Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Harry Potter a Princ dvojí krve | Harry Potter and the Half-Blood Prince | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.07.2009
CZ premiéra: 16.07.2009
režie: David Yates
hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jim Broadbent, Tom Felton

Harry Potter a Princ dvojí krve: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jestli nějaká ukázka k šestému Potterovi potřebovala HDčko, tak bez debat právě ta nejnovější. Ve Warnerovské centrále si přestali vyhrávat na úrovni teaserů, tu temnějších, onde zase zábavnějších, a pustili se do standardních plnoformátových upoutávek, v nichž má být každá sekunda z dvouapůlminutové stopáže naplno využita. V pořadí sedmá ochutnávka tak působí výrazně epičtějším dojmem, už v její polovině je člověk nasycen poměrně důkladně, minimálně srovnatelně s kterýmkoliv z předchozích videí. A to pořád zbývá nějakých sedmdesát sekund. Nových záběrů v nich není zas-až-tak-moc (resp. nejsou tak zásadní), což je jen dobře, protože alespoň zůstane nějaké překvapení na červenec do kina. Více či méně známé fragmenty jsou ovšem míchány do rozmáchlejšího a kompaktnějšího klipu, který to vezme sakumprásk až k explozivnímu prskavkovému finále, kde si svoje řeknou i pánové Malfoy a Snape. A Brumbál? Ten bude povídat, že takovou hrůzu ještě neviděl, jeminánku, třes se, Harry, kteréžto fráze mu budete věřit už na tomhle skromném naducaném prostoru. Davidu Yatesovi se to prostě pěkně rýsuje pod rukama. A i když mě s tou londýnskou lávkou už trochu otravuje (stejně tak s afektovanou Hermionou), není důvod, proč mu nepodškrábnout další trailerové absolutorium.

Harry Potter a Princ dvojí krve: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hmmm... trailerové Vánoce pokračují zběsilým tempem. Jen samotní Warneři tasí už třetí trumf. Nejvíc na něm překvapí stopáž. Slabých sto sekund bychom od šesté (!) ukázky v pořadí rozhodně nečekali, po důvodech se ovšem netřeba pídit příliš dlouho. Druhý plnohodnotný trailer je monotematickým videem na téma „Lord Voldemort nebyl vzorný chlapec a proto s ním bude mít slušňák Harry zase jednou velké problémy“. Čerstvý klip je rozhodně atmosféricky nejsytější, jak by ne, když si vás musí omotat okolo svých vizuálních kouzel o minutu rychleji, než jak bývá zvykem. U mě to klaplo až napodruhé, kdy se vědomí smířilo s tím, že tady není pro Snapea, Rona a spousty dalších prostor. Je to jen osobní svár pána zla s obrýleným čarodějem, jehož „Gandalf potterovského světa“ vede do stále temnějších zákoutí. V tomto směru je nová ukázka podměnivější než cokoliv předtím, zároveň slibuje nebývale velké věci na finálně finální trailer. Předpokládám, že bude ukázkou s pořadovým číslem deset. Minimálně. Do léta času dost.

Harry Potter a Princ dvojí krve: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

UPDATE: Dohozena kvalitní verze bez zuřivého japonského komentátora!

Doznáváme se! V horší kvalitě jsme trailer opravdu ještě neservírovali. Ale znáte nás, jako kovaní potterofilové prostě nemůžeme poslední ukázku na jeho předpředposlední filmové dobrodružství přehlédnout. Kvalitní řemeslnou práci podáváme v extravagantní grafické úpravě, se závěrečnými titulky jiného filmu, ořezem, nečitelnými mezititulky a naprosto parádním voice-overem. Víte jak se řekne japonsky Brumbál? A zajímá vás Harry Potáto? Éra globálního marketingu skýtá fascinující zážitky a když se o ně neochudil Bill Murray ve Ztraceno v překladu, neměli byste zůstat soudní (a při zdravých smyslech) ani vy. Až se dočkáme kvalitnějšího podání, hvězdy půjdou logicky o řád nahoru, tentokrát v tom ale musíme udělat lehký zmatek, protože ocejchovat čtyřmi hvězdami takovou obskurnost by bylo přinejmenším nemístné.

Harry Potter a Princ dvojí krve: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Potterofilové i všichni ostatní smrtelníci, kterým je bradavický ševel volnější, zapněte si pásy. Reklamní kampaň se rozrůstá o další pixelovatý přírůstek, kterým Warneři pálí mosty za tvrzeními, že Potter už se obnažil dostatečně a možná už nebude mít co nabídnout. Ba Ba. Naopak - může se měřit s tou největší trailerovou elitou tohoto roku a to říkám jako člověk, jehož Harryho kulaté brýle většinou nechávají v naprostém klidu. Dravé obrazy zakomponované do vybroušené hudební linky (gradující orchestrální téma plní svou funkci na výbornou) nabízejí potemnělé vize fantaskních obrazů, kde je každé slovo pro velkolepost malé. Potter už dávno nepřipomíná onoho malého klučinu, který se svým zrzavým kamarádem jedli kouzelné bonbóny a bylo to legrační. Je z něj dospělák v dospělém filmu pro dospělejší publikum. Nebo pro ty malé, kteří se nebojí do lesa. Tentokrát tam čeká hodně velká mrcha a když se zrovna neprezentuje v rauši efektních digitálních triků, přichází na řadu horory hormonální. Aneb kdo s kým, proč a jak a jestli někdy vůbec (aneb Harry, mohl bys mě představit). Vizuálně omamné, v momentech strhující, celkem vzato řemeslně bez chybičky. Až na ten rozjezd, pánové, tam je pořád ještě co pilovat! Snad už se příště na těch pěti sejdem… i když pottermilové budou pochopitelně orodovat už dnes :).

Harry Potter a Princ dvojí krve: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ještě temněji. Ještě dospěleji. A ještě lépe. David Yates plní naše fantazie a pozvedává ságu Harryho Pottera zas o třídu výš. Tedy minimálně v rámci trailerové prezentace, která přichází zcela nečekaně, měsíc před původně plánovanou premiérou a, ehm, deset měsíců před premiérou skutečnou. Budou to perné týdny, protože cucák s jizvou na čele filmařsky vyspěl. Každé políčko v sobě skrývá hutnou porci atmosféry, každé vás může překvapit tím, jak draze vypadá a jak organicky se v něm pojí nákladné triky s příběhem postav, jež máte rádi (anebo je má ráda aspoň vaše mladší sestra). Nových záběrů je navíc požehnaně. Komu se nezamlouval komorní první teaser, toho okamžitě vytrhnou z letargie. Jejich energie je překvapivá, stejně jako jejich nálada. Zkrátka... nelze proti nim vznášet příliš mnoho námitek. A nějaká vážná mě nenapadá vlastně ani jedna. Když k tomu připočtete standardně kvalitní Warnerovské řemeslo, máte tu příjemnou tečku za předposledním říjnovým týdnem. Když příště ještě malinko přidá, na pětku dosáhne s přehledem.

Harry Potter a Princ dvojí krve: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

David Yates se nebojí. Ale malí diváci se strachy třást budou... a pořádně. Šestý Potter nesleví z kurzu nastavného pětkou. Yates se odvážně zbavuje fantasy kudrlinek, magickou atmosféru navozuje spíš chytře zvoleným kamerovým úhlem než digitálními artefakty z dílny ILM. Při vzpomínce na vynikající pátý díl (a pohledu na povedený teaser) mu to nemám vůbec za zlé. V té minutě a půl toho mnoho neuvidíte, jen fragment z rozhovoru Brumbála a Harryho, dva stísňující záběry na ulici a schody, dlouhé logo Warnerů (snad nejdelší v historii) a k tomu dítě, se kterým byste nechtěli sedět v jedné místnosti. Tenhle rozhovor vypadá na jednu z nejzajímavějších scén celé série a moment, který konečně katapultuje Voldemorta - doposud spíš legračního beznosého bubáka, který víc mluví, než koná - do sféry opravdu děsivých zlounů. Teaser tak silně evokuje předchozí díl: i šestka to asi zkusí přes hutnou psychologii a pár velkolepých akčních scén. Zatím z nich vidíme jen... jen Gandalfa při souboji s Balrogem. Ale i tak to působí nadějně.

Harry Potter a Princ dvojí krve: IMAX Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dobře, naši oblíbenou hru „oslavujeme ukázku, která nic ukáže“ tentokrát hrát nebudeme. Tenhle – řekněme – krátký reklamní předěl si nezaslouží ani to. Má sotva dvacet sekund, dojmy z něj se ale dají shrnout do jedné vteřiny naplněné tichem. Nic. Nula. Ani za to logo společnosti jsme Warnerům nestáli! Proč potom takovou anonci vůbec nasazovat? Proč s ní čtrnáct dní před startem regulérních trailerů hnojit IMAXy? Odpověď neznám. Ale jsem rád, že se Potter konečně, po pěti obyčejně prodávaných filmech, zmohl na trailerovou revoluci. A chápu, že jakmile zjistil, že odshora to nepůjde, jal se přepisovat historii od nejspodnějších pater: Od sféry Krokodýlů, Disaster Movies a teaserů, které leniví grafici spíchnou za půl dne. Jenže potterofil je druh podivný. Občas se kupříkladu navléká do srandovních čarodějných kostýmů, a pak slídí po nocích v Tescu, aby si jako první koupil knihu, kterou už několikrát četl! Anebo si tapetuje pokojík Emmou Watson, a to bez ohledu na věk (jak svůj, tak její) nebo pohlaví (jak svoje, tak... ehm). No prostě téhle zvláštní kastě nejspíš oči rozzáří i to málo: Krásně začerněná obrazovka, moudrá věta pronesena zvučnou britskou angličtinou a cingrlátka z hudební dílny Johna Williamse. Ano, na film dokáže takový spot nalákat! Neboli, pro velký úspěch budou další hrůzy následovat. IMAX teaser má proto svoji neoddiskutovatelnou historickou hodnotu. Nebyl bych objektivní, kdybych s ním šel pod jednu hvězdu. :-) 

Pokud vám nefrčí náš stream, pod linkem low leží originál na YouTube.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace