Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hezké vstávání | Morning Glory | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 12.11.2010
CZ premiéra: 24.02.2011
režie: Roger Michell
hrají: Harrison Ford, Rachel McAdams, Patrick Wilson, Diane Keaton, Jeff Goldblum

Hezké vstávání: DVD


ikona
KarelR
Harrison Ford si zase jednou užívá svoji práci. 

Tak schválně, kdo na tohle čekal? V březnu se nám v redakci strhla menší bitva o to, jestli je Hezké vstávání další romantická komedie bez chuti, zápachu a smyslu, nebo jde o jeden z těch velice příjemných přírůstků do stagnujícího žánru. V recenzi imf obhajoval stanovisko číslo jedna. Teď je čas si promluvit o tom, proč neměl pravdu…

Nechoďme dlouho kolem horké kaše. Hezké vstávání určitě není nějaká novodobá klasika, přelomová romance nebo úchvatný comeback režiséra Notting Hillu. Je to spíš nápadný příbuzný nedávné romantické komedie Chceš mě, chci tě, a také film, u kterého si za chvíli ani nevzpomenete, že v něm hráli Jeff Goldblum nebo Patrick Wilson. To je ale zhruba všechno negativní, protože v ostatních ohledech se staré šablony obtahují v nadmíru přijatelných instancích.

Ford zase jednou dokázal probudit svoje charisma.O čem že to je? Rachel McAdams hraje klasicky vyšinutou kariéristku, která musí starého bručouna Harrisona Forda dotáhnout jako hlasatele do svojí ranní show. Jednoduché jak facka, díky několika rovinám ale bez problému funkční. Tam kde totiž diblíkovská Rachel pumpuje energii a dodává celému filmu jiskru, Ford pomalu ale jistě objevuje svoji ztracenou chuť do herectví. Jeho plnokrevným comebackem měli být až westernoví Kovbojové a vetřelci. Už v Hezkém vstávání ale předvádí, že když mu předhodíte postavu, která je alespoň o něčem (například neúnavně bojuje za pravou novinařinu…), dokáže probudit svoje dávné charisma a zase jednou přetáhnout diváka na svoji stranu.


Přehrajte si trailer
A tak zatímco odevšad útočí zběsilé tempo moderní doby, potupné ústupky infotainmentu a vůbec hledění do budoucna s ignorováním současnosti, Fordův starý vlk vtlouká mladé hyperženě do hlavy, že ty pravé životní hodnoty jsou někde úplně jinde. Ano, je to vlastně dost naivní a zčásti dávno probrané sdělení. Hezké vstávání ho ale podává ve vydařeném komediálním obalu a odmítá ze své skoro až staromilské cesty uhnout byť jen o píď. A právě díky tomu se mu daří vyčuhovat nad žánrovou konkurenci, ve které jde v 99% procentech jen o finální polibek. Tady utíká hlavní zápletka úplně jiným směrem (ústřední duo navazuje spíš vztah otec-dcera) a závěr z vás možná vyždíme i nějaké ty nefalšované emoce. Do jisté míry za to můžou všichni zúčastnění, kteří na filmu odvedli solidní práci. Přesto ale nad nimi všemi září Ford, který si tuhle roli zkrátka užil do posledního sarkastického bonmotu. Víc takových žánrovek! (7/10)

Bonusy čítají akorát jednu vystřiženou scénu a komentář režiséra a scenáristky, což zrovna u tohohle filmu zamrzí. Pokud ale sháníte ne úplně hloupou komedii, nebo jste zarytými fanoušky Harrisona Forda, nemělo by vám Hezké vstávání ani přesto utéct.

Obraz: 1.85:1
Zvuk: DD 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 29.6.2011
Cena: 349,-

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace