Gomora | Gomorra | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 13.02.2009
CZ premiéra: 12.03.2009
režie: Matteo Garrone
hrají: Salvatore Abruzzese, Simone Sacchettino, Salvatore Ruocco, Vincenzo Fabricino, Vincenzo Altamura
 

V KOSTCE

Hraný dokument o neapolské zločinecké organizaci Camorra. Na příkladu několika konkrétních osudů se odvíjí bizarní, šokující a drastický obraz všedního dne na periferii společnosti. Matteo Garrone natočil nezáživnou, jednotvárnou a víceméně nedějovou podívanou, která vás: a) totálně otráví (pokud máte rádi mafiánské filmy tradičního střihu) b) totálně odrovná (pokud nemáte náladu na pohádky a „user friendly“ filmy). Osobně Gomoru řadím k nejsilnějším a nejpodnětnějším filmovým zážitkům posledních měsíců.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

S Gomorrou to v Bibli nedopadlo úplně nejlépe, ale režisér Matteo Garrone se rozhodl svůj stejnojmenný film natočit o něčem trošku jiném než je boží hněv. Gomorra je totiž jiný výraz pro mafii, která – ať se nám to líbí nebo nelíbí – má v Itálii pořád dost silnou pozici. Kniha Roberta Saviana z roku 2006, podle níž film vznikl, rozhodně kmotrům radost neudělala, protože ukazuje, jak to chodí v konkurenčním boji, kde se nehraje podle zákonů a paragrafů. V Neapoli vypukl boj o pozici na trhu s narkotiky, zbraněmi, oblečením a toxickým odpadem a ti, co prohrají, nezkrachují. Zemřou a skončí zahrabaní někde na skládce. Dokumentárním stylem natočený film získal V Cannes v loňském roce Velkou cenu a byl uveden i letos v Karlových Varech. Nadšení ale nebylo zdaleka tak velké, jak se čekalo. Zvlášť když uvážímě, že Gomorra triumfovala o pár týdnů později na Evropských filmových cenách. Brzy si naštěstí budete moct udělat vlastní názor...

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se