Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Elvis | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.06.2022
CZ premiéra: 23.06.2022
režie: Baz Luhrmann
hrají: Austin Butler, Olivia DeJonge, Tom Hanks, Dacre Montgomery, Richard Roxburgh

Elvis: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Ne, za mě to tam pořád není. Filmový životopis Elvise Presleyho sice už nevypadá ve své druhé upoutávce tolik umělohmotně a strojeně (i když se této škatulky asi už nezbaví), Bazův cit pro styl a drajv tu probleskuje a tentokrát to přeci jen odsýpá o něco lépe. Jenže ani tentokrát trailer zrovna dvakrát nestrhne, je o minutu delší, než si zaslouží a pořád se nemohu zbavit dojmu, že tu můj oblíbený režisér zatím jede na půl plynu. A jeho tradiční snaha dopřát dobovému kousku špetku moderní hudby, se zrovna u krále krále rock´n´rollu míjí účinkem. Největší problém mám ovšem pořád s Austinem Butlerem, který se za mě i přes evidentně velkou práci maskérů na roli hudební legendy zatím příliš nehodí. A stále mě žádná ukázka nepřesvědčila o opaku. Tady se zkrátka jede řemeslná i hudební rutina, která do kina naláká jen skalní Presleyho příznivce. A to je na Baze Luhramnna prostě málo.

Elvis: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Tvorbu Baze Luhrmana mám hodně rád a imponuje mi jeho práce s vizuálem, střihem i hudbou. Pro biografii Elvise Presleyho se proto zdál být tou nejlepší volbou. Jenže Bazův návrat za kamery po dlouhých letech zatím vůbec nestrhne a v prvním traileru vlastně i docela zklamává. Luhrmanova naleštěná, nebo spíše už přeleštěná, vizuální stránka se totiž paradoxně ke králi rock´n´rollu příliš nehodí, materiálu chybí ta správná dobová atmosféra a záběry dosud působí dosti uměle. Upoutávka samotná pak kvůli střídání mezi Elvisovými songy trpí značnou roztříštěností, potřebovala by krapet prostříhat a přidat na drajvu. Austin Butler pak v titulní roli prozatím dvakrát nestrhnul a obávám se, abychom tu i přes veškeré ambice nedostali další neprůrazný hudební životopis ve stylu Respect, na který se brzy po premiéře zapomene. Už jen kvůli Luhrmanovi doufám, že to tak nakonec nedopadne a další trailery nám nadělí podstatně říznější rock´n´rollovou jízdu.

Elvis: Announcement Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ano, Baz Luhrmann, který oslnil miliony diváků muzikálem Moulin Rouge!, velkolepým retrem Velký Gatsby nebo videoklipovou romancí Romeo+Julie, je zpátky! Konečně, chce se říct, protože čekání na jeho nový kus pro velká plátna trvalo nesmyslných devět let. Mohlo to být osm, ale to by nesměl udeřit covid a jednak pozastavit australské natáčení a taky dost zamíchat s distribučními kartami. Warneři to každopádně zase zkusí, podobně jako u Gatsbyho, s rozjuchaným letním releasem čistě pro kina. Snad bude na co koukat. Můžeme jen věřit v Luhrmannovo jméno, protože tenhle dokonale nicneříkající oznamovací teaser zveřejněný na Luhrmannově twitteru patří vůbec k nejhorším videím tohohle typu v historii a nenabídne opravdu vůbec nic víc než info o než pár mázlých záběrů a kartu s datem blížící se premiéry. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace