Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hotel Artemis | 2018
imdb  kinobox
US premiéra: 08.06.2018
CZ premiéra: 18.07.2018
režie: Drew Pearce
hrají: Jodie Foster, Dave Bautista, Sofia Boutella, Jeff Goldblum, Zachary Quinto

Hotel Artemis: Recenze


ikona
Mr. Hlad
charlie daydave bautistadrew piercehotel artemisjeff goldblumjodie fostersofia boutellasterling k. brown
Neobvyklý akční thriller americké publikum nezaujal, vy byste ale tenhle hotel navštívit rozhodně měli.  

Filmový byznys je neúprosný a tvůrci Hotelu Artemis to pocítili na vlastní kůži. Nikdo sice nečekal, že tenhle thriller z blízké budoucnosti skončí jako velký hit, ovšem když má člověk na place Jodie Foster, Davea Bautistu nebo Jeffa Goldbluma, tak asi nepočítá s tím, že bude mít měsíc a půl po premiéře na kontě tržby osm milionů dolarů. A celosvětově. Zkrátka velký průšvih, ale snad každý fanda vám potvrdí, že velikost tržeb nemusí mít nutně s kvalitou nic společného a že se může stát, že lidi na dobrý film do kina prostě nepřijdou. Tohle je přesně ten případ. 

Ocitáme se v Los Angeles, kde vyšly davy do ulic, protože si nemůžou dovolit vodu. Začíná jít o hubu a nikdo normální ven nevychází a Sestra rozhodně úplně normální není. Před lety přišla kvůli osobní tragédii a následnému alkoholismu o licenci, jejího talentu si však všiml král místního podsvětí a postavil pro ni tajnou nemocnici. Tam si každý zločinec (pokud si platí členství) může odskočit, dostane se mu té nejlepší lékařské péče a po pár dnech může zase vyrazit dělat brajgl. Jen je potřeba dodržovat pravidla, na což dohlíží obrovitý ošetřovatel Everest. On a Sestra jsou profíci připravení na všechno, ale tahle noc je trošku zaskočí. Své služby totiž musí poskytnout držkatému obchodníkovi se zbraněmi, svůdné vražedkyni i dvojici bankovních lupičů. A jak se brzy ukáže, celou tuhle partu čeká hodně divoká noc. Zvlášť, když ne každý sem přišel kvůli tomu, aby si nechal ošetřit zranění. A navíc přijíždí na návštěvu mafiánský boss. 

Ačkoliv se Hotel Artemis pokouší v upoutávkách tvářit jako akční podívaná, tohle od něj raději nečekejte. Akční scény tu jsou všeho všudy dvě. Vcelku povedené, ale nijak výjimečné, film ovšem stojí mnohem víc na postavách. Drew Pearce je především scenárista a je to vidět. Na poměrně malém prostoru 93 minut je vcelku hodně výrazných charakterů, film naštěstí žádný z nich nezanedbává a i když se na první pohled může zdát, že většina zúčastněných hraje to co obvykle, není to úplně pravda. Charlie Day sice dotáhl svou (záměrnou) otravnost do absolutna a Sofia Boutella snad nikdy nebyla víc sexy, avšak už po pár minutách začne být evidentní, že Hotel Artemis se s tímhle jednoduchým zaškatulkováním nespokojí. Každý z hrdinů tu dostává adekvátní prostor, má vlastní malý příběh i dilemata a nikdo tu není zbytečný. Navíc všichni ti zloději, vrazi, obchodníci se zbraněmi nebo zoufalci jsou vlastně sympaťáci. Nechci tvrdit, že jim budete držet palce, ale rozhodně vás bude zajímat, kam se jejich malé zápletky vyvinou dál a jak to s nimi skončí. Nedá se tu říct, že tenhle je hodný a tenhle zlý. Všichni jsou tak trochu svině, na druhou stranu skoro každý má nějaký morální kodex, kterým se řídí a který z něj dělá zajímavý charakter. 

Pochopitelně by to však nefungovalo bez dobrých herců. Jodie Foster jsme na plátně už pár let neviděli, ale svou životem udřenou cynickou Sestru si vyloženě užívá a Sterling K. Brown tu ukazuje, proč se v poslední době stává v Hollywoodu celkem žádaným zbožím. U mě to ovšem vyhrál Dave Bautista, jenž má viditelně radost z toho, že může hrát dvoumetrového drsňáka, který se nebojí při rvačce sáhnout po požárnické sekyře, ale nosí ledvinku a je to ve skutečnosti strašlivý dobrák. 


Přehrajte si trailer
Hotel Artemis nezaujme akcí, nějakou osobitou režií nebo velkou originalitou. Celkem bych pochopil, kdyby měl někdo pocit, že ze zápletky o nemocnici pro kriminálníky by se dalo vymáčknout víc, ale já jsem si tu hodinu a půl ve společnosti zabijáků, gangsterů, pašeráků a mafiánů užil. Čistě proto, že každý z nich byl mnohem zajímavější, než se na první pohled mohlo zdát. Režijní debut Drew Pearce má tak trochu smůlu v tom, že se chce prezentovat jako akční thriller a diváci, kteří přijdou do kina s očekáváním rvaček, střílení a napětí, budou asi zklamaní. Jako konverzační napínavé drama s trochou násilí a pár nečekanými zvraty to však šlape velmi dobře. Tu nelítostnou ignoraci od diváků si Hotel Artemis určitě nezasloužil. 

Verdikt

avatar7/10

Mr. Hlad

Co všechno se může stát v tajné nemocnici pro zločince, když se tam sejdou vražedkyně, pašerák, dva zloději, zdravotní sestra s příliš kladným vztahem k alkoholu a obrovitý ošetřovatel? Překvapivě ne nic moc akčního. Hotel Artemis sází spíš než na akci na dobré herce, pár nečekaných zvratů a především zajímavé postavy, z nichž každá dovede víc než jednou překvapit. Povedená dialogovka, na kterou se dobře kouká. Pokud ale chcete akční thriller, hledejte jinde.Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar6/10

  Slide

 • avatar7/10

  Vardant

 • avatar7/10

  Herkulesss

 • avatar7/10

  krumlajs

 • avatar8/10

  Wenca59

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar7/10

  RidleyCrowe

 • avatar7/10

  mkubalikova

 • avatar6/10

  malylada

 • avatar7/10

  Maverick

 • avatar8/10

  Jigy

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace