Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Il Boemo | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 20.10.2022
režie: Petr Václav
hrají: Vojtěch Dyk, Zdeněk Godla, Lino Musella, Barbara Ronchi

Il Boemo: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Il Boemo si připisuje určité úspěchy, přestože jej čeští diváci zatím neměli možnost vidět. Byl přijat do hlavní soutěže áčkového festivalu v San Sebastiánu a tuzemská akademie jej už vyslala do zámořských bojů o Oscara. My se Vojtěcha Dyka v hlavní roli skladatele Josefa Myslivečka dočkáme koncem října, zatím se musíme spokojit s plnohodnotným trailerem. Ten rozvíjí hudební motiv i náladové nástřely z teaseru, ale větší množství replik i záběrů na podlomené Myslivečkovo zdraví naznačují, že tenhle snímek nebude jen rutinní historickou biografií. Zákulisní pletichy klasicistní Itálie 18. století si na titulní postavě zjevně vyberou svou daň, plnotučná ukázka přesto vypadá jako další z kříženců Amadea, Barryho Lyndona a Nebezpečných známostí. Pokud by ale byl na úrovni těchto snímků i výsledek, asi bychom se nezlobili… 

Il Boemo: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Dlouho připravovaný úkrok Petra Václava od sociálních dramat se blíží. Vojtěch Dyk se jako Josef Mysliveček, který se v druhé polovině 18. století vzepřel nalajnovanému osudu a stal se vyhledávaným operním skladatelem, představuje v prvním teaseru. Ten je možná navzdory očekávaním svižně sestříhán a díky atmosféře načančaných paruk a šerosvitu připomene českému divákovi třeba věhlasného Amadea či Nebezpečné známosti. Česko-slovensko-italská koprodukce na kostýmech a dobové výpravě zjevně nešetřila a i příběh láká na zákulisní intriky, vyhrocené milostné vztahy a náročné šplhání po společenském žebříčku osvícenské Evropy. Od Nabarveného ptáčete u nás nevznikl film s takto výraznými mezinárodními tématy i ambicemi a je moc dobře, že první záběry z Václavova historického opusu vypadají nejen důstojně, ale i velmi lákavě.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace