Ford ale jak z videohry). Suma sumárum lákavý trailer, ale že by vyzníval dokonale přesvědčivě jako třeba upoutávky na Top Gun 2, to by asi řekl málokdo.

Indiana Jones a nástroj osudu: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Makej, Indy, makej! Máš to naposledy. Definitivní pověšení biče na hřebíček a předání dobrodružné štafety proběhne letos na Den nezávislosti, a to navzdory tomu, že to z pár záběrů vypadá, že omlazovací enginy už opravdu dokážou vyložené zázraky. Jiné pasáže naopak působí digitálně poněkud nedopečeně a nám nezbývá než doufat, že procesory počítačů na nějakých CGI výjevech ještě zamakají a vytuní je blíž k dokonalosti. Celkově má ale materiál skvělou porci energie a zvlášť v krátkém spotu tuplovanou dynamiku, díky čemuž působí přepřáhnutí od legendy Spielberga k šikovnému novicovi Mangoldovi jako velmi fajnový tah. 

Indiana Jones a nástroj osudu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Jo, je to tam! První upoutávka na Indyho návrat svým způsobem sází na léty prověřenou jistotu – tedy na nostalgii v čele s legendárním hudebním motivem, povinným záběrem na klobouk a samozřejmě Harrisonem Fordem, který tu zase jednou vypadá ve svém živlu a že si rozlučku se svou ikonickou postavou užil do posledního záběru. A výsledkem je atmosférická nostalická šleha, která fanoušky posadí na zadek a vykouzlí jim spokojený úsměv od ucha k uchu. Ano, některé digi záběry ještě potřebují hodně vyladit (Indy ve městě na koni) a celkově se toho částečného omlazení slavného archeologa pořád trochu bojím. Jinak to ovšem vypadá, že vzal Mangold pátého Indyho za ten správný konec, plní fanouškovské sny, ukazuje skvěle nasnímané záběry a nadějný materiál, jenž dává na chvíli zapomenout i na nepodařený čtvrtý díl. Ano, pořád se toho může dost pokazit, trailerové kolečko však začali tvůrci tím nejlepším možným způsobem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace