Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
G. I. Joe | G. I. Joe: The Rise of Cobra | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.08.2009
CZ premiéra: 13.08.2009
režie: Stephen Sommers
hrají: Channing Tatum, Dennis Quaid, Sienna Miller, Ray Park, Marlon Wayans

G. I. Joe: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Větší blbost mezi loňskými premiérami asi nenajdete. G. I. Joe je prvotřídní ukázka blockbusterového výplachu bez hlavy a paty, vedle kterého se i druzí Transformeři musejí cítit jak Shakespearovo veledílo. Jenže také je to zábava. Stephen Sommers pálí jednou akční sekvencí za druhou, divákovi nedá čas k nadechnutí - hrdinové se bijí v Egyptě, pár minut na to už brázdí pražsko-pařížské ulice a za chvíli zas poletují po druhé straně planety. Je to vysokooktanová akční smršť, která vedle chytrosti a logiky také občas kašle na kvalitu zpracování.

Nejvíce to odnášejí digitální efekty, na které ani relativně vysoký rozpočet očividně nestačil. Ostatně Stephen Sommers s nimi vždycky pracoval docela výstředně a ve svých filmech jako by jejich přítomnost hrdě přiznával (podívejte se na takového Van Helsinga). Stejně je to se vším ostatním, v G. I. Joe jde především o tempo, všechno se podřizuje akci a dětinskému humoru. Nehledejte v tom snahu být cool, nějaký přesah, nebo nedej bože filmové kvality. Je to pouhá jízda zábavním parkem. Bude vám po ní možná blbě - ale vlastně si jí užijete.

Na Blučko pod dohledem Paramountu film doráží v průměrném přepisu, na kterém vynikají mizerné digitální efekty a prapodivná kamera. Nečekejte ostrost a drobnokresbu hodnou nejnovějšího velkofilmu, G. I. Joe oproti silnějším kolegům v rámci detailů hodně strádá. Blučko navíc prokazuje slabou kresbu stínů a nočních scén vůbec, což občas vede ke slívání částí obrazů v nepopsatelné nic. Kontrast se může zdát trochu přitažený za vlasy, takže nečekejte úplně ideální podání pleťovek. Na druhou stranu se komprese dobře vypořádá i s tou nejnáročnější akcí - na DVDčku musí adrenalinové sekvence být jedna velká změť pixelů, na Blu-rayi je tomu nápodobně, jen s tím rozdílem, že člověk pozná, co se ve filmu děje.

Dokumenty jsou vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších loňských blockbusterů, velmi chabé. Audiokomentář nelze brát moc vážně (zvlášť v okamžiku, kdy producent začne vysvětlovat, jak je možné, že se v jejich filmu potápí ledovec - přírodní jev vskutku nevídaný). Podobně je na tom třicetiminutový film o filmu, ve kterém jsou akorát naakumulované řeči o tom, jak je G. I. Joe úchvatný. Že můžete brát dokumentární část disku asi tak stejně vážně jako film samotný, pak potvrzuje název posledního dokumentu: "Next-Gen Action: The Amazing Visual FX and Design of G.I. Joe". Co je na FX tohoto filmu "amazing", totiž neví krom reklamního oddělení zřejmě nikdo.

Obraz: 2.40:1 :: 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS HD MA 5.1 - anglicky, DD 5.1 česky
Titulky: české...
Datum vydání: 09 .12. 2010
Cena: 799,-

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace