Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hon na lišku | Foxcatcher | 2014
csfd  imdb
US premiéra: 20.12.2014
CZ premiéra: nestanovena
režie: Bennett Miller
hrají: Channing Tatum, Steve Carell, Mark Ruffalo, Sienna Miller, Vanessa Redgrave

Hon na lišku: Blu-ray


ikona
KarelR
Channing Tatum... s kalhotama! 

Channing Tatum momentálně řádí ve dvojce Bez kalhot. Vrací se v ní do role, která mu byla napsaná přímo na tělo, takže nemusí předvádět zásadní herecké veletoče. On to ostatně ani moc neumí, protože jak už jsme zjistili v mnoha filmech, když jde role naproti Channingovi, je to daleko lepší, než když se on pokouší jít naproti jí. Chcete důkaz? Stačí se podívat na Hon na lišku.

 

Ponurý příběh, v němž se Tatumův zápasník svěřuje do péče odhodlaného, avšak trochu šíleného trenéra s tváří Stevea Carella, dával Bennett Miller (Moneyball) dohromady 8 let. Chvíli sháněl peníze, chvíli čekal na správné herce, především ale meditoval nad tím, jak depresivním událostem z konce 80. let dodat schůdnou fazónu. Hon na lišku je totiž divácky nevstřícnou sondou do vztahu dvou mužů, kteří si příliš nerozumí. Přesto se ale pokouší táhnout za jeden provaz a získat to jediné, na čem přeci záleží - slávu.

Tatum tedy hraje zatvrzelého dříče, který se chce dostat ze stínu schopnějšího bratra (Mark Ruffalo), zatímco mu Carell sekunduje jako bohatý podivín, jenž má víc komplexů než všichni jeho podřízení dohromady. Hon na lišku pak spočívá v budování jejich složitého vztahu, který se vám nebude líbit a nebudete ho schvalovat. Což ale neznamená, že vás někdy přestane zajímat jeho vývoj. 

 

Právě v tom je síla Millerova filmu. Nažene vás do dvou světů, kterým tak úplně nerozumíte, a pravidelně vás noří do hlubšího a hlubšího zoufalství, které prostě nemůže skončit radostným potřesením rukou. Vyvrcholení filmu si možná kdekdo propálil dávno před premiérou. A je to škoda, protože koho minulo, ten se z finále oklepává dodnes.

Hon na lišku tedy rozhodně zaujme, k preciznímu filmovému zážitku má ale pořád daleko. Ano, herci si po právu došli pro oscarové nominace (Carell nikdy nebyl lepší!) a stejným skoro-triumfem se může chlubit i Miller. 134 minut je ale na tuhle poloklaustrofobní hříčku přeci jen moc, protože silné momenty prokládá až moc vaty a dost vás potrápí také (samozřejmě nezbytné) odtržení od hrdinů. I přesto, že si neodnesete tak silný zážitek, jak byste si přáli, ale jde o oscarového aspiranta, který si dělá věci zcela po svém. Za což si Miller zaslouží jednoznačnou pochvalu. (7/10)

Koupit na FilmGame.cz

Na obraz ani zvuk si u Honu na lišku stěžovat nebudete a stejně se nejspíš postavíte i k bonusům. Tak malým filmům dělává společnost nula nula nic, kdežto sem doputovaly alespoň dvě vystřižené scény (nůžky si oblíbily hlavně Siennu Miller) a čtvrthodinový dokument o natáčení. Ano, je raketově zběžný a povrchní. Jelikož vám ale stihne vyklopit ty nejzásadnější informace, rozhodně je to vítaný (byť titulky postrádající) dodatek.

Hon na lišku určitě není film, který si někdy v budoucnu pustíte na zlepšení nálady. Pokud ale dostanete chuť na dramatickou náročnost, zapomeňte na mainstreamový standard a koukejte mu dát šanci.

Obraz: 1,85:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-HD MA 5.1 - anglicky, DD 5.1 česky
Titulky: české
Datum vydání: 24.6.2015
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD)

Za poskytnutí disků na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace