Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Happy Feet | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.11.2006
CZ premiéra: 07.12.2006
režie: George Miller
hrají: Nicole Kidman, Robin Williams, Hugh Jackman, Elijah Wood, Brittany Murphy

Happy Feet: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Je vůbec možné představit si měsíc bez animovaného řádění trsajícího tučňáka za doprovodu nějaké zvučné hudební vypalovačky? Není! A zatímco jste vašeho hrdinu mohli poslední tři měsíce vydatně louskat v sekci klipy, dostavuje se k nám další (snad už poslední ;) trailer, o němž lze na první pohled říci úplně to samé, co o těch předchozích. Ukázka, přestože u nás na serveru završuje svatou pětici, totiž opět nepřekvapivě vsází na barevný hravý kolotoč plný zamotaných taškařic a humorných pádů či srážek za doprovodu adekvátního bolestně-legračního bublání. Ale! S překvapením zjišťuji, že Happy Feet má možná i nějaký příběh. Sice jde o klasickou cestu za spásou antarktické fauny v podání „hrdiny“, do nějž byste neřekli ani to, že si umí zavázat tkaničky (taky neumí ;), ale budiž. Až doteď jsem se bál, že devadesát minut animovaného běsnění bude vyplněno pouze přiblblými tanečními variacemi a parafrázováním rapových a r’n’b superstars. Pořád však nemám pocit, že bych se měl v čase předvánočním vrhnout vstříc nakupování lístků a to ani tehdy, kdyby přijeli na návštěvu mladší příbuzní. Začne mi totiž tikat oko při pouhé představě, že bych se měl na Brumlu ještě jednou podívat byť jen vteřinu. Trailerová kampaň byla skutečně masivní, naše redakční averze vůči dvoubarevným klaunům už se přehupuje přes únosnou mez a proto nám jistě prominete, když se psaní další ukázky již vystříháme. Děkujeme za pochopení ;)

Happy Feet: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Roztomilý stepující tučňák už dlouho stoupá na našem vnitroredakčním seznamu nejnenáviděnějších postaviček filmového podzimu. Nemůže za to on sám, ani přehnaná averze vůči arktickému ptactvu osobně. To jen tenhle způsob Warnerácké trailerové politiky se mi zdá poněkud nešťastný. Snesli bychom i dva svěží teasery, v nichž ptactvo skřehotá, zpívá, zkouší trylky a ladně se přitom pohupuje v bocích. Když jsou teasery tři a i jejich následovník, velký trailer přes dvě minuty, z poloviny obletuje krásu tancujících zástupců tučňáčího rodu, logicky se v některých jedincích zjeví touha utrhat i těm krásným holátkům nožičky a brokovnicí ustřelit hlavu. Tuleňům by se to líbilo, dětem asi ne. Proto jim autoři nabízí další kapitoly zpívánek a naznačují, jak „komplikovaný“ bude mít jejich animák příběh a jak šikovní dabéři je míní bavit. Můžete to nazývat zaujatostí, ale po čtvrtém klipu v uniformním duchu mě už Happy Feet pouze irituje, což je škoda nejen kvůli vyhlídkám na (ekonomickou) obrodu žánru v rámci animáků druhého sledu (Happy Feet má podle ukázek a věhlasu pořád blíž k Mravenčí polepšovně, Barnyard a Divočině). Trailer totiž není střižen vůbec ledabyle – podvodní vrtule, hnusně renderovaný tuleň a infantilní vtípky si někdo dovolil zmixovat do pyré, jehož šmak vyplývá hlavně z výtečně vygradované pasáže se slovem „somebody“, v updateované verzi hitovky od Queen. Trailer solidní, ale film už začíná být pomalu na odpis...

Happy Feet: Teaser 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Hej hou, tučňáci jdou. Už potřetí a opět jen v teaserovitých úlomcích, které se více než s uceleným pohledem na film neustále tasí s varietními etudami jako vystřiženými z nějakého hodně drahého cirkusu. Těžko říci, proč tvůrci utápějí své peníze zrovna tímto způsobem a snaží se nás stále trochu křečovitě držet při vědomí, že jejich film zanedlouho spatří světlo světa. No a to je na tom vlastně to nejzvláštnější – Brumla si proklestí cestu do kin až v druhé polovině listopadu. Takže… nač už teď ten povyk? Čechrají si snad zodpovědní animátoři půdu pro největší animovaný nářez, co kdy spatřil světlo světa? Dovolím si zapochybovat, protože i tenhle půldruhé minuty dlouhý teaser mě zoufale nudí (přestože po technické stránce před ním smekám). Přitom by asi měl být vtipný a veselý, stejně jako třeba postavičky z příběhu Za plotem. Tahle paralela se skutečně podbízí více než je zdrávo: Tvůrci neochvějně sázejí na jistotu, dávají na okrasu roztomilé ksichtíky malých zvířátek a nechají je dělat legrační věci (zpívat, tančit… a zpívat). Komu se to nelíbí, je bručoun! Ok, tak jsem tedy bručoun, co nadělám. Nestydím se za to, že se mnou podbízivě animované křivky animovaného savce opět nijak nezahýbaly, nemám chuť vyskočit, vystřihnout první taneční figuru, která mě napadne a nevystelu si postel plakáty tučňáka Brumly. A dokonce se vám přiznám, že zpívající tučňák mě prudí mnohem víc než tancující tučňák ;). Ale třeba už mám jen moc přeanimováno v hlavě a nedokážu se střízlivě postavit faktu, že tohle je pořád ohromná legrace a momentálně skoro to nejzajímavější, co hýbe filmovým světem. V tom případě se všem omlouvám a hlasitě vzkazuji do éteru: Brumlo, hobluj! Ať už je to ale jak chce, teď už bych vážně nechal tučňáky trochu odpočinout nebo se nám do prvního traileru úplně vyčerpají…

Happy Feet: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Shushika

Není pochyb o tom, že tučňáci jsou ve světě filmu v kursu. Jejich prezentace je však poněkud dvojznačná. Od filmečku Nesprávné kalhoty režiséra Nicka Parka ve zvířecí říši neznám epší záporáky, než jsou ti kolébající se dirigenti. Nedávný celovečerní dokument Putování tučňáků je však ukázal jako tvory veskrze mírumilovné a hravé. V této linii je i druhý teaser na příhody tučňáka Brumly, kterému jde stepování ve sněhu ještě lépe než Fredu Astaireovi. Netuším, jaký bude film. Může to být pecka, která se odpíchne od Strašpytlíka, předběhne dva nesourodé borce z Open Season a vyškrábe se po hřbetech fauny z Madagaskaru až k nejvyšším metám. Ale klidně se z toho taky může vyklubat katastrofa třetího vesmírného řádu. O to však prozatím nejde. Druhý teaser je z malinko jiného soudku než první. Ty tam jsou chlupaté davy, dnes tu máme v centru pozornosti hlavního hrdinu. Eh, centrum… No právě, to je to, co mě na teaseru štve úplně nejvíce: umístění stepujícího Brumly doprostřed plátna (ještě u tak dlouhé ukázky, která je dělaná na jednu jízdu virtuální kamery), jakoby neexistovalo pravidlo zlatého řezu. Vzhledem k jednoduchému podání ukázky, do které se zjevně moc času neinvestovalo, by mě také vůbec nepřekvapilo, kdyby se na konci neobjevil název filmu, ale zazněl slogan nějakého bankovního domu, který se chce prezentovat jako místo, ve kterém bude vašim penězům stejně teplo jako v tučňáčím kožichu. A nebo by hlas Františka Němce pronesl něco o penzijním připojištění („Užijte si s námi zimu života“). Proč však stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko? Uvidíme. Snad se časem dočkáme víc.

Happy Feet: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Velké dilema přede mě postavilo nejpopulárnější ptactvo dneška. Když se pětina sedmdesátisekundo-vého teaseru ztratí zíráním na loga producentů a průletem nad vodou, začínám automaticky litovat stažených bajtů. Děj první ukázky na Happy Feet mi je přitom ani nezačne bleskurychle splácet, protože plachtí éterem jen s jedním velkým tanečním číslem stovek tučňáků. Trochu málo ne? Tučňáci nejsou na první pohled tak boží jako ti z Madagaskaru, protože tvůrci je nijak závratně nestylizují - ale o to víc pulírují jejich vzezření. A to se v dnešní nejisté době plné grafických polotovarů musí oceňovat. Klofákovci se mají čile k světu, černobílý ohoz na nich jen září a i ledová Antarktida, na jejíž ploše kmitají nožkama, je udělaná s větší pečlivostí než cokoliv z Karcoolky nebo Open Season. Happy Feet se tak řadí mezi ty ambicióznější a už teď bych řekl i áčkové fláky příštího roku. A nic na tom nezmění ani ztěží trojhvězdičkový teaser nulové obsahové hodnoty, jenž láká jen na roztomile tančící mláďata, fajnové obrázky a pohodovou náladu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace