Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Elysium | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.08.2013
CZ premiéra: 29.08.2013
režie: Neill Blomkamp
hrají: Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga, Wagner Moura

Elysium: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle prostě bude pecka. A ne že ne. Sice mě na marketingovém oddělení mrzí, že pustilo ven tolik záběrů, až si z nich můžeme poskládat celý film, ale to se holt stává už od Zemeckisových trailerů z devadesátých let. Riziko povolání, kdy musíte ukázky sledovat tak na půl oka a rychle zapomínat. Jenže ono to nejde: Vidíte pestře vybarvený svět budoucnosti, kde bohatí ničí chudé, vidíte dělňase Matta Damona, co mu zbývá pět dní života a má v očích oodhodlání, před kterým by se začal třást i Darth Vader. Jenže tu máte i robotická udělátka, dravou akci se vznášedly a padoucha Kruegera, který se určitě bude hlásit do galerie nejstylovějších záporáků. Samé mňamky. Tak ať už je srpen!  

Elysium: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, Elysium bude děsně boží. Plešatý Damon s exoskeletonem bude hláškovat a zachraňovat lidstvo, které Neill Blomkamp opět zachycuje na realisticky prohnilé matičce Zemi. Do toho tu jsou vesmírné lodě, kosmické stanice, akce s katanou... no prostě samé lahodné propriety. Osobně tedy nechápu, jak mohl někoho nechytit vyladěný teaser, ale budiž. Tříminutový trailer musí zbytek nevěřících nicméně přesvědčit, protože se v něm krásně naplňují blockbusterové parametry. Aniž by se přitom zapomínalo na tíživý příběh chlapíka, který si chce jenom zachránit kejhák, ale okolnosti ho natlačí do toho, aby spasil i zbytek rozbořené planety. Tahle heroická story by pak pochopitelně měla být i vydatným sociálním komentářem, který se ale samozřejmě šetří až do samotného filmu. V traileru je třeba vypravit sympatického hrdinu mezi spoustu destrukce a střílení, což se tady bezezbytku daří.

Elysium: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

District 9 Reloaded. Neill Blomkamp dostal o sto mega víc než posledně a v podobných kulisách se jal zinscenovat další epickou sci-fi. Zase bude mít sociální přesah, protože proti sobě postaví pozemskou chudinu a nesmrtelné boháče, kteří na ty červy v přelidněných ghettech shlíží z vesmírného klidu. Zároveň se tu ale líčí na klasičtější akčňák, v němž nasraný záporák (Sharlto Copley změněn k nepoznání) čeká na konfrontaci s odhodlaným Mattem Damonem. Blomkampovy oblíbené prvky se tu dočkaly nákladného upgradeu, explozivního, nařachaného a s hutným myšlenkovým potenciálem. Damon jako polorobotický motherfucker zvládá jedním pohledem zintenzivnit naši zvědavost - snad to do nás vpálí Blomkamp ve velkém.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace