Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Godzilla | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.05.2014
CZ premiéra: 15.05.2014
režie: Gareth Edwards
hrají: Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Juliette Binoche, David Strathairn

Godzilla: Asijský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Let them fight? Hell yeah! Nejsem si jistý, jestli nejnovější trailer Godzilly budete chtít vidět, protože to zase žene o štok vejš. Dávné informace, že si to Godzilla ve filmu rozdá s různými monstry, se totiž začínají zhmotňovat v tom nejepičtějším možném pojetí. A to se pořád jen opatrně vnadí a veškerý soubojový materiál nás čeká až v kině, takhle zdrženlivá blockbusterová kampaň tu tedy dlouho nebyla. Asijská upoutávka přitom servíruje spoustu nových záběrů a šponuje osudovost na maximum, pátá hvězda tedy vůbec není od věci. Teď už jen přenést podobně drtivý wow efekt i do výsledného filmu.

Godzilla: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Godzilla go home! Monstrózní ještěrka se samozřejmě chystá zlikvidovat i asijská kina, pro tuhle bohulibou činnost si pak vytáhla postupy z dvou předchozích upoutávek a okořenila je výrazně větší porcí Kena Watanabeho. Potemnělých momentek je víc, míň se machruje s velikostí a naopak je větší pozornost dána plačícím/upícím/posmutnělým lidičkům, kteří se bojí, že jim Godzilla či jiná potvora schramstne bližní. A zase to funguje. Materiál už známe nazpaměť, to ale nic nemění na skutečnosti, že i dojmy z téhle upoutávky jsou zatraceně tučné. 

 

Godzilla: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Už jste někdy dvě a půl minuty nedýchali? Teď si to můžete vyzkoušet! Nová godzillý upoutávka je samozřejmě stejně boží jako ty předchozí, vítaně ale vhazuje do placu jedno velice důležité "odhalení". Tenhle mocný reboot nebude jen o epických katastrofických výjevech a realisticky vyhlížející destrukci. Garetha Edwardse tohle všechno očividně zajímá jen ve spojitosti s lidským dramatem, kterého je dost a dost už tady. Srdceryvný úvod s Cranstonem, holčička a ustupující voda, přivázaný pes... Takhle mrazivé výjevy se v blockbusterových upoutávkách objevují jen zřídkakdy, přičemž jsou tu vytěženy na děsivé maximum, před kterým není úniku. Uvidíme se všichni 15. května v nějakém multikině? Kdepak. Osobně to vidím spíš na IMAX...

Godzilla: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Další peckovice. Každý nový záběr jen stupňuje očekávání, každý ukazuje víc a víc z evidentně nákladného a velkorysého blockbusteru, aniž by naplno provařil titulní monstrum a jeho úlohu v příběhu. Ten může být mnohem překvapivější, než bychom předpokládali (viz imfův skalpel), ale i kdyby ne, tak bude na co koukat. Upoutávky nám to aspoň avizují, a to neustále na pomezí mezi trailery a atmosférickými teasery, v nichž padají stíhačky, bortí se mrakodrapy a drtí se soupravy metra, ale pořád to má náramný příkrov tajemna s přísliby, že něco mega uvidíme až v multiplexu.

Godzilla: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Tahle kampaň mě strašně baví. Už tu máme třetí upoutávku, pokaždé tvůrci ukážou něco malinko navíc, ale pocit, že by nám tu někdo vykecával celý film a machroval scénami, které by měly diváka posadit na zadek až v kině, tu jednoduše není. Sázka na realističtější přístup skvěle vychází, úvodní vyděšený monolog Bryana Cranstona člověku moc optimismu do žil nenalije a detaily, jako zmínky o tom, co se skutečně dělo v padesátých letech v Pacifiku, to ještě umocňují. Čiré zoufalství, neschopnost bránit se, absolutní destrukce celého světa a sakra nepříjemná atmosféra. Tohle by člověk od potenciálního letního blockbusteru nečekal, ale o to lépe to celé funguje. Měřítko monstra a toho, co dokáže, je skutečně monumentální a loňský Pacific Rim vedle toho vypadá jako komorní islandské drama o krizi středního věku. Pocit „chci to vidět a hned“ se dostaví dřív, než trailer skončí. Pětihvězdičková práce jak vyšitá.

Godzilla: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Zatraceně působivé pokoukání. Godzilla skoro zázračně padla do povolaných rukou, které Warnery bůh ví jak přesvědčily o tom, že se jim u téhle látky vyplatí sázka na vážnou a velice civilní notu. Gareth Edwards jako by se snažil kombinovat to nejlepší od Baye a Nolana, přitom si ale stále drží vlastní rukopis a nesklouzává do omšelých blockbusterových kolejí. Godzilla se tedy definitivně přiklání spíš na stranu ponuré Světové války Z než rozjásaného Pacific Rimu. Nápaditý úvod ale už teď dává tušit, že mohla strčit do kapsy oboje, a to jsme vlastně ještě nic neviděli. Není tu zbytek "velkých hráčů", chybí obligátní představovačka lidských hrdinů a velkolepost zajišťuje hlavně sama titulní ještěrka, než aby vám do uší duněly naléhavé chorály. Publikum by na tenhle napjatý, soustředěný a trikově vyladěný tón mohlo slyšet. A zatím se proti tomu nedá říct ani popel.

Godzilla: Concept trailer z Comic-Conu


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ale jo, těšíme se. Vlastně docela hodně. Skoro dvacet let poté, co Roland Emmerich stvořil nudnou výplň televizních schémat a na dlouhé roky tím pro Hollywood zabil bájnou Godzillu, se bude restartovat. Temněji, digitálněji, ale nejspíš i atmosféričteji a rozhodně za všech okolností chytřeji - blběji už to nejde. Náladotvorný teaser z Comic-Conu nám servíruje návykový voice-over a nějakou tu monstrózní siluetu, k tomu výjevy ze zbořeného velkoměsta. Prostě dráždidlo oldschoolového střihu, což se v tomto případě cení. Palec míří nahoru a ptejme se, s čím režisér nízkorozpočtových Monsters přijde dál.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace