Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hancock | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.07.2008
CZ premiéra: 03.07.2008
režie: Peter Berg
hrají: Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Daeg Faerch, Lauren Hill

Hancock: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Iron Man že chlastá? Ha ha ha. Hancock by slavného Tonyho Starka uchlastal tak do dvou minut. Samozřejmě je škoda, že se jeho cynismus a chování v duchu hesla „sranec na věc“ nevztahuje na ženy (Charlize Theron zatím jen statuje, i u civilistek je Hancock až nemile korektní), ale i s pruzením teroristů, drzých děcek a velryb se dá docela dobře vyžít. Sony si na Hancocka vymínilo výjimku a napálilo jeho kinotrailer na víc jak tři minuty a opatřilo leskem HD, což potěší. Je to paráda, lehnout si na záda a nechat okolo sebe lítat policejní káry a nábojnice, navíc se stejnou lehkostí, s jakou Smith jindy překlikává mezi vážnou a komediální tóninou (v obou rovinách přitom působí jako chlapík na správném místě - nedělá mi problém uchechtnout se nad Hancockovým zevláctvím a zároveň věřit každému slůvku proneseném na sebezpytné tiskovce). Zasloužilého chovance MovieZone jen zklame, že tohle video v podstatě pouze kombinuje materiál, který známe z předchozího teaseru a proma (jež vzniklo sestřižením traileru, takže se není čemu divit). Půltucet nových záběrů člověka vždycky malinko zklame.

Hancock: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Wow, sakra a tak dále. Will Smith přichází v druhém videu, které definitivě potvrzuje, že Peter Berg to má až příliš v hlavě srovnané a to, co nám se Smithem nabídnou, je mnohem sofistikovanější než na co vůbec spousta tvůrců dokáže byť jen pomyslet. Typické bergovské rotace s rozličnými dopravními prostředky startují video, které nabízí tak silný žánrový rozsah, až je to s podivem: na Smithovy opilecké výstřelky už jsme si zvykli, i když jejich připomenutí vůbec není na škodu – politicky nekorektní etuda s drzým spratkem vystřeleným do nebe má něco do sebe, stejně jako stylové brzdění auta jen pomocí vlastních nohou. Jenže, tam kde by mohla celá věc skončit – tedy na prahu humorné etudy ve smyslu Mojí superbejvalky, filmu s pár vtipy a digitálními efekty -, se Berg teprve rozjíždí. Svou pseudokomedii o superhrdinském loserovi obaluje nejdříve do vězeňského dramatu s přídechem nápravy lidského charakteru a posléze do skutečného áčkového superhrdinského filmu, kde přijde na řadu i opravdová smyslová pohotovost takříkajíc „na vážno“. Aneb zachraňování světa pořád ještě nevyšlo z módy a když se u toho zastaví na návštěvu pár výbuchů a zpomalených záběrů, předpokládám, že nikdo nebude úplně proti. Zvlášť když Smith hláškuje o sto šest a ani na vteřinu nepřestává být cool. I když… ten gay kostýmek je mu přece jen trochu upnutější, což sám neopomene dostatečně trefně oglosovat. Takže – co to tu máme? Že by největší komerční hit letošní sezóny? Proti Indymu to bude mít asi těžké, přesto na Berga vsázím všechno, co mám.

Hancock: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hancock připomínal z nástřelu Superbejvalku. A připomíná jí i z prvních záběrů (a není to jen házením ryb, což je zjevně oblíbená disciplína každého rozverného amerického superhrdiny). Hancock naštěstí poletuje o pár pater výš, když šílenou romantickou zápletku z hysterickou G-Girl nahrazuje znuděným zevlákem, co si nerad krátí šlofíka. Nemusíme si nalhávat, že Hancockův cynismus je něčím opravdovým a ne jen chvilkovou pózou, jež se má během sta minut „napravovat“. Od první sekund se tu hraje s přepálenou komediální stylizací a třemi fakty: Hypervýdělečným Willem Smithem v hlavní roli, rozpustile drahou akcí (koho zajímá, že je od Petera Berga?) a jednoduchými fóry, nad kterými se vznáší lehký čmoud nekorektnosti. Teaser spíš slibuje než že by něco zásadního přímo dodával, jako by byl ušit tak trochu narychlo a zavěšen jako apendix k megahitu Já, legenda. Ale jsou to sliby docela milé, provoněné popcornem od prvního do posledního slova a servírované v úhledných kelímcích se Smithovým bufeťáckým pohledem. Udržet jejich obsah pořád stejně chutný, to nebude sranda ani pro Smithe, ani pro Berga. Spojit totiž infantilní komedii s akčně-trikovými orgiemi, to není jako točit hřejivý film o postiženém děcku. Na to je třeba fištrón. Superman, Batman a Spider-Man už každopádně zatínají pěsti, aby tomu destruktivnímu knedlíkovi sundali z hlavy jeho sluneční brejle – my jsme se o tom ale teprve dozvěděli a teď musíme čekat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace