Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ghost Rider | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 16.02.2007
CZ premiéra: 15.03.2007
režie: Mark Steven Johnson
hrají: Nicolas Cage, Eva Mendes, Wes Bentley, Sam Elliott, Peter Fonda

Ghost Rider: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Cool hrdina s tělem Nicolase Cage a hořící lebkou místo hlavy se vrací v plné síle na ploše dvou a půl minut. Začíná finální zúčtování, v němž už se Ghost Rider neschová pod slupku cool hudební montáže s nedodělanými triky a po více než čtyřech měsících už se rozhodně nemá na co vymlouvat a bude muset sakra něco předvést. Jenže to nedělá. A protože se od minule vůbec nic nezměnilo, je to tím pádem už trapas oficiální. Vizuální nápady stále hýří dobrými úmysly, ale skutek utíká kamsi k rovině základních animačních technik počítačových her. Pár záběrů sice ujde (rozšmelcování kamionem v závěrečné koláži), ale ty stále můžou být připsány na vrub dravému střihu, který leccos zamaskuje. Jenže… pokud už se něco zázrakem povede vypíchnout z průměrného celku a řeknete si i „ale jo…“, zabije to téměř stoprocentně jakýkoliv verbální výlev. Nevím, na kolik jde o nadsázku a nakolik o opravdové zlo, které se vkradlo do všech přítomných hereckých hlav, ale veškerý projev, gesta a dialogy hraničí s naprostým výsměchem. Teatrálnost a přehrávání budou teď našimi nejskloňovanějšími termíny, dokud se neukáže, že je to všechno hodně sofistikovaná a stylová legrace v duchu naivnosti, která z comicsů občas dýchá (i když Ghost Rider tak rozhodně koncepčně nepůsobí), což je – uznávám – klidně možné. Přesto si to u téhle ukázky nemyslím a apeluji na vás: Až budete spontánně halekat v komentářích, jak strašně cool to všechno působí, dejte si aspoň na chvíli ruku na srdce a před odesláním příspěvku si zodpovědně řekněte, jestli je to vážně pravda nebo jen chcete, aby to tak bylo ;). Já to zatím skromně tipuji na druhou odnož z Daredevila.

Ghost Rider: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tak jsme se konečně dočkali. Už i Nicolas Cage vystrčil růžky ze své comicsové stáje a přišel nám představit svého sympaťáka s hořící hlavou. A hned na začátku si troufám říci, že první teaser okamžitě rozdělí diváky na dva nesourodé tábory. Jedni budou bezmezně věřit, že to Rider zvládne, na druhé bude mít ukázka zcela opačný efekt a propadnou lehké skepsi. Jako třeba já. Ač všechny scény obsahují nějaký originální prvek a rozhodně zosobňují sekvence, které jsem si vždycky přál někde vidět (jízda po stěně je jednou ilustrací za všechny), jejich trikové provedení ve mně evokuje všechna taková ta předigitalizovaná středověká béčka z posledních let v čele s Van Helsingem. Necítím v tom onu úctu k hrdinovi – za prázdnými očními důlky se skrývají jen plápolající digitální pixely, které mě nechávají zcela chladným. I tak si myslím, že není třeba házet flintu do žita a může z toho být slušná zábava bez nutnosti používat mozek. Pokud se na to Mark Steven Johnson okem své kamery dívá trochu s odstupem, zvolí správný úhel a pořádně si pohraje s barvami, dokáže tomu dát jakous takous šťávu (motorka vs. kůň je parádní), která mě rozhodně neuráží. A co se týče provedení samotného teaseru… tak moc by chtěl být dospělý, ale něco tam tak zvláštně škobrtá... Nevím jestli je to hlas onoho maníka v pozadí či neuvěřitelně nevěrohodný řetěz zpomaleně proplouvající pod ohnivými titulky v závěrečném sestřihu, ale nemám z toho ten mrazivý pocit v zádech, jaký zažívám u ukázek na Supermana či X-Menů. Bijte mě řetězy a zapalte mi hlavu, ale víc jak tři hvězdičky ze mě nevymáčknete ;).

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace