Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ferrari | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2023
CZ premiéra: 04.01.2024
režie: Michael Mann
hrají: Adam Driver, Shailene Woodley, Penélope Cruz, Sarah Gadon, Patrick Dempsey

Ferrari: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Je to fajn. Michael Mann umí strhnout a pečlivě dávkuje tu soptícího, tu zlomeného Enza v podání jako vždy snaživého Adama Drivera. Moje pochyby však ani odlesky maranellské nachové barvy nerozptýlí, protože pod kapotou filmu se sází spíš na vztahové drama s okatými paralelami (na trať i do postele se v jednu chvíli vejde jen omezený počet závodníků, protože nedostatek místa neokecáš), než na benzínový adrenalin. Pár záběrů na dostihy italských plnokrevníků je sice řemeslně solidních, ale tu a tam vykoukne velmi neestetické CGI. Jistě, i Le Mans ´66 nebo Rivalové si vypomáhají nejrůznějšími triky, protože závodit na krev jako kdysi v McQueenově bijáku prostě nejde, ale ve vleku festivalových recenzí mám pocit, že své rezervy a rozpaženost na příliš mnoho stran celovečerák o Ferrarim předvádí i na ploše traileru. Ale možná jen chci, aby to zpytování svědomí neprobíhalo mezi čtyřmi stěnami, ale komplet v kulise slavného závodu Mille Miglia. Jinými slovy toužím po něčem, co nemůžu dostat, protože se Michael Mann rozhodnul jít jinudy. Pořád ale doufám, že i jeho cesta pro mě bude schůdná. Co mi taky jiného zbývá, když ten starý lišák plánuje dvojku Nelítostného souboje. Budu jemu i sobě držet všechny palce.

Ferrari: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Přeci jen bude na co chodit a na co se těšit. I po odchodu Duny se nám tu hezky štosují nové fláky Ridleyho Scotta, Davida Finchera, Sofie Coppoly nebo Martina Scorseseho, a když k tomu přidáme ještě novinku Michaela Manna, můžeme si slatně vrnět, jak dobře seštelovaný motor z italského šípu. Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána (jež jsou připomínány v traileru na úkor pecek jako Collateral, Miami Vice nebo Insider) servíruje velmi poctivé řemeslo, s krásnými auty, okouzlujícími scenériemi, velkofilmovým dobovým lookem a maximálně odhodlanými herci, takže můžeme věřít tomu, že se po patnácti plonkových letech s jedním marným Hackerem dočkáme konečně špičkové mannovské kvality. Teaser jemně, ale o to trpěliveji šponující napětí, funguje výborně. Tak snad ho ještě doplní parádní celovečerní film. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace