Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dreamgirls | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2006
CZ premiéra: 22.02.2007
režie: Bill Condon
hrají: Beyoncé Knowles, Jamie Foxx, Eddie Murphy, Danny Glover

Dreamgirls: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Muzikálové retro na konci sezóny představuje pro mě osobně velký důvod k obezřetnosti. Díky oscarovém triumfu uondaného Chicaga (to je ten film, v němž udělali z Catherine-Zety Jones mužatku s účesem á la Ivánek z Mrazíka, vzpomínáte?) se z odvrženého žánru stala marnotratně zneužívaná vyhlídka na zlaté plešouny. Podobné ambice afroamerické hudební sešlosti můžete vyčíst jak z data premiéry, tak z úspěchů žánrových souputníků i rozehrané biografie Raye Charlese. Všechny ty vykalkulované vlivy, prostřednictvím nichž se Beyoncé Knowles, „nežádoucnější“ žena světa (imho), pokouší prorazit na plátno, se díky bohu předvádějí ve vybroušeném aranžmá. Nálady se v něm mění rychleji a přesvědčivěji než v domácnosti pocitově labilní hysterky, kterou v pozdních dnech periody popichuje natvrdlý manžel – pár sekund z pódia nerušeně přilétají erotické vibrace, hned nato je přehluší smutnění po zpřetrhaných přátelských vazbách a za deset vteřin se zas černošská herecká smetánka sluní v záři pohádkové story o ptáčátkách, která vyletěla z ošuntělého hnízda vstříc titulním stránkám časopisů. A všechno to do sebe zapadá perfektně... Retro stylizace může působit přebarveně i přespříliš jiskřivě, hudební výstupy zase divadelně, ale na dvou minutách a za podpory energických vypalovaček, kterým čokoládová mluvidla dodávají ten správný říz, nemůžu odolat. Originálních momentů v příběhu zůstaneme asi zase jednou ušetření, protože děj vypadá jako Frankenstein sešitý ze všech hollywoodských báchorek o velkých snech a zničených kamarádstvích, ale pokud by Bill Condon nalil do celovečerního drinku tolik opojné šťávy, usrkával bych si v únoru v kině sám klidně i z první řady. Přestože by u toho Eddie Murphy vypadal tak trochu jako blbec...

Dreamgirls: Teaser / hudební klip


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

To je jinčí kafčo, řekla by moje babička, kdyby věděla co je trailer a sjela by si tuhle hudební montáž ve svém oblíbeném playeru. Protože je ale velmi nepravděpodobné, že by to udělala, musíte se spokojit s mým prozřeným já, které uznává, že od minulého teaseru se ušla cesta dlouhá. Už nepláču a nejsem naštván – už se i kochám! Nový nášup z pera koprodukční větve studia Dreamworks představuje postavy, představuje barvy a především vypichuje audiovizuální show, za níž se rozhodně nemusí stydět. A pokud překousnete, že Jamie Foxx má sestřih jako Queen Latifah v Chicagu a že Eddie Murphy už by to asi neměl dál zkoušet a pokorně ulehnout do síně slávy, nemá vás co vyhodit z tempa. Vypalovačka ne nepodobná Shrekem propranému hitu I Need a Hero se cpe striktně do popředí a nechává pod svými libými tóny probíhat stylové odrazy raných 60. let a jejich lásky pro muzikálová vystoupení. Zaleskne se pár vizuálních perliček, zazní několik hvězdných jmen a začíná být nasnadě, kdo že se to letos bude chtít vetřít do přízně oscarové Akademie. Pro nás kluky s adamantiem místo kostí a střelným prachem místo krve, to asi srdcovka nebude, ale potenciál Holkám ze snu určitě přiznáváme.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Dreamgirls: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jak vyrobit lákavou upoutávku na muzikál, u kterého na IMDb visí „pre-production“ a datum premiéry prosince 2006, znáte jen jeho hlavní představitele a lehký nástin děje (jinými slovy, nemáte natočeno ale vůbec nic ;)? Tak tahle zásadní otázka asi v Dreamworks moc lidí netrápila. Pominu-li, že v mých očích je tento film zatím jen dalším pokusem trochu proždímat akademiky na Oscarech (děláme přece art, no ne?) a nevidím jediný důvod vydávat k němu s ročním předstihem teaser, prakticky jakákoliv ukázka, která se nebude nějakým způsobem vymykat svou „našlapaností“ (tj. nebude enormně vtipná nebo audiovizuálně strhující) nemůže diváka „dráždit“ déle jak deset minut (no schválně, jestli si vzpomenete za pět). A tohle bohužel není úplně ten případ. Ač mi modré světlo olizující křivky v polostínu ukrytého ženského těla a drobných třpytek na šatech samozřejmě nijak nevadí a zpěv je čistý a důrazný, nejde o nic tak zásadního a překvapivého, abych popadl kalendář a červený zvýrazňovač a celý prosinec si pokreslil podobiznami Beyoncé Knowles a Jamieho Foxxe. Jako videoklip prosím, jako vnadidlo pro hladové divácké krky… tak nějak napůl. A než budete pod tenhle text psát příspěvky typu „Ty na Moviezone jsou strašný suchaři, měli tomu dát pět!“, sáhněte si do svědomí a zkuste si sami pro sebe skutečně po pravdě říci, nakolik byla pro váš kinofilský život tahle minuta obohacující (a vzpomeňte si přitom třeba na Fountain ;).

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace