Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Somrák s brokárnou | Hobo with a Shotgun | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jason Eisener
hrají: Rutger Hauer, Gregory Smith, Rob Wells, Brian Downey, Jeremy Akerman

Somrák s brokárnou: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak dopadl levný film slibující hromadu násilí a legrace?  

Některé filmy by měly zůstávat jen na papíře. Ne proto, že by se na ně v kině nedalo koukat, ale jednoduše kvůli tomu, že ze své podstaty nemají na to, aby dokázaly člověka bavit devadesát minut. Somrák s brokárnou je jedním z nich.

Film vznikl díky tomu, že Robert Rodriguez a Quentin Tarantino vyhlásili při natáčení svých Grindhouse filmů soutěž pro amatérské filmaře a její vítěz si mohl za pár milionů natočit svůj vlastní celovečerák. Jason Eisner vyhrál s příběhem bezdomovce, které ve městě zločinu neutratí své těžce vyžebrané peníze za sekačku na trávu, ale koupí si brokovnici a vyrazí do ulic šířit spravedlnost a dobro. Tenhle nástřel zápletky je sám o sobě dostatečně zajímavý na to, aby vzbudil u milovníků akčních béček pozornost. A to samé se dá říct i o prvních dvacet minutách filmu.

Rutger Hauer vyrazí do ulic lovit pasáky, feťáky a pedofily převlečené za Santa Clause.Jason Eisner se s tím nepáře, jeho celovečerní debut kombinuje násilí, které je tak extrémní, až je vtipné, cynické hlášky a bizarní svět, v němž je snad jen jedna kladná postava. Je to zvrácené, je to krvavé, je to cynické a ... je to dlouhé. Somrák s brokárnou jednoduše není materiál na celovečerní film. Eisnerovi dojdou příliš brzy nápady a většinu filmu hraje jen na to, že vidíme, jak někdo někomu detailně ustřeluje hlavu, jí sklo nebo jak parta polonahých prostitutek mlátí do člověka zavěšeného ze stropu na háku. A proč? Proč ne. Jason Eisner není tak dobrý režisér, aby dokázal bavit celých devadesát minut a člověk velmi brzy získá pocit, že vlastně neví, co by si měl s tím nataženým kraťasem počít.

Somrákovi s brokárnou naštěstí přidává hodně bodů vynikající Rutger Hauer, který sice zažil své nejhvězdnější chvíle někdy před dvaceti lety, charisma ale pořád má a když vyrazí do ulic lovit pasáky, feťáky a pedofily převlečené za Santa Clause, má z něj člověk respekt. Občas se tvůrcům povede přijít s nějakým originálním nápadem nebo hláškou, ale jedna dvojice plechových zabijáků nebo schovávání se do lidských těl film do nadprůměru nevytáhnout.


Přehrajte si trailer
Jako falešný trailer fungoval Somrák s brokárnou skvěle, jako celovečerní film je to však mnohem horší. Tvůrcům se totiž nepovedlo vymyslet nic lepšího než to, co jsme viděli v těch pár minutách, které Eisner natočil před lety pro Rodrigueze a Tarantina. Je to škoda, ale upřímně nedokážu si představit, že by to mohlo dopadnout jinak.

P.S.: Pokud s brakovými filmy nemáte žádné zkušenosti, je možné, že z filmu budete naprosto nadšení. Vězte ale, že tenhle subžánr skrývá mnohem zajímavější kousky.

Verdikt

avatar5/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  listr

 • avatar5/10

  st39.6

 • avatar5/10

  mcb

 • avatar5/10

  Le_Chuck

 • avatar2/10

  cabal

 • avatar3/10

  speta.jr

 • avatar3/10

  kyller

 • avatar5/10

  uderenec

 • avatar4/10

  PraSiteL

 • avatar6/10

  Memphis

 • avatar8/10

  banan75

 • avatar7/10

  the dark knight

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace