Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Exodus: Bohové a králové | Exodus: Gods and Kings | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.12.2014
CZ premiéra: 25.12.2014
režie: Ridley Scott
hrají: Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Ben Kingsley, Sigurney Weaver

Exodus: Bohové a králové: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Super! Místy to má fakt velký koule, což mě u takhle generické látky mile překvapuje. Když se ale Christian Bale tváří opravdu smutně a Joel Edgerton naopak zuří jako pominutý, v těch postavách jak z hodin věrouky (ehm), animáku (ehm) nebo libovolného historického eposu Ridleyho Scotta (ehm ehm) ucítíte skutečný život. Stejně tak potěší výjevy z bitev, na nichž sice hodně makají počítače, ale přesto se u nich můžete dotýkat moře, půdy, větru, koňských kopyt... a velké vlny. Trailer jde přes hranu, co se týče kombinace dějepravného materiálu se supermoderním zvukem a hudebním podkresem, ale možná proto má... má místy fakt velký koule.

 

Exodus: Bohové a králové: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zapomeňte na Noeho (teda, vy už jste na něj nejspíš zapomněli). Teprve Exodus bude nejvýraznějším biblickým velkofilmem roku. Po tomhle traileru tomu vážně věřím. Kvalitativní gradování kampaně, aspoň co se upoutávek týče, totiž pokračuje náramným způsobem. Všechen nový materiál je super, přičemž ochabují paralely s Gladiátorem nebo Královstvím nebeským - Exodus vypadá čím dál tím víc jako soběstačný veleflák, jenž bude na plátně brát dech. Navíc Edgertonova ukázka vypjatého herectví a Baleův řev dokážou vzbudit zájem i stran dramatické roviny, takže bychom se neměli dočkat jen přebujelé přehlídky kostýmů, triků a mýtického patosu.

 

 

Exodus: Bohové a králové: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Christian Bale, osvoboditel. Aneb jak vytunit velké davové scény, osudové bitvy na koňspřežích, když už Gladiátor a Ben Hur všechno podstatné řekli? Inu, třeba tak, že se k nim emmerichovsky přidá splašená příroda. Vítr, tornáda, občas vůkol proletí nějaká ta žába, voda zrudne a zatímco se bude moře uzavírat, po jeho dně budou pobíhat paňácové v brněních a řezat se hlava nehlava. Jako lekce z věrouky samozřejmě atraktivní kousek, taktéž jako biblický veleflák pro vánoční čas, na nějž můžou vyrazit celé bohabojné rodinky. Ale, mám-li být upřímný, ani napodruhé mě to za to srdíčko nechytlo.

Exodus: Bohové a králové: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle by už Ridley posrat nemusel. Poté, co se svou scenáristickou podporou dohnojil Promethea a pochopení nenašel ani u většiny diváků Konzultanta, se živoucí klasik Scott vrací tam, kde neselhává. Režisér Gladiátora, Soupeřů nebo Království nebeského se řítí s příběhem Mojžíše a Ramsese a vykutáleně přitom využívá potenciálu látky, jak k vyhrocování příběhu ve stylu "nejlepší kámoši si dají po tlamě", tak k magickému přepalování vizuální stránky. Suchou historii nečekejte, protože tady budou biblicky létat hromy a blesky a obrovské vlny zavalovat chudáky bělouše. Holohlavý Joel Edgerton mi sem sice sedí mnohem hůř než Christian Bale, celkově to ale vypadá na tučný a jaksepatří zábavný vánoční spektákl.

Pod odkazem na HD stream od Applu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace