Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hannibal - Zrození | Hannibal Rising | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.02.2007
CZ premiéra: 22.02.2007
režie: Peter Webber
hrají: Gaspard Ulliel, Li Gong, Rhys Ifans, Kevin McKidd

Hannibal - Zrození: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Teda. I přes neskrývaně oslavný tón z minula jsem tak nějak potajmu stále předpokládal, že se z Hanibala vyklube tristní záležitost hodná rozhodného poplivání. Znovu se však klaním před mistrovstvím střihačům od Weinsteinů, kteří vytvářejí minimálně velmi silné zdání toho, že další filmová kapitola v Lecterově životě si naši pozornost opravdu zaslouží. Skvělý střih na hudbu, působivé obrazy, pozoruhodně „ďábělská“ atmosféra. Trailer opět trochu více poodhalí roušku kanibalova tajemství, zejména část jeho dětství, kde se v líbivých obrazech vyvaluje ve sněhové pokrývce před blíživším se pěchotním nájezdem. Postarší odměřený kabátek opět traileru velmi sluší, zejména v kombinaci s voňavou exotikou (Gong Li) a akčnějšími záběry, které – jak víme od Červeného draka – nejsou v téhle části filmového vesmíru pro nové tisíciletí úplně od věci. A došlo i na oblíbené klišé „pokud na to máme nalákat lidi, musí tam být alespoň jeden výbuch“. Což mi připomíná – vzpomene si ještě dnes někdo na drobnou psycholožku Jodie Foster?

Hannibal - Zrození: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Trochu jsme tě podcenili, Hannibale, ale vrátils nám to i s úroky. Tam, kde jsi minule selhal na plné čáře, ukázals teď, že máš na víc než jen kritický posměch na vrub x-tého pokračování. Nesmíš se nám bezvěrcům divit – kdo by v dnešní době dalších a dalších sequelů odolal rýpnutí do klasiky, která je už roky a roky destilovaná do pozice nekonečně sypající kasičky, která jinak filmové kultuře nepřináší cokoliv navíc? Přišels však a nabídl mnohé – ne že by naše hladové krky dostaly potravu bezmezně chutnou, z níž nečpí podobný zápach. Důstojně se však stavíš do stínu svého slovutného vzoru, ač nepodorován jmény slavných hollywoodských hvězd. Piánem se rozjíždí úmysly tvé prokládány obrazy naturalistickými, přesto poněkud prvoplánově šokujícími. Zvykli jsme si však na mnohé a nehodláme ti cokoliv vyčítat. Důstojně se pereš s klasickým klišé „the beginning“ důraznou pomlkou před svým jménem, když jsi vyslýchán na provizorním detektoru lži. Britský obal ti sluší, střih na hudbu jakbysmet, stejně jako symfonie samotná, v níž chorály dychtivé planou touhou sdělit své niterní poselství. Na ploše sta vteřin zvládáš díky nim i obrazové vypočítavosti své rozehrát divadlo z nejpůsobivějších a nahlodávat v nás úvahy, zda poodhalení opony, za níž se skrývá tvá definitivní podoba, nebude přece jen aktem poníženého úklonu našich bídných existencí. A tak od nás dnes neodcházíš s ostudou, nýbrž verdiktem lichotivým. Těšíme se na další setkání s tebou… buď stále tak dobrým kanibalem a nepokoušej se byť pixelem pošpinit důvěřivou obec filmovou.

Hannibal - Zrození: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

S překvapivou se na nás obrátili němečtí kolegové, když jako první vypustili do světa teaser k dalšímu (již pátému, počítáte-li kinematografický příspěvek Michaela Manna) dobrodružství zrůdné filmové ikony zvané Hannibal Lecter, přestože se ani nepodílí na produkci. Protože už není kam jít dál s digitálně vyretušovanou podobiznou Anthonyho Hopkinse vzhledem k faktu, že nový film popisuje Lecterovo mládí, rozhodli se tvůrci moudře sáhnout po jiném příspěvku z hereckého portfolia, které mají ve světě k dispozici. Lecter tak ztratil glanc prvotřídní zrůdy, pod níž si v hlavě všichni podvědomě vykreslí Hopkinsův šílený úšklebek ve tváři. Možná nebudete souhlasit, že už se měla tahle slovutná ikona nechat u ledu, možná vás skutečně zajímá, co se Lecterovi stalo v mládí, určitě však nepopřete, jak okatě se tajemná mytologie transformuje ve výnosný business (ostatně Thomas Harris to moc dobře ví a poslední dvě dekády o ničem jiném nepíše). Je to znát i v teaseru, kde se střihá tak rychle, až to zavání úvahami o tom, čeho se tvůrci tak strašně bojí; A jednoframeová epilepsie bývá pro diváka málokdy přílišným lákadlem, ba co víc, ve výsledku spíše odrazuje. Příliš vysoké trumfy nedrží ukázka v ruce ani s německými popisky, kterým se sice nehodláme smát, ale příliš strachu v nás opravdu nevyvolávají. Nevyrovnané smyčce v rádobystylu majstrštyků páně Hitchococka pak jen utvrzují v nuzném řemeslném umu, se kterým teaser vyšel na světlo boží. Chce se mi dát dvě hvězdičky z úcty k legendě, ale neudělám to. U traileru bude případně času dost.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace