Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ghost Rider 2 | Ghost Rider: Spirit of Vengeance | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.02.2012
CZ premiéra: 01.03.2012
režie: Mark Neveldine, Bryan Taylor
hrají: Nicolas Cage, Idris Elba, Ciarán Hinds, Violante Placido, Johnny Whitworth

Ghost Rider 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Konečně! Konečně se na plátnech kin potkají dva největší velikáni jedné herecké generace: Nicolas Cage a... Christopher Lambert! Na Ghost Ridera 2 jsme se docela těšili. Nebo dobrá, byli jsme na něj zvědaví. Duo Neveldine/Taylor dvěma Cranky dokázalo, že umí natočit vizuálně nabušený film i bez plýtvání digitální municí. Bohužel, už to neplatí. GH2 se nadobro mění v CGI-fest – a ty triky opravdu nelahodí oku. Navíc trailer do nás zasévá podezření, že už jsme viděli to nejatraktivnější, co tvůrci za podvyživený rozpočet pořídili, a že akční scény budou v celém filmu zhruba tak tři. Všechno kolem bude taky CGI – Celkem Grandiózní Imbecilita. Záběry na mudrujícího či o hlášky se pokoušejícího Cage vypadají televizně, stejně jako exteriéry od Černého moře (Rumunsko a Turecko). Co dál? Démoni jak z Buffy (tj. trapní), mor jménem „dětská postava“, už zmiňovaný Lambert a trestuhodně málo Idrise Elby. Už ani nepamatuju, kdy nějaký „hollywoodský blockbuster“ tak hrozně smrděl nedostatkem peněz. V koutku duše pořád doufám v guilty pleasure (alespoň menšího kalibru jako třeba Drive Angry), ale tahle upoutávka mé naděje zadupává do země. A vůbec, kde jsou ohnivé chcanky?

Ghost Rider 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První Ghost Rider je jedním z nejvíc paradoxních hollywoodských snímků posledních let. Comicsovým hrdinou tehdy ještě nebyl každý druhý herec a z Nicolase Cage si nedělali srandu úplně všichni, i proto neskutečně špatný snímek vydělal hodně slušné peníze. Jenže rychlého pokračování se nedočkal: Právě směšné kvality totiž držely sequel stranou a dochází k němu až nyní, díky péči „crankovské režijní dvojice“ Neveldine – Taylor. Ta určitě sedne k brakové podstatě látky, poradí si s nekorektnostmi a drsnou akcí, ale divácká traumata způsobená prvním Ghost Riderem klasickou hollywoodskou velkolepostí neuhladí. Hořící motorkář se totiž ze zmetka přerodil v comicsovou partyzánštinu, s typickým rukopisem svých strůjců, což v kontextu mizerné jedničky nezní jako jisté podhoubí pro vznik dalšího kasovního hitu. Energie a hravosti přibylo, ale trikové kejkle jsou hodně divoké a oheň čurající Cage mi po prvním dílu a po otravné rádobyanarchii Cranku 2 připadá víc trapný, než že by bavil. Přiznávám, že jestli tohle klapne, budu udiven.

Pod záložkou Stáhnout odkaz na streamované HD od Applu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace