Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Finty Dicka a Jane | Fun With Dick and Jane | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 21.12.2005
CZ premiéra: 19.01.2006
režie: Dean Parisot
hrají: Jim Carrey, Téa Leoni, Richard Jenkins, Alec Baldwin, Deena Adar, Conrad Bachmann

Finty Dicka a Jane: DVD


ikona
Shushika
 

Mezi mnou a kolegou imfem nepanuje v otázce Fint Dicka a Jane shoda. Netvrdím, že jde o dílo ze skupiny geniálních, ale co do vtipnosti situací a kreativity performancí Jima Carreyho (o kterého jde jako vždy v první řadě) drží pedál hodně nízko nad podlahou. Samozřejmě, příběh není – jak už to u komedií bývá – žádný Shakespeare, ale to nikdo ani neočekává. Humor je holt záležitost značně relativní, takže jde o tvrzení proti tvrzení. Já se u některých scén (nejvíce u přepadení a la Nightstalkers z Blade 2 s deformátory hlasu) smál stejně huronsky jako u starých dobrých „carreyovek“ z mého dětství. Samozřejmě by šlo kritizovat závěr, kde ten největší záporák (Alec Baldwin) nedostane za vyučenou, jak by si zasloužil, ale vyznívá vzhledem k tomu, co za trable tisícům lidem způsobil, příliš dobře. Ale ani to, plus poněkud nekompaktní „ideologie“ pro mě nesrazí koeficient zábavnosti pod imaginární padesátku, pod níž už je každá komedie na pováženou. Carrey šlape a Téa Leoni je mu vzhledem k malému množství ženských komiček více než dobrou partnerkou. Dean Parisot sice nenatočil ekvivalent Galaxy Questu, ale v současné době se jedná o jednu z lepších novinek v žánru komedie, které si můžete půjčit či koupit. (7/10)

Co se týče bonusů, není to tak špatné, jak by se z jejich malého množství zdálo. Na disku je komentář režiséra a scenáristy, dále nepovedené scény, vymazané scény a rozhovor s Jimem Carreym a Téou Leoni. U posledních třech zmíněných položek se – pokud se vám líbil už film – budete bavit rozhodně víc, než je u těchto ustálených formátů obvyklé. Zejména společný rozhovor Carrey/Leoni ukazuje, že jsou performeři tělem i duší, navíc jsou skvěle sehraní a bez velkého přemáhání dokážou každý výraz či slovo svého partnera přetavit v milou etudku. Čím dříve společně natočí nějakou další komedii, tím lépe.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 4. 9. 2006

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace