Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Garfield 2 | Garfield: A Tail of Two Kitties | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 16.06.2006
CZ premiéra: 10.08.2006
režie: Tim Hill
hrají: Bill Murray, Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt, Billy Connolly, Bob Hoskins

Garfield 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Na Garfieldovi by se dalo názorně přednášet o rozdílu mezi mezi teaserem a trailerem. Zatímco v prvním kusu roztodivné kvality nás Garfieldovy skopičiny pouze nakrátko a "bezdějově" upoutaly, v plnohodnotném traileru (neméně roztodivné kvality) už můžeme pochytit, proč přesně se ta neurvalá chlupatá koule valí na Londýn. Foxové volí primitivní, ale účinnou obhajobu: Výlet do zahraničí a následnou záměnu ve stylu Císařova pekaře. Proto se Garfield může rozvalovat ve šlechtické posteli, dopřávat si masáž (eh?) a demolovat cenné skulptury, zatímco je jeho dvojníkovi s modrou krví podsouván nechutný talíř s lasagnemi. Příběhové uchycení nicméně nesouvisí s vývojem toho nejdůležitějšího, tedy samotného humoru - micinka kroutí zadkem, vyplazuje jazyk, padá ze stolu, tančí, je prostě roztomilá tak, že se každému fanouškovi původních stripů otevírá v kapse rybička. Navíc, opravte mě je-li to jen můj zkreslený dojem, Murrayho ležérní hlas k vylomeninám téhle Garfieldovské odrůdy vůbec nesedí - i při úvodním pádu, i v rámci "The british are coming" mi jeho dikce k tomu digitálnímu kočkodanovi vůbec neseděla. To teda bude zase průser.

Garfield 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Už to zase klepe na vrátka. Další dvojka, která má podojit nebohé maminky s kočkochtivými dětmi a povozit se na oblíbenosti všeho, co je animované. Ale má to vůbec možnost vyjít vzhledem k tomu, jak jednička vyšuměla? Myslím si své a přejdu rovnou k (trailerové) věci. Takže… Pokud mi animace v jedničce přišla celkem slušná (slůvko celkem je hodně důležité), u druhého kočkodana se nestačím divit. Prakticky celou první půlku ukázky byla moje pozornost vytržena kvalitativním pokulháváním a nezbyl čas na to sledovat, jestli je Garfield tentokrát aspoň trochu vtipný nebo se žádná změna nekoná. Opakované přehrání to spravilo a já můžu s klidem říci, že se opravdu nekoná. Ba co víc, musím smutně konstatovat, že se druhý filmový Garfield degradoval na prostou zábavu pro kojence. Běhá tu spousta zvířátek, některé z nich nosí sluneční brýle, střílí vejce pomocí lžic, pečou lasaně a samozřejmě všichni mluví. Je to malinko divné ve světle toho, že Odie pořád vytrvale nemluví. Zajímalo by mě, kdo tenhle „mluvící klíč“ určuje ;). No a pak je tu osoba vypadající jako John Cleese, která zakopne o brnění, jenž jí samovolně nastaví nohu. Prostě divnost na entou, na které se opravdu nedá nic moc vyzdvihnout – a to jsem vám ještě zamlčel úvodní „legrační“ pád ze stolu. Pokud se první díl snažil alespoň o nějaký náznak respektu k předloze, dvojka zjevně jenom destiluje tu část, v níž kočka něco suše zahlásí, a všechno ostatní kolem se podřizuje scenáristické náhodě s přidaným „ťuťu-ňuňu“ elementem pro naše nejmenší brášky a ségry. Tak to vidím a tak to taky hodnotím.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace