Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dumbo | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.03.2019
CZ premiéra: 28.03.2019
režie: Tim Burton
hrají: Colin Farrell, Michael Keaton, Eva Green, Danny DeVito, Deobia Oparei

Dumbo: Sneak Peek 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jediný, co nechápu, je proč musí být film s tak hezkou výpravou a promakanou výtvarnou stránkou tak moc ponořen do šedé, jakoby překrytý vrstvou prachu, která uměle desaturuje barvy téhle disneyovky. Je to pro mě trochu nepochopitelné a kontraproduktivní, protože rodinnou povahou téhle pohádky stejně zastřít nelze a takhle člověk musí pomalu mžourat, aby si vychutnal všechny ty potenciálně líbivé záběry. Jinak to ale vypadá na bezproblémovou rodinnou oddychovku, ve které Burton naštěstí nebude vymýšlet kdovíjaké skopičiny, ale může bodovat pouhým kvalitním řemeslem. Po sérií rozpaků, ne-li failů, by to měla být lepší cesta k divácké spokojenosti, spíš než nějaký nový pokus o extravaganci s Johnnym Deppem v hlavní roli. 

 

Dumbo: Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Dám čtyři hvězdičky, protože tahle minutka funguje na jedničku a já se do toho kina asi také vypravím. Konečně se do toho pořádně opřel trailerový střihač, který správně pochopil, že na city se dostatečně hrálo v minulých upoutávkách a teď je třeba trochu té akce a vzrušení. Takže Dumbo zběsile lítá po manéži, opička se snaží udělat ostudu Dannymu DeVitovi a Michael Keaton to charisma rozdává i během těch několika vteřin. Uvidíme, jestli v následujících týdnech trailery nezařadí další rychlost. Potenciál tu je totiž obrovský a pořád mám takový pocit, že toho létajícího slona Disney v trailerech neprodal dostatečnému množství lidí.

 

Dumbo: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tož pěkné to je. Sice omalovánky až za hrob (vážně musí být kolem tolik zelených pláten?), ale roztomilý slon by zafungovat mohl. Na druhou stranu mě však děsí, že kolem Dumba není skoro žádný "buzz". Není to tak hrozné jako u Louskáčka, lidští hrdinové ale zatím neměli žádný prostor a jen málokdo ví, že se mezi Captain Marvel a Avengers 4 pokusí u Disneyho o návrat sloní legendy. Trailery jako by zapomněly, že ústředí zápletka (malý slon létá...) nestačí a chtělo by to i nějaké další taháky. Humorem nebo pořádným nastíněním padoucha se ale zatím šetří a... vlastně z toho moc nekřičí ani ten burtonovský feeling. Snad se to včas spraví, rámcově mi totiž hraný Dumba vlastně nijak nevadí.

Dumbo: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Krásný. Krásný už v traileru. Ani nevadí, že se Burton vydal poněkud sterilnější cestou a vybírá pro Disneyho ty klidnější výjevy z Karlíka i Velké ryby - tohle ho prostě může po letech tápání snadno vrátit do první ligy. A nejen kvůli finančnímu úspěchu, jenž je neodvratný, protože Dumba všichni milují a už ukázka je doják až na půdu, ale právě proto, že v sekci vřelých rodinných fantasy to prostě vypadá velmi působivě. Studio se snaží v těchhle hraných adaptacích svých animovaných klasik chodit na jistotu a volí osobnosti, které mají řemeslo v malíku a minimálně bude pod jejich vlivem na filmu vidět každý dolar. Tady to ale vypadá i na slušný emocionální bonus a instantní zrod nové rodinné klasiky.

Dumbo: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kam jsme to, sakra, dopracovali, když se blíží trailer na líbeznou disneyovku a její největší nástrahou je přitom jméno režiséra Tima Burtona. Ano, kdysi jeden z nejrespektovanějších autorů Hollywoodu a přeborník přes výtvarně vypulírované fantasy pro celou rodinu nenatočil už pár let dobrý film (a i jeho fantasy variace na X-Meny v sirotčinci byla nuda k uzoufání), ale právě tahle látka by mu sedět mohla. Mantinely jsou totiž jasně dané, a přitom v látce dříme potenciálně ohromná síla. Naplno ji prodává už teaser, který je velmi tajnosnubný, ale o to působivější. Jeho magii a rodinnou láskyplnost ucítíte dřív, než Dumbo poprvé máchne ušisky... 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace