Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Green Lantern | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.06.2011
CZ premiéra: 18.08.2011
režie: Martin Campbell
hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Mark Strong, Peter Sarsgaard, Tim Robbins

Green Lantern: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tomu se říká otočka o 180 stupňů. Warneři zprvu propagovali Green Lanterna jako víceméně pozemský příběh, ve kterém si vyvolený superhrdina občas odskočí na jinou planetu. Po vlažných reakcích na teaser v tomhle stylu se ale vykašlali na humor a New York a začali do diváctva prát plnokrevnou sci-fi. Green Lantern už ve čtyřminutovém promu ukázal, že půjde spíš o lehce avatarovské dobrodružství, jež akorát vyměnilo domorodce za ochránce galaxie a modrou barvu za zelenou. V nastoleném trendu pak pokračoval plnokrevný trailer a nejnovější upoutávka už háže Zemi do koše úplně. Zapomeňte na Blake Lively a srandovního Petera Sarsgaarda s velkou hlavou. Na scénu naplno vstupuje Parallax, semknuté Green Lantern Corps a spousta epických výjevů, jež mají vypadat úžasně nejen ve třetím rozměru. Nový trailer tohle všechno dávkuje v tom správném poměru, a ačkoliv víme, že výsledný film bude obsahovat i kupu "lidových" trablů, Warnerům tenhle přístup nelze zazlívat. Na cílovku totiž funguje stále výborně a natěšení stoupá i přesto, že se Lanterní přísaha začíná maličko oposlouchávat...

Green Lantern: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Za zvuků povědomých tónů Green Lantern finišuje svojí trailerovou kampaň a přináší zatím nejpovedenější ukázku. Martin Campbell v ní utišuje poslední pesimisty, kteří se dušovali, že z Green Lanterna nebude nic než naprostá blbost, Warneři zas přesvědčují o tom, že nás čeká jedna z trikově nejvymazlenějších jízd filmové historie. Ale co je nejdůležitější: Green Lantern funguje! Funguje vesmír, ve kterém se odehrává, fungují všechny digitální efekty (i na tu škrabošku už jsme si zvykli) a kupodivu funguje i fakt, že hlavním záporákem bude přerostlý mrak s pifkou na naší drahou planetu. Každá vteřina trailerové stopáže odhaluje kousek univerza, které nás v den premiéry pohltí asi stejně, jako se to povedlo ve Thorovi, Spider-Manovi i v dalších comicsovkách. Ano, mám nutkání opět zmínit Avatara (při té příležitosti zdravím jednu z nových postav - přestárlého Taťku Šmoulu!). Jestli se tohle podaří (pořád je tu dost neznámých - třeba jak bude fungovat postava Blake Lively, které se všechny ukázky pro jistotu vyhýbají?), tak se budu každý večer modlit, aby Warnerům dopadly tržby a oni rychle dali zelenou druhému dílu ... nebo oranžovou, zelené už je dost. Minimálně proto, že se jim podařilo vytvořit jednu z nejepičtějších trailerových kampaní posledních let a já bych si dal za pár měsíců s radostí repete. Tohle je totiž ultimátní nářez.

Titulky ke stažení ZDE.

Green Lantern: Čtyřminutový WonderCon Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Panejo. Minimálně v jednom máme po téhle čtyřminutovce jasno. Warneři hodlají v červnu atakovat kina pravděpodobně největší náloží digitálních efektů od dob Avatara. A ačkoliv se to nemusí zdát každému, po kvalitativní stránce Campbell šlape železnému Jimovi na paty. V některých scénách totiž Green Lantern vypadá opravdu parádně a úroveň detailů je ohromující. O měřítku ani nemluvě. Warneři sami přiznali, že první trailer uspěchali a teď je to vidět obzvlášť - i Lanternův oblek vypadá podstatně lépe. Vlastně vypadá skvěle. Tedy až na tu šílenost, co má Reynolds přes obličej. Mnohem větší problém ale bude spíš to, že je Green Lantern až moc ... comicsový. WonderCon trailer se film očividně snaží prodat trochu geekoidnějšímu publiku, takže tuhle výtku člověk musí brát s drobným nadhledem. Klasický trailer bude jistě zábavnější, akčnější a nebude plný podivných rýmovaček, ale strach je na místě i přes to. Nejnovější ukázce každopádně těžko něco vyčítat. Na to, jak je protažená, zvládá udržet obdivuhodně rovnoměrnou gradaci a z hlediska řemesla přináší skoro to nejlepší, co letošní sezóna ve svých začátcích zatím nabídla.

Níže odkaz na streamované HD od Applu!

Green Lantern: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Green Lantern spadá do nevypočitatelných látek. A myslím, že v téhle kolonce zůstane až do premiéry. Těžko totiž soudit, jak se mu podaří prosadit v nabité superhrdinské konkurenci. Warneři nechtějí nic nechat náhodě (nalili do projektu hodně peněz a pozvali režiséra Martina Campbella), a protože mají comicsové portfolio poněkud omezené, nestydí se svézt Lanterna po jiných značkách. V první upoutávce ho provází zvuky jak z Inception, proslovy jak ze Supermana a Spideyho, přičemž stylově se Lantern neustále přibližuje oddychovému Iron Manovi. Ryan Reynolds se pokouší vystupovat jako bezstarostný playboy, jemuž v souladu s výrokem „s velkou silou přichází velká zodpovědnost“, začínají velkolepé hrdinské časy. Dělá to, co v prvních dílech obvykle zabírá nejvíc času: Rozkrývá svůj osud, poznává sílu kouzelného arabelovského prstenu, randí se zelenými hnusáky… prostě klasika. Dost pozornosti napoprvé žere i oblek, jenž je netradičně renderován a formuje se přímo na těle hlavního hrdiny – a nevypadá úplně přesvědčivě. Hal Jordan se jím přesto rád kasá a pokouší se skrz něj prorvat k dalšímu popcornovému náhulu, který by velkolepě rozšířil portfolio současných okostýmovaných sympaťáků. Teaser má dělaný na jistotu, plně profi, celkem úderný a rozhodně se švihem. Jak to ale bude dál? To ví asi jen Rumburak...

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace