Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hrdinové a zbabělci | Lions for Lambs | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.11.2007
CZ premiéra: 08.11.2007
režie: Robert Redford
hrají: Robert Redford, Meryl Streep, Tom Cruise, Andrew Garfield

Hrdinové a zbabělci: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Takže… kde jsme to byli minule? Aha, u spousty dialogů vytržených z kontextu zamíchaných do jednotvárné hudby. Kde jsme dnes? Tamtéž, jen ta hudba je ke konci zajímavější a celé to má o minutu déle. Propagační schéma, v němž pár velkých jmen prohazuje velké věty a z každého záběru je znát, že je natočený buď ve studiu nebo na počítači, se snaží seč může, aby z toho vykřesalo nějaké drama či nedej bože akci, ale jediné, co zůstává, je to profláknutý motiv, evokující zcela něco jiného (hádejte co ;). Jako by se ani nezdálo, že za tímhle konverzačním dramatem stojí Redford – nebo už se také rozhodl nehrát si lovce odměn středního proudu a zabývat se ožehavými tématy hýbajícími Amerikou? Jakási nezávislost z toho čiší na sto honů a podivuhodně kontrastuje jak s Cruisem, tak i se Streepovou, které jsme zvyklí hledat v trochu jiných filmových kuloárech a na jejichž místě by bez debat mohl stejně dobře zářit i někdo méně hvězdnější (třeba Harvey Keitel). Střih je nicméně velmi dobrý, ony hluboké věty popisující zásadní činy stejně dobře nasazené do audio podkresu a celé to pěkně graduje, i když nevíte proč a kam a jak se to liší od zbytku traileru kromě větší hlasitosti. Takový podivín mezi trailery a už teď tuším, že i mezi filmy. Nehledě na to, kolik oscarových nominací si Redford od Akademie odnese.

Hrdinové a zbabělci: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Ať už obsazení dalšího Redfordova počinu vypadá sebelíp a jakkoliv Robertovi stále věřím, má první teaser překvapivě silné odpudivé účinky. IMDb profil hlásá postprodukci, takže ukázka složená z pár prakticky nicneříkajících scén lehce zaskočí, jelikož vypadá spíš jako provizorní klip, prodchnutý zvučnými jmény a jednou slovní hříčkou. Tak trochu doufám, že je to jen nevinný ústřel. Rozsekaná dávka dialogů, která se zmůže sotva na představení hereckého ansámblu, svou lacinost podtrhuje jednotvárným hudebním podkresem, jenž se snaží urychlit vyplňování minuty a půl prázdného prostoru. Jistě, Tom Cruise vypadá přes veškeré své scientologické skotačení stále jako člověk a dokonce se umí chovat jako politik (resp. uvěřitelně to hraje :). Meryl Streep přes svůj věk (zatím) nepřipomíná mumii a Robert má pořád charisma na rozdávání. Není jim to však nic platné, když se jakožto další oscaroví adepti světu představují v tak slabém teaseru. Ten místo navnazování připomíná, že špatnou propagací se dnes může filmař odepsat dřív, než to dotáhne na první fesťák.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace