Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Happy Feet | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 17.11.2006
CZ premiéra: 07.12.2006
režie: George Miller
hrají: Nicole Kidman, Robin Williams, Hugh Jackman, Elijah Wood, Brittany Murphy

Happy Feet: DVD


ikona
st39.6
 

Afekt vůči zoufalým tučňákům přerostl na MovieZone v upřímnou nenávist. My, menšinová to skupina bojující za práva vymírajícího druhu, se buďto schováváme někde v rohu, nebo se hrdě a trochu pošetile vrháme do vřavy (skandující „Smrt tučňákům!“) čelit nenávisti. Ať je váš vztah k téhle uřvané slaďárně jakýkoliv (já vím, že ta minorita jsem prakticky jen já ;), zkuste se na chvíli zkrotit a podívat se na to trochu racionálně. Millerova vyprázdněná vesnická tancovačka plná hodně špatných songů a dětinských vtipů by nebyla tak špatná, kdyby si v druhé polovině nepodrážela nohy greenpeacáckou vážností. Snaha být globálním poslem dobra, míru a bůhvíčeho, uchová diváka naprosto chladného. Naopak konstantní smutnoočkování zaostalého Mumbleho a jeho stepování příběhem dokáže i klidnou duši rozpálit jak krematorium, protože začne i hodně tolerantnímu obecenstvu rychle lézt na nervy. Pokud jste ale odolní prudkým teplotním výkyvům, tak vám procházka zamrzlou krajinou nebude tak vadit. Miller si drží slušné tempo, nesmyslné zastávky prokládá skvělou „akcí“, písničky a hromadné tancovačky jsou pěkně živé a pokud nejste už z principu odpůrce filmu (síla davu je holt síla davu), mohli byste si tenhle nevinný road trip s vypnutou hemisférou docela i užít. Minimálně díky zdařilé vizuální stránce. (7/10)

Bonusy jsou strohé a krátké. Vzato odzadu: pod materiály pro DVD-ROM se skrývá webová křižovatka na nejrůznější komunitní servery, následují nic neříkající hudební videa a povinné trailery. V dalším minutovém skeči se kope do Mumblea (vážně!), tematická návaznost dopravila na DVD i grotesku od Looney Tunes Srdečný pozdrav synkovi, která už léta páně 1936 rozjímala nad osudem odvržených malých ptáčat (sov ;-). Smysl vystřižené scény s modrou velrybou spočívá v tom, že umřel jeden z režisérových kamarádů, smysl tanečního featurettu neznám (nábor mladých tanečníků?). Finiš. Jak vidíte, nic moc nadílka s titulky, vhodná tak pro děti do pěti let.

Obraz: 2,40:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1, Anglicky, Česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 19. 4. 2007

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace