Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
G. I. Joe | G. I. Joe: The Rise of Cobra | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.08.2009
CZ premiéra: 13.08.2009
režie: Stephen Sommers
hrají: Channing Tatum, Dennis Quaid, Sienna Miller, Ray Park, Marlon Wayans

G. I. Joe: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Bum! Prásk! Ber ho! Asi takhle nějak se prezentuje již čtvrté video v řadě k filmu od člověka, který to rád digitálně a vůbec se za to nestydí. Ani tady a teď. G.I. Joe tým řádí jako na líbánkách dvou Godzill a ze svého města dělá hřiště pro malou nukleární válku i pohodlné doskočiště pro parkuráře ve fešných kovových kombinézách za miliony dolarů. O nic jiného než o akci tu nejde, takže pokud hledáte nějaké intelektuální poselství, odnesete si tak akorát vztyčený prostředníček. Tvůrčí tým kolem druhého traileru sází na rychlý střih, brutální kytarový podmaz a hlášky, které vám můžou nebo nemusí přijít úderné a v ojedinělých případech můžou nebo nemusí přijít vtipné. Faktem zůstává, že takhle na ploše jedné a půl minuty je z toho poměrně konzistentní a zábavná kanonáda, které se nestydí prezentovat i to nej, co se ve filmu najde. Na druhou stranu, po minulém traileru už je to jen opakování známého – všichni jsou drsní a cool patrioti a bojují se zeleným slizem. K tomu to bouchá a občas se to zabere zpomaleně. Nic míň, ale pravděpodobně ani nic víc. Pokud vám vstřebání jednoho takového dodatečného upozornění nevadí, klikejte, v opačném případě se můžete spokojit s minulou ukázkou, která toho předvedla o chlup víc.

MZ SKALPEL K PŘEČTENÍ ZDE

G. I. Joe: MTV Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

 Stephen Sommers si chce na MTV přihřát svoji polívčičku, a tak odtajnil část ze svého blockbusteru. Prozatím malinkatou. Minutový klip shrnuje nasazení elitního amerického komanda v daleké Paříži a přináší tím docela rychle neklid do našich duší. Samozřejmě se vědělo, že se G. I. Joe promění v nestoudné digitální orgie, ovšem jedna věc je nasekat je do traileru a podmáznout říznou koláž agresivním hudebním podkresem (jak koneckonců ukazuje i traileroidní dovětek, kvůli němuž šlo video mezi upoutávky, a ne rovnou do klipů) a něco jiného je stavět z jedniček a nul kompletní scénu a doufat při tom, že z jejího kódu vyleze něco strhujícího. Ano, někdo může zatajit dech a užasle hltat zelené pixely (=zbraň hromadného ničení) rozežírající černé pixely (=Eiffelovka), pak se na chvíli pokochat sexy záporačkou a gaunerem ve stylovém bílém kvádru a zase zaostřit na šedé pixely (=Channing Tatum v superskafandru), které smete vlna modrých pixelů (=sklo a energetická tsunami). Pak to teprve přijde. Hlavní hrdina se se rozběhne a přimáčkne vás do židličky – protože sledovat, jak ty šedé pixely zkouší doskočit na černé pixely je tak napínavé! Nebo ne? Asi ne, protože jinak by mi nemohla vyvstávat na mysli vzpomínka na Ultraviolet. Jen v dražším a po všech stránkách upgradeovaném hávu.

G. I. Joe: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Letní sezóna je fajn z mnoha důvodů. Nával velkých trailerových pecek musí být pro každého popcornožrouta jedním z těch zásadních. Kam se člověk podívá, tam vidí velkou show, s níž se Hollywood musí rychle pochlubit. To aby se nezapomnělo, že pořád umí ovládnout smysly spotřebitelů líp než jakákoliv jiná fabrika na světě. Přesně případ G. I. Joe. Když se k tomuhle projektu přichomítl Stephen Sommers, předpovídalo se několik věcí: Bude to megalomanské jen o fous míň než filmy Rolanda Emmericha, bude to hodně digitální, bude to velmi kinetické a minimálně na ploše úderných videí zvaných trailery to bude zavánět bezuzdně vymatlanou zábavou, která se nezastaví. Sommers nepřekvapil. Nejspíš proto, že se nezměnil. G. I. Joe je opravdu odvázaným popcornovým nášupem, jenž nějak nezakrývá svoji přímočarost, snadno zaměnitelnou s tupostí. Máme tu vojáčky, k nim záporáka, a pak spoustu šaškáren se superskafandry a nejmodernějšími vznášedly, vozidly a plavidly. Sommers ani nezakrývá trikovou povahu svých skopičin (ono to ani nejde, jak chcete udělat fotorealistické rozežírání stíhačky), takže to všechno tuplem vypadá hrozně cheesy… ale rozhodně ne nudně. Pokud se tvůrci nebudou pouštět do nějakých zbytečných pokusů o rozvoj mytologie nebo psychologie jednotlivých postav, je tu zaděláno na efektní akční béčko s áčkovým rozpočtem, které vás opravdu zasype od hlavy až po paty popcornem. Loni jsme něco podobného čekali od Mumie 3, ale vůbec to nevyšlo. Sommers má ale na rozdíl od Roba Cohena k ruce pěkně vydesignované mašinky, Dennise Quaida a pražské ulice. Klapne mu to?

G. I. Joe: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Stephen Sommers to zase jednou rozjede a vy si už teď můžete být jisti, že fráze o „vypínání mozku“ budou padat v diskuzních fórech nehorázně často. Protože tohle voní popcornem na kilometry daleko. Chuť? Sýrová. G. I. Joe vypadá podle prvních záběrů ještě mnohonásobně víc cheesy, než se dalo původně předpokládat. Tohle komando opravdu vypadá, jak kdyby vyšlo rovnou z hračkářství – obstarožní velitel, nabušený svalouš, černošský hláškař, k nim pár lepých děv a ninjové. V pohybu to znamená plastové panďuláky, uskakující před raketami (jak v Transformerech), nebo digitální prostocviky s autíčky a autobusy (jako ve Wanted). Hned teď se potvrzuje, že Sommers nezná míru a třeba trikové rozežrání Eiffelovky už můžeme nahlásit mezi top bizarnosti roku 2009. Ale umí podsunout film, který vypadá velkolepě, draze a který přímo láká do multiplexu s prvotřídním obrazem a zvukem. Ne že by to tenhle spot mohl stihnout prodat, koneckonců trvá jen třicet sekund a ani v nich nijak neoslňuje, ale zvědavější díky němu budete zcela nepochybně.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace