Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
G. I. Joe 2: Odveta | G. I. Joe 2: Retaliation | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.03.2013
CZ premiéra: 28.03.2013
režie: Jon M. Chu
hrají: Channing Tatum, RZA, Bruce Willis, Dwayne Johnson, Ray Stevenson, Walton Goggins, Adrianne Palicki

G. I. Joe 2: Odveta: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Producent dvojky G. I. Joe se nedávno nechal slyšet, že se po odsunu premiéry nenatočila jediná nová scéna s Channingem Tatumem. OK, dejme tomu. Plakáty a trailery ale rozhodně fasují "100% more Magic Mike", což přesto negumuje dojem... že už je to úmorné. I osmá upoutávka ukazuje prakticky to samé jako ty předchozí, aniž by měla dost slušnosti vynechat úvod do děje. Ten už snad musí znát nazpamět i imfova babička, přesto nás Paramount i nadále bombarduje zlým prezidentským dvojčetem, které si dělá srandu ze Severní Koreje. Do toho si Rock si pokecá s Tatumem a posléze s Willisem, vybouchne pár satelitů, ninjové běhají po skalách... bože, ještě sedm tejdnů!

G. I. Joe 2: Odveta: Ninja Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Tak nějak jsme čekali, že první upozornění na to, že Joe je pořád ještě tu, přijde s napumpovaným Tatumem vykukujícím ze všech záběrů. Místo toho se vrací Jack White v reprácích a sestřih toho nejlepšího z předchozích ukázek. Proč? Možná proto, že ninjovskou sekvenci stihli za těch pár měsíců trikaři konečně doladit, stejně jako epickou destrukci londýnského nábřeží. Není divu, že trikové sekvence zabírají většinu ukázky a Rockovy svaly hrají až druhé housle. Nestěžuju si, ostatně v duchu hesla "chceš-li víc hvězdiček, přidej víc ninjů", musím dát čtyři. A pustit si to znovu...

G. I. Joe 2: Odveta: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A jedeme zase od začátku. Kampaň na G. I. Joe 2 se rozbíhá nanovo, protože tvůrci se svého času přepočítali a nevšimli si, že jim jednak schází dolaronosné 3D a že kašlou na svoji největší hvězdu, Channinga Tatuma. Jo, z tohohle chlapíka, který hraje vedle Rocka i Willise pořád druhé housle, je jeden z top kasovních tahounů, proto ho bude nakonec na plátně trochu víc. Ale zjevně jen trochu, navíc v prapodivných dialozích. Tohle se bude v kinech možná ztěžka vysvětlovat. Drtivou většinu akčních střípků už jinak známe nazpaměť, protože jsme je viděli už v pěti trailerech, a i když je objímají megalomanské trikové rejdy (udělejte Londýnu pá pá) a taky hodně holek s bouchačkama, dokupy to pořád působí poněkud sterilně a umělohmotně. Čtyři hvězdy fakt o fous.

 

G. I. Joe 2: Odveta: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tenhle trailer se taky povedl. Ale k čemu to, sakra, je, když se studio zalekne, že má ve filmu málo Channinga Tatuma, a pod podivnou záminkou film o skoro rok pozdrží? To by jeden plakal i řval zároveň. Takže se moc nekochejte, jinak se vám materiál do března 2013 hodně okouká... Každopádně zaváněl-li tenhle sequel průserem, teď už jím natvrdo smrdí. Jak kafilérka, kde zakázali mýt podlahy.

G. I. Joe 2: Odveta: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ale jo, pořád to vypadá fajn. Dvojka G. I. Joe nás v minulých dnech zahalila kupou plakátů, které byly tradičním lákadlem na nový traler. Ten dorazil dnes ráno, a překvapivě se od předchozích dost liší. Místo naspeedovaných leporel s řvoucí hudbou totiž nastupuje pomalejší upoutávka, ve které si daleko lépe vychutnáte veškeré trikové orgie. Ano, pořád mají svoje drobné mouchy. A celkově film nevypadá zas tak nabitě, jak jste možná čekali. Pomalejší tempo ale materiálu překvapivě sedí, a dokud v něm pobíhají Bruce Willis s Dwaynem Johnsonem, člověk si asi těžko odmítne koupit lístek do kina. G. I. Joe si tak stále drží fazónu nenápadné letní jednohubky, která by nás ve výsledku mohla příjemně překvapit.

G. I. Joe 2: Odveta: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Rychlejší, údernější a stejně cool. Zhruba to se dá říct o mezinárodním traileru dvojky G. I. Joe, který odhazuje většinu kecacích vložek a pálí jen ostrými. Akční pochutiny se tu na člověka sypou v nebezpečně sexy tempu, a kupodivu je nesráží ani přílišná přepálenost ani slabé triky. Jasně, nindžové na skále jsou over-the-top. Jenže ne takovým stylem, aby nerealističnost přebíjela zábavnost, která zatím čiší z každého políčka. Že to bude jen další dvouhodinová reklama na hračky? Samozřejmě. Pokud si ale Jon M. Chu udrží chessy styl a bude z Rocka a Willise tahat jednu hlášku za druhou, letní sezóna by mu měla být nakloněna. Comicsově ujetých odvazů totiž není nikdy dost!

G. I. Joe 2: Odveta: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A už se nám to rozjíždí. Tradiční klipovitý masakr okolo SuperBowlu startuje už pět dnů před nejhlasitějším sportovním svátkem roku, a to s universaláckým popcornovým želízkem, které má zase servírovat popcornovou akci, bavit drsňáckými hláškami (schůdnými i pro nejmenší děti) a hlavně vypomoct s prodejem hraček z věčné série G. I. Joe. Pro tyhle účely se samozřejmě náramně hodí jak The Rock s Brucem Willisem, tak i všechny ty explozivní kejkle a sexy postavy s katanami i hvězdicemi. Moc se toho nemění. Film vypadá stejně cheesy jako minule, bohužel tomu ale jaksi schází sommersovská (zvrhlá?) opulentnost a energie bláznivé jízdy mezi nejrůznějšími atrakcemi – pod režijním vedením Jona Chu se sice G. I. Joe tváří víc testosteronově, ale je to jen zdání, protože v pohybu působí ještě trochu víc sterilně. Hůl ovšem nelamme, protože do léta času dost a příští upoutávka určitě bude spoléhat na nějaký svůdnější hudební podklad než na malátný hip hop.

G. I. Joe 2: Odveta: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jo, na tohle s radostí půjdu do kina. Máme polovinu prosince, což znamená, že studia začínají přitvrzovat. Každý letní blockbuster totiž do Silvestra potřebuje řádný trailer, aby se mohly rozjet klasické spekulace, co bude příští rok nejvíc cool. Nadcházející léto je akčními odvazy doslova nabité k prasknutí, dvojka G. I. Joe pak už prvním trailerem dokazuje, že mezi ně jednoznačně patří. Progresivitu sice neviděla ani z vlaku. Ve všech důležitých ohledech ale osvědčeně zabírá. To znamená, že tu vybuchuje dostatek věcí, Dwayne "The Rock" Johnson|Rock a Willis trousí cheesy hlášky a všudypřítomný CGI-fest vám nijak neničí zrak. Všechno, včetně obehraného příběhu, se zkrátka zdá být přesně na svém místě, a na čtyři hvězdy trailer vytahují především dvě věci. Jednak to je osud nevýrazného Channinga Tatuma, který s trochou štěstí zařve v úvodní scéně. A druhak hudební podkres, jenž lahodně dolaďuje old-schoolovou herní atmosféru (řekl tu někdo Street Fighter?). Neříkám, že nás nečeká prvotřídní volovina. Jestli ale dotáhne blockbusterové kvality výplachové jedničky, peněz za lístek rozhodně litovat nebudu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace