Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Expendables: Postradatelní | The Expendables | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.08.2010
CZ premiéra: 19.08.2010
režie: Sylvester Stallone
hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Arnold Schwarzenegger

Expendables: Postradatelní: Blu-ray trailery


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A pořád je radost na ně koukat. Expendables už svoji pouť kiny mají dávno za sebou, Stallone ale dlouho sliboval, že na DVD a Blu-Ray vytáhne rozšířenou verzi. Zatím se tak nestalo, o deset minut delší Expendables nicméně opravdu existují. 30. května totiž měli premiéru na americkém kanálu EPIX, kde bylo podle reakcí k vidění pár nových hlášek pro Lundgrena a hlavně o něco výživnější finále. V tom také konečně zazní trailerový song Diamond Eyes, což je minimálně jeden důvod k tomu, věnovat prodlouženému sestřihu pozornost. Kdy dorazí na videotrh sice pořád není jisté, čekání si ale můžete zkrátit dvěma nedávnými trailery. Ten první láká na klasické Blůčko (a je to velmi vydařená lákací minutka), tím druhým potom EPIX oznamoval vysílání rozšířené verze. Škoda, že se v něm bůhvíproč nedočkáme i oněch nových záběrů, docela slušnou záplatou je ale hojná účast Bruce Willise. Kéž by měl v chystané dvojce co nejvíc prostoru...

Expendables: Postradatelní: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Asi to byla jen otázka času. V Lionsgate potřebují vyžehlit spoustu nedávných komerčních průšvihů, a je jim jasné, že větší trumf než Expendables v rukou nemají a dlouho mít nebudou. A protože teď Sly zlobí a nechce točit pátého Ramba, proč nešlápnout jeho vysněnému projektu na kuří oko? Hmm... co třeba vydat druhý trailer k filmu, který stylově oznámí jedinečnou schůzku akčních hvězd... načež se začne tvářit, jako že v se na plátně servou hlavně Stallone, Schwarzenegger a Willis, a ve finále ukáže téměř nula procent filmu? Geniální. Dychtiví fandové dostanou menší infarkt, protože čekali minutové akční inferno a ono nikde, a neinformovaní diváci propadnou dojmu, že se tři svalnaté legendy sejdou na plátně na víc, než na pět minut. Což samozřejmě není pravda (jen kdyby to někdo náhodou ještě nevěděl), jak vidno to ale pány z Lionsgate neodrazuje od toho, aby tenhle dojem vyvolávali. Někoho by možná zajímalo, co na to říká Stallone, ale mnohem zajímavější by určitě byl názor Schwarzeneggera. Ten šel totiž do camea i kvůli slibu, že film nebude propagován s jeho jménem mezi ústřední bandou ostrých borců. Být zodpovědnou osobou, začnu se bát o klidný důchod. Kdyby se takovýhle "trailer" objevil před rokem a ostudně nemával velkými jmény, která se jen zastaví na pokec, asi by dokázal vykouzlit nemálo úsměvů. Teď jich ale spíš hodně zhasne, takže dvě hvězdy a běžte si spravit náladu třeba nostalgicky laděným spotem z minulého týdne. Proč to nešlo takhle?

Expendables: Postradatelní: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dovolím si předpokládat, že každý divák, který se poctivě prokousával kinematografií osmdesátých a devadesátých let, si v čase 0:54 povšimne podivných fyziologických změn na svém těle. Právě v tuhle sekundu se mu nejspíš objeví na tváři úsměv blaženého dítěte, jež poprvé drží v rukách pískavého mončičáka. Arnie, Sylvester a Bruce pohromady? I vlhké sny se plní a najde se jen málo lidí, co si to nezvládnou na takhle osekaném prostoru užít. Osekané… tohle slovo by šlo aplikovat na úplně celou upoutávku, protože materiál z plnokrevného proma se hodně často schovává. Trailerový dramaturg nepochopil, že se potýká s nostalgickou látkou osmdesátkových parametrů a dost necitlivě ji vtlačil do rutinní akční šablony pro bijáky dneška. Trailer tak nakonec vrcholí v ostrou akční koláž, ale šťavnatost hlášek a masitost přestřelek a bitek jenom probleskuje. Těšíme se na film, takže nemusíme tesknit, že si všechno neužijeme u upoutávky (aspoň bude na co koukat v kině), ovšem bije do očí, že při osvícenějším zacházení mohl trailer atakovat pět hvězd. Níže umístěné promo definuje Expendables mnohem lépe. Navzdory úspornému střihu – nebo spíš právě kvůli němu.

Titulky ke stažení ZDE.

MZ SKALPEL TRAILERU SI MŮŽETE PŘEČÍST TADY

Expendables: Postradatelní: Promo trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nevsadil bych moc peněz na to, že Sylvester Stallone ví, že v oběhu už je první trailer na jeho The Expendables. Divný začátek a ještě divnější konec naznačují, že tu něco smrdí a že se možná trailer nedožije rána (koneckonců „promo dojmu“ nahrává i netradiční tříminutová stopáž a stereotypní podkresová hudba, která jede na „bourneovský volnoběh“). Samotný materiál ale těší a přesahuje moje skromná očekávání. Vezmu to oklikou. Mladší ročníky asi nepamatují, ale v půlce 90. let byli JCVD, Sly a Arnold chápáni za velké herecké hvězdy, s omezeným výrazovým rejstříkem, prázdnou hlavou, naleštěnými svaly a výtečným komerčním potenciálem. Poslední zmíněná charakteristika do konce století zmizela. Málokdo se dokázal adaptovat na nové podmínky (tuplem to nedokázali ne další, béčkovější akční hrdinové). Sly ale udělal ze svého handicapu výhodu, když přišel s prostým, leč poctivým a kouzelně umíněným loučením s Rockym. Něco podobného provedl s Rambem a teď to zkouší i s The Expendables – už je v pozici respektovaného vyvolávače starých časů, který sbírá na prestižních festivalech ceny za celoživotní přínos světové kinematografii. Teď křísí ducha osmdesátek, se zemitým pojetím akce, v níž komando stojí proti armádám. Přehrávající záporáci, co neradi Amíky, akční vychytávky typu „palba z koltu“, fullcontact souboje v tradičním stylu „vozembouch vs. rychlý skrček“ (Ludgren vs. Li) a pro každou situaci v klopě dobrá glosa. Poradci na hlášky se v tomhle případě pekelně vyřádili, řádil zjevně i Stallone, protože materiál má všechny zadané parametry – pálí se oldschool se všemi nutnými přísadami, ovšem dynamický a rozhodně ne směšný, kdy se v nejdůležitějších charakteristikách jde přes čáru. Přestylizovaná pocta, která jde k podobnému cíli úplně jinudy než Tarantino. Ne hůř, ne líp, prostě taktéž svým svébytným stylem a jinší stezkou.

MZ SKALPEL TRAILERU K PŘEČTENÍ ZDE

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace