Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Duna | Dune | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.10.2021
CZ premiéra: 21.10.2021
režie: Denis Villeneuve
hrají: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Dave Bautista, Stellan Skarsgard

Duna: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Jelikož jsem se na rozdíl od většiny redakce nevydal kvůli Duně na výlet do Drážďan, těším se na sci-fi epos Denise Villeneuvea pořád jako na Vánoce. Finální trailer už je pak ale spíš marketingovou povinností, než že by ještě šponoval divácká očekávání. Ono už je totiž víc šponovat  asi nejde. Poslední upoutávka je po excelentním a atmosférickém úvodu kampaně už spíš takovou klasičtější a více přímočarou sázkou na jistotu, v níž se prodává film přes ty epičtější momenty a Jasona Momou. Řemeslně je zde vše v pořádku, ale laťka minulých upoutávek byla nastavena tak proklatě vysoko, že tohle už diváka prostě na zadek úplně neposadí. A diváci líní jezdit přes hranice (jako já) už zkrátka jen nedočkavě čekají na velkolepý výsledek.

Duna: Čínský trailer (se spoilery)


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Duna se chystá do Číny, což by jí mohlo zachránit kasovní kejhák. Není tahle upoutávka ale až příliš velkou cenou, kterou by za tuhle bohulibou skutečnost měli diváci zaplatit? Nový trailer pro říši středu totiž ukazuje tunu nových záběrů, včetně všech těch nejpoutavějších, a po vzoru jiných vychytralých ukázek je míchá na emocionální maximum - takže z politických promluv je vymačkáváno maximum osudovosti, z válečných výjevů větší efektnost a pompéznost, než jaká čeká v kině, a emocionální highlighty z posledních pěti minut prvního filmu jsou tady servírovány jako finální lákadla do kina. Nebudete tam pak zklamáni? Zkrátka... trailer je super, ale nikdo by ho neměl před kinem vidět!

Duna: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ten materiál je prostě famózní! A zcoverovaný hudební podkres funguje znovu na výbornou. Takže nebýt japonských klikyháků, skromné stopáže a srandovních výkřiků o výjimečném "cinema experience", bylo by to zase za pět. Nové záběry jsou totiž naprosto úchvatné a díky tomu může být i radost, že se Villeneuvova epicka sci-fi řítí do kin, nezměrná. Když už se blíží premiéra na festivalu v Benátkách a inzeruje se na všech trzích, nezvládne nám covid snad tuhle událost sebrat. Co nám bohužel sebrat může velmi snadno je druhý díl, kde se ta lovestory, válečná epopej i celý Paulův příběh mají uzavřít. Jestli se tak stane, budu velmi smutný. Tak se modleme, ať to dobře dopadne a ať se dočkáme nejen kvalitního blockbusteru, ale i jeho tučného završení. 

Duna: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vypadá to fantasticky. Tedy minimálně v traileru, který skvěle tlačí dopředu intenzivní hudební doprovod, díky němuž jsou ty líbivé obrázky o řád velkolepější a osudovější. Fandové můžou vrnět blahem, protože jejich oblíbená knižní předloha se dočká velmi vyspělého uchopení, co působí sakra věrně i sakra dospěle. Jasně, zrovna upoutávka se snaží zjevně vypíchnout alespoň nějaký ten fórek a hlášku, aby působila víc jako megahitové space-opery typu Star Wars, k tomu dopuje video hodně sympatickou zásobou epických válečných výjevů. Celkové poměrně přísné aranžmá ale naznačuje, že tohle nebude úplně lidovka pro všechny divácké kategorie. Koho to ale bude trápit, když dostane pečlivě vystavěný biják, jenž je v některých momentech tak kulervoucí, jak jsme si už v té předlouhé karanténě vůbec odvykli vídat. Kino je povinností, tohle bude nářez!

Duna: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Boží. Dosadit tam světelný meče, a takhle nějak bych si představoval moderní Star Wars z období Staré republiky. Epické ve škále, komorní v ději a postavách.Nebo spíš soustředěné - to je asi lepší slovo. Zkrátka z těch pár minut mám pocit, že i když Villeneuve rozehrává velkolepý příběh podle zbožňované předlohy, kterou ještě navíc zjevně chápe do posledního detailu, pořád to bude mít stěžejní linku v mladém Chalametovi, a tak místo aby trailer nabízel jen sled fantastických sekvencí a bitev, soustředí se nejvíc právě na postavu Paula Atreida. Což tedy samozřejmě neznamená, že na mě nefunguje ten zbytek, dokonce i Momoa tady naplno využívá každičké vteřiny a ten obří červ na konci má rozhodně moji pozornost. Spolu s pro mě dokonale fungujícím hudebním podkresem Pink Floydů tak dostávám jeden z nejlepších trailerů roku a už teď mě hrozně mrzí, že si na to s největší pravděpodobností letos o Vánocích nezajdu. Protože kam se hrabe nějaká Wonder Woman...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace