Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hrabě Monte Christo | Le Comte de Monte-Cristo | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 04.07.2024
režie: Alexandre de La Patellière, Matthieu Delaporte
hrají: Pierre Niney, Pierfrancesco Favino, Anaïs Demoustier, Laurent Lafitte

Hrabě Monte Christo: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

O dost lepší než teaser, což je dobře. O trochu jiné než Tři mušketýři, což je taky dobře. Ačkoliv za oběma adaptacemi Dumasových klasik stojí stejní scenáristé (v případě Monte Christa i režiséři), zdá se, že tentokrát chtějí nabídnout něco trošku jiného. I tady je sice z upoutávky cítit dobrodružství, poctivá výprava i solidní rozpočet, ale taky snaha dát víc prostoru postavám a ne akčním scénám. Ne že by tu na ně nedošlo, ovšem už samotná předloha jich nabízí méně a stojí víc na tajemství, jejich odhalování a samotné hlavní postavě mstitele, jenž nakonec musí s pomstou váhat víc, než by se mu líbilo. Na druhou stranu ty záběry na zámky, tanec kolem ohniště nebo hořící loď a pevnost If vypadají stejně krásně jako to, co jsme viděli v Mušketýrech. Na rozdíl od první upoutávky to je celé o řád velkolepější, hudba tomu dodává správnou osudovost a já začínám mít tušení, že téhle partě adaptující Dumase by to v kinech mohlo vyjít i na třetí pokus.  

Hrabě Monte Christo: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

No, nejsem z toho tak nadšený, jako jsem byl předtím z té představy dalšíhoho dobového dramatu od tvůrců posledních Tří mušketýrů. Což o to, vizuálně je to vcelku podobné, ale chybí mi tomu jakási dravost. Něco, co by mě zaháčkovalo. Možná je to i tím, že to obsazení tady zkrátka není tak zvučné, jako bylu u oněch mušketýrů. A možná, že se tady projevuje i moje neznalost předlohy, protože jsem doposud s žádnou adaptací Monte Crista do styku nepřišel (během studií na to myslím řeč přišla, ale já se tehdy věnoval bohužel jiným činnostem, jako bylo například skládání soupisek do tehdejší verze Football Managera...), což jde na triko mně, nicméně ten první teaser na mě jako slavným příběhem nepolíbeného diváka zkrátka moc nefunguje. Ale nebudu předbíhat, pořád totiž existuje zatraceně vysoká šance, že mě o to spíš dostane výsledný film, který by na papíře prostě měl být další prvotřídní filmovou podívanou z Francie, jako jsme dostali dvakrát loni. Jsem zvědavý, s čím vyrukuje další ukázka.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace