Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Godzilla x Kong: Nové imperium | Godzilla x Kong: The New Empire | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.03.2024
CZ premiéra: 28.03.2024
režie: Adam Wingard
hrají: Dan Stevens, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Rachel House, Alex Ferns

Godzilla x Kong: Nové imperium: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
krauset

Přímé pokračování filmu Godzilla vs. Kong z roku 2021 přináší monstrózní destrukci, stíhání Godzilly Kongem, při níž se obři pohybují jako na kolečkových bruslích, a bonusové opičáky. Ale opravdu MonsterVerse rezonuje? Nový trailer na blockbuster Godzilla x Kong: Nové impérium staví na nostalgii po Godzille Garetha Edwardse a připomíná slavné tváře z minulých dílů této ságy, a tak se v traileru mihne Bryan Cranston i Elizabeth Olsen nebo Samul L. Jackson z Konga: Ostrov lebek. Apel na nostalgii po deset let staré Godzille však spíše nefunguje, protože, ruku na srdce, opravdu k ní někdo chová tak vřelé city? Zároveň je Edwardsova dekádu stará práce s měřítkem obrazově to nejzajímavější, co ukázka nabízí. Nejsem si jistý, nakolik je toto monstrózní univerzum lidem povědomé, zvlášť když jsou godzillí kusy jako Godzilla Minus One, která sem přirozeně nepatří, kritikou velebenější a sbírají Oscary. O úspěchu nové rvačky mezi ještěrem a lidoopem se nicméně přesvědčíme už příští týden. 

Godzilla x Kong: Nové imperium: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Godzilla x Kong: Nové impérium bude podle mě film, který by dokázal člověka zabít. Představte si, že vyrazíte do kina na dejme tomu Zónu zájmu, spletete si sály a uvidíte tohle. Už předchozí pokus spojit tyhle dva titány skončil jako totální výplach, jaký se ani na vteřinu nepokoušel tvářit seriózně (zapomeňte na Edwardsovu Godzillu) a prostě na diváka házel jednu bitvu titánů za druhou, ať už šlo o vzájemné souboje, bitku s hlavním protivníkem, nebo decimování námořní flotily. No a teď to bude ještě mnohem horší, protože podle všeho víc času strávíme pod zemí, kde se skrývá něco jako tajná civilizace, obří orangutan se zbraní, která umí krájet mrakodrapy, podle všeho ještě jedna velká potvora, s níž si to ve finále rozdá Godzilla, a minimum všeho ostatního. Godzilla x Kong vypadá jako čistokrevný výplach, u něhož hrozí, že si ublížíte, pokud začnete o čemkoliv přemýšlet. Ale mě to vlastně baví, protože Wingard se nepokouší tvářit, že by točil něco jiného než drahou brakovou řežbu. Vizuálně to je osobité, a naštěstí ne tak hnusné a o dost zábavnější než poslední Transformers a já prostě chci vidět, jak King Kong někoho umlátí svou obří mechanickou pazouru. Suďte mě.  

Godzilla x Kong: Nové imperium: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Jokolo

Ty velké potvory prostě milují pamětihodnosti. V novém traileru, který je starým trailerem se dvěma novými záběry, se Godzilla promenáduje ve vnitrozemí slunné Itálie a ocasem objímá Colosseum. Bude jistě osvěžující vidět destrukci jiné metropole než americké. Zejména ale potěší to, že v tomto traileru absentuje ujetá scéna, v níž Godzilla a Kong v barevném módu sprintují bok po boku, nepochybně v ústrety nějaké nové, větší hrozbě, která doteď dřímala v podzemí. Pořád to vypadá spíš směšně než důstojně, v zábavný výplach ale můžeme doufat pořád. Hlavní otázkou pak samozřejmě zůstává to, kolika Godzill se tentokrát dočkáme.

Godzilla x Kong: Nové imperium: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Fandové Godzilly prožívají moc hezké období, protože v kinech řádí velmi poctivá japonská verze a v televizi běží seriál Monarch: Odkaz monster. A do toho spustí další svůj tyjátr Hollywood. Akorát... ho asi leckdo nerozdejchá. Ještě se totiž výrazně pokračuje ve šlépějích přitupělého blockbusterového výplachu Godzilla v Kong a slavné potvory se spojí v rámci popcornové oddychovky, která by zjevně chtěla zafungovat jako svého času Avengers. Projevuje se to konekonců nejvíc na tom finálním moneyshotu, kde vedle sebe Kong s Godzillou klušou, jak kdyby to byli dva rozverní chlápci v huňatých kostýmech. Je to too much? Dost možná ano. Ale rodinky s dětmi to určitě bavit bude - ano, právě kasovní úspěch posledního bijáku barevného cirkusu Godzilla v Kong o pokračování v tomhle směru rozhodl - a nezbývá tedy než doufat, že se najdou i efektní atrakce i pro trochu náročnějšího diváka. Každopádně když Adam Wingard před lety zaujal neonově zářícím thrillerem The Guest, nenapadlo mě, že Godzillu nakonec dovede zrovna do růžových barviček.  

Godzilla x Kong: Nové imperium: Announcement Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Godzilla vs. Kong nebyl extra dobrý film a jeho úspěch v kinech dost možná překvapil i samotné Warnery. Lidi na bitku dvou monster chodili ale i proto, že šlo po dlouhé době o velký film, který riskoval a zkusil to během Covidu v kinech. A vyplatilo se to. Dost na to, aby série, která se nikdy pořádně nerozjela tak, jak její tvůrci doufali, dostala další díl. Teaser připomene doby, kdy o sobě velké filmy dávaly vědět nejdřív upoutávkami, v nichž nebylo vidět prakticky vůbec nic. Tady něco je, ale moc toho není. Na velkém trůně sedí ještě větší lidoop, který evidentně není Kong a ve své sbírce lebek má i hlavy Godzilly a právě Konga. Kdo to je? Těžko říct, ale podle všeho hlavní zloduch a fandové můžou ještě chvíli teoretizovat, jestli jde o úplného nováčka, nebo nějaký upgrade staré potvory. V každém případě důležité je, že tu máme „X“. Což značí, že Kong a Godzilla si po hubě dávat nebudou a pokud ano, tak ne tak intenzivně jako posledně. A dál? Co dál. Nic dál. První teaser, jehož úkolem je dát světu vědět, že se série vrací. Nic víc tu není, takže o nadšení se hovořit nedá, ale o zklamání taky ne. Spíš budeme čekat na další upoutávku, nebo alespoň nějaké konkrétnější info. Zatím tu máme jen zlého opičáka a spousty lebek.  

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace