Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hranice lásky | 2022
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 03.11.2022
režie: Tomasz Wiński
hrají: Hana Vagnerová, Matyáš Řezníček, Eliška Křenková, Martin Hofmann, Lenka Krobotová

Hranice lásky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Podle ohlasů je nejlepší věcí na Hranici lásky herecký výkon Matyáše Řezníčka. A i podle trailerů to vypadá, že nejlepší věcí na tomhle filmu je herecký výkon Matyáše Řezníčka, protože jeho neokoukané charisma prýští už z pár sekund upoutávky. Naopak s těmi prasárničkami to tak horké asi nebude, ačkoliv jsou vlastně takovým jediným hlasitým příslibem, na který by se mohly namotat větší kvanta diváků - upoutávka je totiž spíše rutinním kusem a s ohledem na téma i kulisy má možná málo radikální, dravý nebo celkově podmanivý styl. Každopádně to nevypadá na zdaleka tak zásadní kus, jak by se podle prvotní imprese, třaskavé zápletky i uvedení ve Varech mohlo zdát. 

Hranice lásky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

V hlavní karlovarské soutěži se představí celovečerní debut Tomasze Wińskiho, který tuzemský filmový underground zaujal už před třemi lety krátkometrážním dramatem Jiří pes uprchlík. A v tématu zjizvených vztahů a problematické sexuality pokračuje i tentokrát, jen v poněkud větším měřítku. Hana Vagnerová a Matyáš Řezníček ztvárňují partnery, mezi nimiž to už nejiskří tolik jako dřív. Potřebným impulzem se může stát experimentování s volným vztahem, což však zároveň (samozřejmě) spoustu problémů otevře. Krátká ukázka láká na živelnou podívanou, která poměrně předvídatelné vztahové drama může pozvednout minimálně na úroveň současných evropských festivalovek – což by bylo rozhodně příjemné. Vedle podobnosti stroboskopického vizuálu s tvorbou Gaspara Noého a pravděpodobnému důrazu na ženský pohled toho však zatím moc vysoudit nelze. Za pár dnů však budeme moudřejší a v listopadu si budou moci udělat vlastní obrázek i nefestivaloví diváci. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace