Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hodinový manžel | 2014
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 25.12.2014
režie: Tomáš Svoboda
hrají: David Novotný, Bolek Polívka, David Matásek, Lukáš Latinák, Jitka Čvančarová

Hodinový manžel: Recenze


ikona
Rimsy
Filmový debut divadelního režiséra Tomáše Sedláčka ukazuje, že s českou komedií to možná není tak hrozné 

České filmy to u nás nemají lehké. Klademe na ně vyšší nároky a přitom tak nějak víme, že to nedopadne dobře. Ve srovnání se zahraničními kousky bývají naše dramata i komedie o několik mamutích délek pozadu. A po každém dalším takovém případu si řekneme, že jsme to vlastně čekali. O to víc potěší, když se ze zdánlivě ošklivého kusu celuloidu (podtitul „Vrtat a bušit“ děsí na první pohled) vyklube skutečně zábavné dílko.

Hodinový manžel je příběhově prosťoučkou komedie – čtyři zoufalci, kteří se zajímají jen o vodní pólo na regionální úrovni, musí pod hrozbou exekuce rychle vydělat peníze. A tak začnou pracovat jako hodinoví manželé, protože to je zřejmě zlatý důl, že. Samozřejmě potkávají spoustu bizarních figurek, do toho řeší vlastní rodinné problémy a tak dále. Zápletka tak originalitou zrovna nehýří, zpestřením je alespoň neobvyklé prostředí plavečáku. Což je bohužel trochu málo.


Přehrajte si trailer
Atmosférou se Hodinový manžel blíží třeba k Okresnímu přeboru. I když se mu naplno nedaří dorovnat Prušinovského, rozhodně je třeba v pointování situací úspěšnější než většina ostatní domácí produkce. Divák tu najde solidní slovní hříčky, funkční situační humor, trefnou práci s kontrasty i zcela absurdní frky. Přestože ne každý fór je úplně originální, je zábavné takhle rozmanitou skladbu sledovat. Film si drží bez problémů tempo a spolehlivě ho táhnou herci v hlavních rolích: Nadstandardnímu obsazení vládnou hlavně Novotný a Matásek, kteří si své role očividně užívají.

Největší slabinou Hodinového manžela je tak samotné chování postav - místy zcela nepochopitelné a nelogické. Scénář občas tlačí na pilu, aby i bez ohledu na logiku mohl poslat hrdiny do situace s komediálním potenciálem a výsledkem jsou nezřídka rozpaky. Naštěstí úroveň humoru je asi tak o pět světelných let nad libovolným dílem Babovřesek i Kameňáků, takže tu i tak máme jednu z nejpříjemnějších tuzemských komedií za poslední roky, která pobaví pestrou paletou vtipů a neotravuje předstíráním kdovíjaké hloubky svého hořkosladkého jádra.

Verdikt

avatar7/10

Rimsy

Do zmírajícího žánru české komedie přispěl debutující Tomáš Svoboda dílem, které dopadlo nad očekávání dobře. Hodinový manžel není nějakou budoucí žánrovou klasikou, ale sebejistě pomrkává po zahraničních komediálních trendech, což je krok správným směrem.Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  yeniczek

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar4/10

  Snura

 • avatar5/10

  Rokle

 • avatar6/10

  oourbi

 • avatar7/10

  hroubek

 • avatar6/10

  Milda99

 • avatar6/10

  malylada

 • avatar6/10

  holub109

 • avatar7/10

  Atchyroz

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace